Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (37)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ate_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andira

As vrea sa va intreb ceva, pe fetele din Bucuresti: unde va faceti eco morfologica de trim II?

Am incercat la dr Pop, dar nu mai sunt locuri pana in februarie. La dr Chitescu - pana in ian.

Stiti cumva in ce clinici ii gasesc pe dr Albu si pe dr Herghelegiu? si daca dr Pop mai este si in alta parte decat la Diagnosys?


andira eu merg la dr Albu pt morfologie. Clinica se numeste alcosan, vezi ca exista si un site unde poti citi mai multe. Eu mi-am facut programare cu aproximativ 4 sapt inainte la dansul. Pe 7 noiembrie merg...abia astept sa-l vad pe bebe mai bine

asteptam un 20+ Doamne ajuta!

Bebe Mic


"Cine nu traieste cum gindeste,ajunge sa gindeasca cum traieste''


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Fetele cu raceliMiria si Andira, aveti voiesa luati tantum verde si anumite sortimente de strepsils, pentru gat...Eu ma impac f. bine cu tantum...dar e foarte important ca 1 ora dupa ce il termini, sa nu bei nici macar apa!


Briza marii, bafta in continuare la cautat de apartament...sper sa gasiti repede unul spatios ca sa aiba bebe unde dansa

Selina, welcome back..ma bucur sa aud ca esti bine si supla!...Hai zi-ne si noua cam ce mananci tu intr-o zi intreaga, ca sa vedem cum reusesti sa te mentii chiar asa

Anca
20+ cuTereza sau Codrin
si mami de Lucas
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ate_09 spune:

Oana pai stai sa vad cu ce incep - am mancat snitele de pui cu salata de ridichi si salata verde, peste cu cartofi la cuptor....pfuuuuu un deliciu pestele ala ca nu avea oase decat din alea mari ; chec de casa cu muuulte nuci facut de mine, papanasi cu dulceata....si recunosc ca am gustat si o gurita de vin alb cu putina apa minerala. Bine astea le-am mancat in 2 zile...nu toate odata , dar oricum pe cantar nu prea am avut curaj sa ma urc sa vad ce spune.

asteptam un 20+ Doamne ajuta!

Bebe Mic


"Cine nu traieste cum gindeste,ajunge sa gindeasca cum traieste''


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

LILIANA eu am facut prima data cezariana dar nu stiu sa-ti spun daca este sau nu de la taietura nevindecata bine, eu mai am uneori dureri in partea operatiei daca ma aplec brusc sau cand incerc sa ma incalt sau sa-mi iau pantalonii.
cred ca cel mai bine intrebi medicul daca cred si ca ceva sensibilitate a ramas in zona operatiei.

Multumesc fetelor pentru aprecierile aduse cavalerului meu si implicit burticii, mie deja i-mi este greu si nu stiu cum o sa fie mai tarziu cand va mai creste burtica.

parculetul unde suntem noi este la noi in CRAIOVA, tocmai a fost inaugurat, este foarte frumos.

IOANACT stai cuminte cu sarmalele tale ca eu de abia mi-am luat oala de pamant speciala pt sarmale dar nu am varza murata asa ca ne faci si noua cinste cu doua sarmalute.

VLADIMIRESCU ma bucur tare mult ca analizele la amnio au iesit bine.

ROXANA ce haios ca vei avea tot baietel, nu stiu de ce dar la tine aveam mereu impresia ca vei face o fetita dar cine stie poate mai incerci.

apropo am vazut eu bine sau nu ca ati inceput sa cumparati sau sa primiti hainute pentru prichindeii?
eu nu stiu cand sa incep sa-i cumpar, ma gandeam sa astept totusi pana la 7 luni desi am vazut o gramada de chestiuni care mi-ar placea.

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si 23+IOANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Ate - multumesc mult, m-ai salvat!

Mi-am facut programare pentru 14 decembrie la dr Albu.

