Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Probleme legislative

probleme cu vecinii

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Raspunde  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

danitin
danitin
mama leone

Romania
timisoara
(TIMIS)

3435 Mesaje
1 Prieten(i)

Trimis la - 28/10/2009 :  10:28:32 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite danitin un Mesaj Privat  Reply with Quote

probleme cu vecinii

Buna ziua ! Am cautat in topic un subiect asemanator si nu l-am gasit, sper sa nu gresesc deschizand subiect nou.

Avem o problema grava cu vecinii ! De circa 1 an de zile ne tot fac zile fripte prin mici mizerii, asa incat s-a ajuns la o atmosfera foarte tensionata in imobil. In urma cu doua saptamani, in timpul unor lucrari de reparatii, a izbucnit un nou conflict iar mama mea a avut un schimb de replici mai dure cu vecina. Ieri ne-am trezit cu un politist acasa: vecinii au reclamat-o pe mama pentru "adresare de injurii repetate si gesturi obscene". Daca are relevanta, precizez ca nu a fost nici pe departe vorba despre asa ceva. Teoretic, martorii vecinei sunt sotul si soacra ei. As vrea sa stiu cum poate evolua situatia ... am inteles ca politia poate ajunge la concluzia ca nu a fost nimic, sa dea un avertisment sau o amenda. Vecinul este insa avocat, deci stie bine toate amanuntele legislative. Ne poate da in judecata, indiferent de concluzia la care ajunge politia? Ce putem face in cazul acesta si ce riscam?

Va multumesc

Mamica de spiridus

De fiecare data cand oamenii iti inchid in fata o usa, Dumnezeu deschide o fereastra.

LICURICI ETERNA LUMINA;

NOI

Spiridusul meu drag
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
Mediajust
Mediajust
membru matur

Romania
1728 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 28/10/2009 :  10:45:31 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mediajust un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui danitin

Buna ziua ! Am cautat in topic un subiect asemanator si nu l-am gasit, sper sa nu gresesc deschizand subiect nou.

Avem o problema grava cu vecinii ! De circa 1 an de zile ne tot fac zile fripte prin mici mizerii, asa incat s-a ajuns la o atmosfera foarte tensionata in imobil. In urma cu doua saptamani, in timpul unor lucrari de reparatii, a izbucnit un nou conflict iar mama mea a avut un schimb de replici mai dure cu vecina. Ieri ne-am trezit cu un politist acasa: vecinii au reclamat-o pe mama pentru "adresare de injurii repetate si gesturi obscene". Daca are relevanta, precizez ca nu a fost nici pe departe vorba despre asa ceva. Teoretic, martorii vecinei sunt sotul si soacra ei. As vrea sa stiu cum poate evolua situatia ... am inteles ca politia poate ajunge la concluzia ca nu a fost nimic, sa dea un avertisment sau o amenda. Vecinul este insa avocat, deci stie bine toate amanuntele legislative. Ne poate da in judecata, indiferent de concluzia la care ajunge politia? Ce putem face in cazul acesta si ce riscam?

Va multumesc

Mamica de spiridus

De fiecare data cand oamenii iti inchid in fata o usa, Dumnezeu deschide o fereastra.

LICURICI ETERNA LUMINA;

NOI

Spiridusul meu drag

Doar pentru asta, nu va poate chema in instanta. In schimb poate gasi altele - si iti dai seama ca pana nu stim ce, nici nu se poate spune ce riscati.
In urma cercetarii, politia a incheiat proces-verbal de constatare a contraventiei? Sau a inregistrat doar declaratii?

"Procesele iti rapesc timpul, banii, tihna si prietenii." (Proverb englezesc).
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
danitin
danitin
mama leone

Romania, timisoaraTIMIS
3435 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 30/10/2009 :  21:12:22 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danitin un Mesaj Privat  Reply with Quote
Multumesc de raspuns .... deocamdata a venit numai un politist acasa, nu a luat nici declaratii, a zis ca o sa ne cheme la sectie in zilele urmatoare. In schimb vecinul ma TERORIZEAZA. Am impresia ca face mizerie in coridor si pe urma ma suna sa ma intrebe daca noi am facut-o. Dar asa, la modul amenintator si agresiv. Chiar nu pot oare sa fac nimik sa ma apar?

Mamica de spiridus

LICURICI ETERNA LUMINA;

NOI

Spiridusul meu drag
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Mediajust
Mediajust
membru matur

Romania
1728 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 30/10/2009 :  21:34:21 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mediajust un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui danitin

Multumesc de raspuns .... deocamdata a venit numai un politist acasa, nu a luat nici declaratii, a zis ca o sa ne cheme la sectie in zilele urmatoare. In schimb vecinul ma TERORIZEAZA. Am impresia ca face mizerie in coridor si pe urma ma suna sa ma intrebe daca noi am facut-o. Dar asa, la modul amenintator si agresiv. Chiar nu pot oare sa fac nimik sa ma apar?

Mamica de spiridus

LICURICI ETERNA LUMINA;

NOI

Spiridusul meu drag

Ce situatie urata! Zici ca-i avocat?! N-are treaba?
Monteaza-ti deasupra usii o camaruta web (chiar nefunctionala) si spune-i ca, incepand de azi, inregistrezi ce se intampla. Logic ar fi sa se potoleasca.
Daca nu - il "astepti" sa faca ceva si-i faci tu plangere. Urat - dar n-ai incotro.
Poate totusi ar trebuie vazut mobilul acestui comportament si inlaturata cauza (daca o fi vreuna).

"Procesele iti rapesc timpul, banii, tihna si prietenii." (Proverb englezesc).
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com