Regasiri (38)

Regasiri (38) | Autor: angi_m

Link direct la acest mesaj

(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) (18) (19) (20) (21) (22) (23) (24) (25) (26) (27) (28) (29) (30) (31)(32) (33) (34) (35) (36) (37)




"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Mi-am amintit ca ma felicita Mayaione ca am cu cine lasa copilul . Din pacate a trebuit sa apelez la bona sa stea duminica cu Iulia. Norocul a fost ca am reusit sa o aduc si pe mama sa stea cu Iulia dupa ora 5 dupa-amiaza, sa nu o capieze Iulia pe bona toata ziua. Ultima data cand am mai facut asa ceva a fost asta iarna cand am plecat o zi la schi.

As mai avea de spus, stiu ca au mai fost niste teme, dar trebuie sa ma intorc sa vad desore ce era vorba.
Sper sa mai pot reveni.
Va pup


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Angi ultima oara am fost acu 10 ani in Craiova, cred ca s-a schimbat, atunci mi se parea un oras trist, nu stiu de ce, blocuri comuniste, prea multi tigani, cocalari etc. Verisorii mei au facut facultatea in Craiova si ma mai duceam pe la ei, iar ultima oara am fost la o prietena buna de-a mea. La fel nu suportam Buzaul, Braila. Ultimul era fain ca si oras dar nu imi placea deloc populatia. Adoram Brasovul, Sibiul, imi placea sa locuiesc in Bucuresti, dar apoi mi s-a luat si de Bucuresti. Vedeti ce schimbatoare sunt?.
Angi eu lapte praf nu-i mai dau cam de juma de an. Se pare ca nici lapte de vaca nu accepta, am mai fortat-o eu, dar am renuntat pana la urma.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Ziua Anei o facem intr-o locatie special amenajata pentru petreceri de copii, e f fain, au multe jucarii, si e ieftin. Meniul este de 10 ron/persoana, nu se plateste decat ce se consuma, nu si spatiul. Conditia e sa cheltui cam 2.5 mil pe mancarea lor, dar oricum e bine, ca ce mai dau la copii, ce mai dau adultilor, se strang. La McDonald ma ducea mai mult si doar 1 ora se sta sau o ora jumate nu mai retin. Asa aici stam cat vor copii, papam si mai bine si ne jucam in voie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Vazui ca Dastefa intreba cat stau copiii nostri la tv + calculator.
La noi sta tv-ul aprins toata ziua. Daca ei i se pare interesant se uita, daca nu - nu se uita. La calculator vine mai rar, s-a cam plictisit de el.

Despre pacalit: Iulia nu da vina pe altcineva daca face vreo boacana. Este foarte sincera, asta pentru ca nu este pedepsita rau. Pedeapsa ei este ca nu primeste jucarie la sfarsit de saptamana. Sa vedem cum o reactiona cand o face o boacana foarte mare si chiar o sa o pedepsim. Poate ca atunci o sa inceapa sa minta.
Deocamdata se rezuma in a ne pacali in joaca. Vine la mine sau la taica-sau si spune: "Mami, eu nu am mancat astazi la pranz". Apoi incepe sa rada, sa bata din pumnisori si sa spuna: "Sic, sic, ca nu stii!". Si noi trebuie sa intram in jocul ei

Nu se imbraca singura decat daca vrea ea. Si atunci trebuie sa o mai ajut cate un pic. Insa daca hotaraste ea ca trebuie sa se imbrace singura, trebuie ajutata foarte discret ca se supara daca te prinde ca pui mana.
De dezbracat se dezbraca singura daca are vreun motiv. Spune-i ca face baie si sa vezi ce repede se dezbraca .

Nu aduna jucariile de pe jos, decat daca ii spun "Nu facem cutare lucru decat dupa ce strangem jucariile". Si o pun si pe ea sa ma ajute, si aduna si ea cateva jucarele.
A mai fost o faza: erau jucariile imprastiate pe jos si unul din noi a intrebat "Cine aduna jucariile de pe jos?" la care Mircea sare repede: "Eu le strang, eu le strang". Iulia sare si ea repede: "Ba eu le strang"... si asa s-au strans foarte repede jucariile

Cand vrea sa faca ceva si nu reuseste se supara ea, mai incearca, apoi ne pune pe noi: "Fa tu ca eu sunt mica si nu pot!"

Pe vremea asta Iuliei ii dau afara ciorapi lungi si pantaloni, maieu, bluza cu maneca lunga si geaca... si caciula, normal (nu groasa). In casa sta cu sosete, pantaloni lungi, pantofiori de casa, maieu si bluza subtire cu maneca lunga. Nu ii mai dau de foarte mult timp body-uri. Noaptea ii dau pijama subtirica, fara maieu, fara ciorapi.

