Ingrijirea bebelusului prematur

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tonirro spune:

Paulici multumesc mult, da, creste, a facut un an. Sa stii ca eu din cand in cand iti citesc blogul. Ma ajuta sa constientizez ca nu sunt singura, ca nu sunt nebuna, ca nu sunt depresiva, ca e normal sa plang din cand in cand. Te admir tare mult... tie si printeseiDiana incearca sa fii optimista si relaxata. Stiu cum suna dar este important pentru bebelusele tale. Nu e frumos sa ma dau exemplu dar sper sa te incurajez cu asta. Mie doctorii mi-au spus ca nu ajung la 28s; la 26 s faceam primul tratament pt maturarea plamanilor. Mi-am autoimpus o stare de calm si optimism (sora cu nebunia dar a dat roade ). Ilinca mea a stat in burtica pana am intrat in sapt 31. Din pacate nici eu nu pot sa te ajut cu referinte despre Filantropia. Multa sanatete tie si fetitelor si sa ne auzim cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dreambaby spune:

Buna fetelor! Detalii despre Filantropia pot sa va dau eu, am nascut pe 13.01.2013 un baietel de 35 de saptamani si 2 zile si a stat 2 zile la Terapie Intensiva, dupa care l-am avut numai langa mine in salon. Sectia de Terapie Intensiva este foarte bine dotata, au diverse aparate si incubatoare. In permanenta sunt doctori acolo si o gramada de asistente, toata noaptea verifica copiii. Am vorbit cu mamici care stateau de 1 luna in spital pentru ca nascusera bebei cu 900 g sau 1 kg si care spuneau ca sunt foarte multumite atat de doctori, cat si de asistente. Nu stiu cum e in alte spitale, dar bebeii sunt f bine ingrijiti si fara sa dai atentii in stanga si in dreapta (mie chiar mi-a fost jena sa le dau ceva pentru ca erau reguli f stricte privind igiena noastra in preajma bebeilor). Si mi-a placut ca nu are acces nimeni acolo, pe bebe sotul l-a vazut prin geamul de la usa.

Mergi la inceput