Nurofen compensat

Nurofen compensat | Autor: buburuzica_2005

Link direct la acest mesaj

Ieri am aflat ca Nurofenul pentru copii nu se mai da gratuit din septembrie si s-a si scumpit.Voi stiati ceva?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Stiu doar ca s-a scumpit foarte foarte mult... de la 6,5 lei la inceputul lui septembrie... la 16,5 lei acum cateva zile!
Poate oare cineva sa ne explice de unde asa marire??? este exagerat de mult... care este explicatia... unde ar trebui sa facem o sesizare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Am aflat si eu acum 2 zile ca nu se mai da compensat. Nu stiu cat era inainte, dar acum l-am luat cu 16 lei.



Teodora, de Vladut (15.05.2007)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

mie oricum nu mi-a dat niciodata compensat nimic nim ic..nici vigantol , nici fier...nimic nimic..chiar si cand au fost copiii bolnaviori mi-a dat reteta "cu bani"...mi-e o sila de ea...

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorellay

mie oricum nu mi-a dat niciodata compensat nimic nim ic..nici vigantol , nici fier...nimic nimic..chiar si cand au fost copiii bolnaviori mi-a dat reteta "cu bani"...mi-e o sila de ea...

Asta e greseala ta ca nu ai schimbat dr sau ca nu i-ai facut o reclamatie.

Eu am aflat ca Nu rofenul nu mai e compensat de vreo 2 saptamani, iar cand m-am dus la Helpnet si am dat 18 lei pe el am crezut ca e farmacia respectiva exagerat de scumpa. Cand-colo, de unde? Pete tot e cam la acelasi pret

Mami de Denis (17.06.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

da, din pacate chiar nu se mai da compensat. De fapt, cam nimic pt bb nu e compensat.......

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Am auzit si eu azi, dar sincera sa fiu nu l-am luat niciodata compensat (de 7 ani, de cand cresc copii). Decat sa stau cu copilul in brate la medicul de familie si sa-i mai bag si ceva in buzunar ca - de - ne baga in seama, mai bine m-am dus la pediatrie la o clinica privata sau am sunat pediatra la telefon in cazurile mai simple iar medicamentele le-am luat direct din farmacie, fara zeci de drumuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui anya

Am auzit si eu azi, dar sincera sa fiu nu l-am luat niciodata compensat (de 7 ani, de cand cresc copii). Decat sa stau cu copilul in brate la medicul de familie si sa-i mai bag si ceva in buzunar ca - de - ne baga in seama, mai bine m-am dus la pediatrie la o clinica privata sau am sunat pediatra la telefon in cazurile mai simple iar medicamentele le-am luat direct din farmacie, fara zeci de drumuri.

Anya

Ei, vezi, asa le simplificam viata acestor dr si, fiind astfel obisnuiti, nu vor da retete nici celor care au intr-adevar nevoie de compensate, din pacate...

Mami de Denis (17.06.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Bine, bine... compensat nu se mai da... dar de scumpirea asta galopanta ce ziceti? e normal? inteleg sa se scumpeasca cu cateva procente...5-10-15%... insa dublu si jumate, deja sar calul...
E un medicament uzual pentru un copil... nu se poate sa fie asa de scump! Cei care sunt mai saracuti si au si cate 2-3 copii cum se descurca... nurofenul e aspirina copilului! Si asa colcaie virusii in tara asta plina de praf si poluare... nici macar un nurofen decent nu mai putem lua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

da, stiam ca se va scumpi.
am luat 4 sticlute sa am.
evident ca e o nesimtire crasa sa-l scumpeasca in halul asta!
si la fel, exagerat de scump e panadolul...vreo 25 de lei parca.
mai exista totusi si un alt ibuprofen sirop pt copilasi, ieftin. Ibalgin Baby. e vreo 6,2 lei...sau cam asa ceva.

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

da ,s-a scumpit f mult,de la 6,5 ron la 16 ron,e f mult,mai ales ca nu il mai da nici gratuit acum;sincer am o prieten la armacie si mi-a spus ca l-au scumpit si ca mai are pe stoc la pretul vechi si am luat 3 sticlute cu pretul vechi,sa fie ca il mai folosesc si ptr durere de burtica,de dinti,febra bineinteles,si ii merge f bine cu el;
oricum nu cred ca mai e ceva ptr copii care sa se dea gratuit,ce sa mai vb de panadol care este 18 ron;
de in romania copiii au gratuitate peste tot,numai ca din pacate peste tot pe unde mergem trebuie sa platim,ca doar traim in romania,nu?

POZE

BAZAR PENTRU MIHAITA
BAZAR PENTRU BOGDAN
BAZAR PENTRU EMA

Mergi la inceput