Fug sa vad pozele Mironei


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Buna dimineata si haideti la cafea !
Doar eu si Angi postam? Ieri am stat cu Ana la gradinita cam o ora si ceva, nu mai vrea deloc, nu stiu ce anume a speriat-o. Ea o tot tine cu baietelul care a lovit-o la ureche, ca ii e frica de el. Ma gandesc ca poate o ameninta, o mai prinde si ii zice cate ceva fara sa observe doamna, cine stie. Si erau toti raciti, fara exceptie, tuseau de m=am intors eu bolnava, imi curg si mucii si ma doare capul de nu vad bine. Ana tuseste si ea, nu are insa muci sau febra, dar tuseste destul de des, nici nu stiu ce sa-i dau. Nurofen i-am dat acum, dar tusea ma cam sperie, cand sunt muci macar stiu de ce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

si beau si eu o cafea.
Maya ieftin si frumos unde faci tu ziua Anei.
Noi cred ca ziua Ericai o vom face acasa la mama, ca in fiecare an, cu familia reunita (vreo 20 pers) si vreo4-6 copii, dar vom cumpara si umfla baloane si poate si confetii. Oricum mai avem vreo luna pana atunci. Noi prieteni nu prea mai avem din cauza de programe diferite, distante si bugete (in timp au disparut care , cum,...)
Imi pare rau ca Ana nu mai vrea la gradi (ce cafteala si-ar lua baietelul ala de la Erica...am baietoi nu gluma)Tu te simti mai bine? Despre dat la tuse...sirop de muguri de brad/pin (dc ai de unde da si mie de veste). Eu i-am dat stodal, da s-a copt bine inainte sa treaca, asa ca nu cred ca am facut bine.
Angi eu ii mai dau Ericai lapte praf cu cereale seara, dar nu mereu. mai am vreo 2 cutii , iar dupa aceea pauza. Am insistat cu el

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Asa ...ziceam ca am insistat deoarece Erica nu prea mananca si e mai omplex.
Va doresc o zi super!

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

fetele - pe baricade si noi - ca de obicei.

ma pun sa mananc - sa am si eu ceva in stomac ... dar inainte de asta tin sa va multumesc pentru poezii - le-am notat pe toate.
unele le stiam deja - altele am inceput ieri sa le invatam.

Angy - noi nu mai bem lapte praf de foarta multa vreme- chiar nu stiu exact cand am trecut pe vaca. Mai nou bem de la joiana - e un lapte proaspat muls si pus in automate - ca cele de cafea de prin spitale, firme, etc.
Avem cheie pe care o incarcam des- si tot la 3-4 zile luam 2.5 l. Singurul inconvenient este ca trebuie rapid fiert. Dar ne-am obisnuit deja. Smantana de la el o folosim la pireu - e atat de grasa....

asa ... ce mai era?
aaa ziua Karei - o vom face scurt acasa. Am chemat deja 4 fetite - le-am pregatit deja niste activitati - deci vor fi ocupate cu joaca, dansul si mai apoi cate o activitate, doua functie de cat de tare se vor plictisi.
Tort, mini sandviciuri si fructe. Suc si alte bauturi pentru cine serveste. Cam atat. e criza dom'le, ce mai.

Maya - da - am mai slabit nitel - dar nu cat mi-as dori - mai am inca mult ....

parca am ratat cateva teme - Kara sta la televizor cam juma de ora pe zi - asta daca le adun minutele.
La calc - seara daca vrea la vre-un desen, cat isi bea laptele inainte de culcare. In rest - cam cate 5-10 minute la cate o activitate pe net - la jocurile specifice lor.
Deci - un total - cam 2 ore pe zi calc + TV.

fug sa pap ca deja vad dublu de foame.



lucrusoare de vanzare - reduceri de pret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

La noi Alex se uita la TV cam o ora, calculatorul nu o pasioneaza deloc! Acum nu stiu la gradinita cat or sta la TV!
De imbracat o imbrac in pantalonasi sosete mai lungi, maieu bluzita din bumbac- asta cand o duc la gradi ca e cald!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

La noi, ca si la Angi, sta tv-ul mai toata ziua aprins, dar se uita numai daca aude ea ceva interesant. Dimineata se uita cam 40 mins pana pleaca la gradinita, iar dupa amiaza pe toane, nici nu pot aprecia, cam 2 ore cred pana la somn, dupa ora 7 punem povestile de pe dvd. La calculator sta putin, ii place mult dar i se ia ca nu stie asa multe sa faca, noroc cu site-ul dat de Miro ca e fana, umple campul cu flori, apoi uneste punctele, puzzle, ii plac mai toate de acolo.
Stie sa isi scrie numele pe calculator si e incantata rau si da enter indiferent pe ce scrie.


Mergi la inceput