Ce parfumuri va plac? (20)

Ce parfumuri va plac? (20) | Autor: mephala30

Link direct la acest mesaj

Capitolele anterioare:
1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15,16, 17, 18, 19,

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Buna dimineata tuturor parfumatelor !
Spor la mirosit si la scris pe forum !
Obiective in capitolul 20 :
-atacarea parfumeriilor, descoperirea site-urile cu cele mai mici preturi, dezghetarea cardurilor ( din congelator eventual , nu-i asa, dana? ) , toate in scopul de a ne bucura cat se poate de mult de aceste esente miraculoase numite parfumuri !

M-am uitat pe acel Top de Craciun de pe strawberrynet dar nu mi-a atras nimic atentia, ma asteptam la o oferta mai generoasa.

.....si am avut o revelatie ...olfactiva : am reusit sa percep f clar si fara efort mirosul acela de transpiratie din BOUDOIR , atat de controversat !

mephala, tot nu ai spus nimic de Essence d'eau by Gianfranco Ferre dar eu inca nu mi-am pierdut rabdarea! si nici interesul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Livia, Paris miroase crunt a trandafiri de-aia roz.-mie imi aminteste de parfumurile bulgaresti de altadata, din pacate. Daca iti place mirosul, go for it,mie nu-mi plac nici trandafirii, nici mirosul lor - singura care o accept e dulceata de trandafiri, la propriu, sa o mananc mcu clatite

Mephalazilele astea sunt hotarata sa ma ocup de problema si sa ajung la posta.

Iulya eu nu stiu sa comand pe frangratex, ca e cu plata externa, paypall si alti termeni chinezesti pentru mine. Ma descurc cu esentedelux ca e mult mai simplu pentru mine. Sigur o sa am si eu Casmirul pana de Craciun

Pupicei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

La o privire mai atenta pe Top 250 Christmas Fragrance Specials, mi-a atras atentia HYPNOSE HYPNOTISING ELIXIR edp, Limited Edition:
http://oth.strawberrynet.com/perfume/lancome/hypnose-hypnotizing-elixir-eau/94464/?CatgId=33.

Il stiti? Ma cam tenteaza!
Asa cum ma asteptam, fragrantica spune ca e versiunea mai heavy a lui Hypnose!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clarisss spune:

Seara buna fetele parfumatele!

Mai primiti intre randuri un LL-addict?
Azi am ajuns in mall plaza si am incercat LL si LdeL.
LL l'am adorat abia dupa vreo 5-10 minute (simt printre altele si ceva iz de cirese amare? ma termina aroma) iar cand m'am lamurit ce'i cu el abia atunci am testat si LdeL pe care il simt intradevar mai vanilos dar la feeeel de incantator, poate chiar mai?
Ce ma fac??? Vreau doar unul deocamdata LdeL parca inclina mai mult? Dar mi'a ramas inima si la cireasa amara. Tre' sa ma hotarasc pana maine.

Am primit un tester G.Ferre/In the mood for love- floral, de vara/primavara, pt mine e un "amarui" deosebit, se simte bine de tot bitter orange'ul si magnolia, dar... zice'se ca seamana (pana la copiere) cu Pure Poision/Dior (eu nu'l stiu pe al 2lea). Hmmm, desi, eu magnolia asta as purta'o si'ntr'o iarna insorita
http://www.fragrantica.com/perfume/Gianfranco-Ferre/In-The-Mood-For-Love-6530.html


Tot n'am gasit de testat Casmir... asa ca m'am hotarat la doua si le comand maine: Ange ou demon si un singur () Lolita Lempicka (original sau L) urmand la scurt timp si un Midnight desi nu l'am gasit inca de mirosit.

Din cat am reusit sa va citesc am vazut ca sunteti familiarizate cu site'ul EdeL. Ati comandat vreodata testere de la ei? Ati avut probleme cu ele? Sa fie incepute sau, eu stiu, altceva dubios la ele? Ma tenteaza un tester de Ange ou Demon.

Seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Salut.

Sali, n-am spus nimic caci nu l-am primit. A fost in comanda lui Manu, comanda care a fost onorata partial.
Daca ai stabilit obiectivele, lanseaza si scopul capitolului 20, .

Carmena, ok, nicio problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui mephala30

Salut.

Daca ai stabilit obiectivele, lanseaza si scopul capitolului 20, .



Dupa cum am spus deja, dupa ce am enumerat obiectivele , iacata citez din mine : " toate in scopul de a ne bucura cat se poate de mult de aceste esente miraculoase numite parfumuri ! .
Am incheiat citatul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Clarisss

Seara buna fetele parfumatele!

Din cat am reusit sa va citesc am vazut ca sunteti familiarizate cu site'ul EdeL. Ati comandat vreodata testere de la ei? Ati avut probleme cu ele? Sa fie incepute sau, eu stiu, altceva dubios la ele? Seara buna!


Inteleg ca te referi la esentedelux, nu?
DA, am comandat in varianta tester de la ei si a fost intotdeauna ok. Nu o sa ai nici o problema si daca, prin exceptie, ai avea, s-ar rezolva totul, pt ca tipul de acolo este f. serios.
Am luat de la el un CASMIR ( tester) si Burberry BRIT ( tester) si in afara de faptul ca nu au avut capac a fost totul bine.

clarisss, L de Lolita cum este la capitolul persistenta? A tinut mai bine sau mai putin decat LL?
Ti s-a parut ca miroase prea tare a scortisoara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manucu spune:

'Neatza parfumatelor,
Nu am nicio veste de la Babanu' , eu inca mai sper sa-mi vina Alien .




mamica lui Mihnea-Gabriel (15.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clarisss spune:

Citat:
DA, am comandat in varianta tester de la ei si a fost intotdeauna ok. Nu o sa ai nici o problema si daca, prin exceptie, ai avea, s-ar rezolva totul, pt ca tipul de acolo este f. serios.
Am luat de la el un CASMIR ( tester) si Burberry BRIT ( tester) si in afara de faptul ca nu au avut capac a fost totul bine.

Merci merci Sali


Citat:
clarisss, L de Lolita cum este la capitolul persistenta? A tinut mai bine sau mai putin decat LL?
Ti s-a parut ca miroase prea tare a scortisoara?



Scortisoara din LdeL nu mi s'a parut deloc deranjanta si nici predominanta. Parfumul se lasa la final in aroma de vanilie cu iz fin de scortioara, iar pe incheietura mainii mi'a persistat de la 3pm pana seara spre 8-9, trecut si printr'un dus.

Acum nu stiu sa'ti spun daca e mai "longeviv" decat originalul deoarece LL l'am pierdut de pe mana, nu din cauza parfumului, sunt sigura. Nu aveau hartiute pt testat si langa LL am dat cu un Salimar care e, iuuuuu, stiti si voi.
Dar atat cat am simtit din el (vreo 30 d emin) pt mine sunt clar deosebite, au o nota comuna dar originalului ii da personalitate printre altele acel amaryllis cred, pe cand LdeL e invaluit in vanilie pudrata.
Aveati dreptate, sunt delicioase

Si inca nu m'am hotarat la unul dintre ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Asa cum am promis, am mers la Sephora neparfumata si mi-am dat Si Lolita pe piele. Minunat! insa... nu tine deloc pe mine. Asa ca acum stau sa ma hotarasc daca il iau totusi si ma dau mai des cu el (nimic neobisnuit pt mine, pt ca mi se intampla des) sau caut altul.

Insa imi place mult si cel mai probabil il voi lua.

Am mai mirosit Opium (hm, nu prea) si Boss-Essence de Femme - light asa, merge de birou intr- zi cand stai numai in meetinguri si nu ai voie sa-i omori pe ceilalti cu parfumul tau prea individual. Cam ca Ydille, asa...

Mergi la inceput