Tu cate saptamani o sa ai atunci? Ai mai fost la Alcosan, cum e acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Babyangel - multumesc ca mi-ai spus , o sa dau o tura pe la farmacie, ca m-am saturat de nasul asta infundat, plus ca vad ca incep sa fac temperatura.
Parca tu ma intrebai daca poti sa pui fursecurile in forme. Tu vrei sa le faci briose

Sincer, n-am incercat niciodata, eu le pun doar cu lingurita in tava speciala (e una de la Tefal, de teflon, lata si deloc adanca, e speciala pentru fursecuri si foi de prajituri) si ies cum ziceam, se latesc acolo.
Daca resesti sa le pui in forme, sa ne faci poze .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Buna dimineata,

Merci de cafeluta Denisa, a fost foarte buna . Acum e bine cu stomacul?
Oanka, vazut poze, tare frumusica graviduta si casa superba, ai ceva de munca acolo, dar merita zau.

Cristina, ai dus-o pe Daminana la dr? Cred ca ar trebui ascultata un pic in piept. Si tie sanatate multa .

Babyanghel, da se umfla degetele, mai ales dimineata, sau dupa un efort. Eu am renuntat la toate inelele, in curand cred ca renunt si la verigheta. Picioarele in primele trei si ultimele trei luni se umfla rau .

Stefimic, tare frumos Stefan al tau, si burticuta frumusica toata . Sunteti in Parcul poporului? Asa mi s-a parut la inceput, dar nu mai recunosc nimic acolo. E superb, se poate sa-l fi amenajat asa frumos in ultimii doi, trei ani? Daca da, sunt mandra de Craiova noastra.

Selina, bine ai revenit sanatate multa intregii familii.

Vladimirescu, bine ai revenit, spor la treaba, dar cat se paote de usurel.

Fetelor eu sunt inca in repaus autoimpus, sambata il sunasem pe dr. care nu mi-a raspuns, iar acum nici nu mai vreau sa-l deranjez. Sunt bine, stiu ca a fost de la oboseala, ma menajez si gata.

Aaaa, uitasem: "LA MULTI ANI"!! tuturor celor cu numele de DIMITRIE? DUMITRU? DUMITRA si toate derivatele.
Sa avem o saptamana frumoasa si mai ales linistita






Carmen mami de Mihai 24.8.99 si 21+ sapt

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ate_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andira

Ate - multumesc mult, m-ai salvat!

Mi-am facut programare pentru 14 decembrie la dr Albu.

Tu cate saptamani o sa ai atunci? Ai mai fost la Alcosan, cum e acolo?


o sa am aproape 23 de saptamani cand merg. In rest nu stiu sa-ti spun prea multe ca nu am mai fost acolo. Am auzit numai vorbe bune despre dansul, atata doar ca vom avea de asteptat. Am inteles ca dansul ajunge destul de tarziu si se cam dau peste cap programarile.
Dar asta e....bebe sa fie bine!!

asteptam un 21+ Doamne ajuta!

Bebe Mic


"Cine nu traieste cum gindeste,ajunge sa gindeasca cum traieste''


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyangel

Citat:
citat din mesajul lui andra_s

da, stefi [b/] si eu am admirat parculetul ...

http://picasaweb.google.com/ruxandra.matei

21+




Mai Andra, nu am vazut poze cu burticoasa ta....pai se poate sa ne lasi asa in ceata?
Si vad ca nu ai nici un carucior ..cand isi va da docoru cu parerea?

Anca
20+ cuTereza sau Codrin
si mami de Lucas


[b]anca promit ca zilele astea descarc pozele si pun si burticutza la expozitie, cat despre carucior, nu a vrut sa se arate pana acum, dar lunea viit ma duc la morfofetala si sigur se ridica ceata

http://picasaweb.google.com/ruxandra.matei

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

andira am vazut subiectul deschis de tine si ti-am dat un PM, acum am vzut ca ai rezolvat. bravo

selina bine ai revenit, bine ca ai scapat de mutat

http://picasaweb.google.com/ruxandra.matei

21+

Mergi la inceput