FIV in Ungaria 68

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

goggy...ma dau cu creierii de pereti...ca azi trebuia sa am rezultatele de la hormonale sa le trimit lui K pe mail...si eu am ciu-ciu...si daca mai intarzie mult...ce fac???
noi stabilisem sa incep AC dupa menstra din Noiembrie-deci in jur de 10 ale lunii...si sa iau 2 sapt sau 3 ,in fct de recomandarile sale dupa rezultatele analizelor...astfel incat sa incepem stimularea la inceput de Decembrie...sa fim gata cu totul in jur de 20-22 Dcemebrie.

acu' ce naibilor ma fac???...ma prinde Craciunul... cand vor avea liber probabil...si parca vad ca-mi zice s-o lasam pentru Ianuarie

hai ca am inceput sa ma miorlai...si nu ma sufar cand ma vaicaresc!!!
fie cum vrea DD !!! am zis !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

buna seara, dragelor.

Am o intrebare(ce necesita raspuns urgent) la voi : asadar dr. Z. mi-a zis ca dupa cel putin 7 zile de la tratamentul pt. micoplasma, ureaplasma si candida sa refac aceste analize. Asta inseamna maine sau poimaine. Pe de alta parte insa mi-a dat sa fac si un tratament de prevenire a reaparitiei Candidei cu spalaturi vaginale, o data la 2 seri. In seara asta urmeaza sa fac spalatura. Eu ma gandesc ca ar fi bine sa repet analizele poimaine dimineata, sa treaca mai mult timp de la spalatura. Insa stau si ma gandesc si altfel: ar trebui sa termin tot tratamentul asta cu spalaturi (dureaza 20 zile), sa las sa treaca mai multe zile si mai apoi sa refac analizele? Voi ce sfaturi imi dati?

Saru mana mult de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

tabitha...personal,eu as mai astepta cateva zile dupa terminarea tratamentului si apoi as reface analizele...dar e posibil sa gresesc.
tin minte ca dupa injectiile cu metothrexat pe care le-am facut pentru eliminarea SEU nr 2 mi-a scazut drastic imunitatea...astfel ca toata iarna m-am indopat cu antibiotice ca raceam foarte repede....iar in primavara m-am trezit cu o mandrete de candida de la excesul de antibiotic si dr. mi-a recomandat sa refac analiza dupa 2 saptamani de la terminarea tratamentului...acu' e posibil sa fie alta mancare de peste...da' mi-am dat si eu cu parerea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Repetarea analizelor dupa un tratament cu antibiotice ar trebui facuta la vreo 14 zile, nu doar 7. Risti rezultat fals.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Samira, acum am inteles. Poate nu vei fi nevoita sa iei atat AC si te vei incadra. Gandeste pozitiv




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Rubiaeu cred ca voi fi acolo, tot la Helios Panzio pe 18.11 dar inca astept CM - saptamana viitoare si apoi iau AC 18 zile asa cum mi-a zis. Numai ca dupa AC-urile astea nu prea stiu eu ce si cum....
Deci, facem gasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Si eu ...si eu ...!
Incep cu AC in noiembrie si inteleg ca fac pauza 3 zile si apoi incep stimularea, indiferent daca a venit sau nu CM ?
Samira, nu faci hormonalele luna viitoare, inainte de AC, de ce le faci de acum ?
Clinica este destul de ok, nu mi s-a parut f mare, iar dr Kovaci

Fetelor, apropo de cazare, ma conversez de ceva vreme pe e-mail cu administratorii unei pensiuni din Budapesta, dara cum am si vazut-o, asa ca o pot recomanda din toata inima.
Este in districtul XI, destul de aproape de clinica, intr-un cartier superb de vile, este micuta, cocheta, ieftina si tare primitoare. Mai ales ca tot personalul este vorbitor de limba romana si sunt sigura ca doamnele (care sunt de fapt din Rom ) ar fi disponibile pt translatie.
Se numeste KAPU PANZIO, pe Ugron Gabor utca, kerulet XI.Detalii sunt pe site .
Chiar as ruga, cine se pricepe, sa traca pensiunea pe prima pagina, atat ca varianta de cazare cat si ca translatie.
Ce mai trebuie stiut este ca cel mai comod ar fi de venit cu masina, este un cartier f linistit (te simti exact ca la Sinaia ) si e mai usor de circulat cu masinuta. Au o curte interioara in care masinile sunt in siguranta, asa ca este OK .



"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimi

goldi...ba da,in Noiembrie incep AC....asadar trebuie sa fac luna asta hormonalele...asa mi-a zis dr. K


o zi buna sa avem fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Mi-a sarit un rand ...
Kovaci este simpatic, sincer, inca nu-mi dau seama de mai mult.
Vom vedea ...
La anu' tragem linie si vom vedea cat mai ramane din valul de entuziasm. Sper, cat mai mult ...



"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela39 spune:

Buna dimineata fetelor!

Nu am mai intrat pe forum din septembrie, dar am reusit sa citesc mesajele voastre. Sunteti extraordinare, si pot spune ca acest forum imi da curaj sa merg mai departe - curajul vostru!
Pe scurt, la sf lui sept am facut operatia de laparoscopie prin care am scos trompa stanga(de fapt singura care o mai aveam, deorece trompa dreapta o pierdusem la o sarcina extrauterina) care era cu hidrosalpinx.
Asa ca mi-a trebuit o perioada de timp sa-mi revin din socul avut - dupa ani si ani de tratamente prin Romania ACESTA a fost rezultatul - "castrarea".
Acum trebuie sa stau linistita, vreo doua luni de zile si apoi sa ma pregatesc de FIV la Szeged - Dr Krizsan. Sper ca la sf lui noiembrie sa fiu in Szeged pt inceperea procedurilor, desi - trebuie sa recunosc - ca dupa operatie, imi venea sa renunt la tot.
Va pup pe toate si va urez din suflet multa sanatate si sa ne ajute Dumnezeu sa ne implinim visul!

Mirela39

Mergi la inceput