Cum / cu ce ornez un tort asa...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ducky spune:

Si eu am ornat un tort cu ajutorul unui cornet de ornat iar in loc de balonase (eu facusem o floare si petalele erau) am pus niste Mallow-uri de la Aslan parca. Sunt super ieftine si bune, trei in pachetel.
Alta data am folosit gume de mestecat colorate si modelate la fel ca plastelina

Diana Maria,mami de GLAD si de ELENA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Varianta cu fondant mi se pare cea mai buna
Din poze vad ca e f. usor de modelat... si remodelabila... asta-mi trebe mie... sigur nu-mi va iesi din pirma

Cand va fi gata, promit poze ... la sf. sapt. viitoare...





CONCURS „Cat de fericit e copilul tau“ www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">ely1 & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=7" target="_blank">ely2


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Cel mai usor este sa-l ornezi cu frisca(ai grija sa-l congelezi inainte) si sa scrii cu ciocolata menaj topita. Baloanele le poti face si din gelatina rosie (sau transparenta si colorata cu diferite culori). De asemenea, cum a spus si Abramburika, din cioco topita poti desena diverse pe o coala de hartie pusa pe un tocator si pusa la frigider.

Cu fondant n-am ornat niciodata si ma tenteaza sa incerc. De unde luati fondant?

Succes si sa ne arati rezultatul!

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns makydenis spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

asa cum au zis si fetele este frisca simpla. iti trebuie o unealta buna de nivelat, daca nu te multumeste ce gasesti in raioanele de bucatarie poti lua o unealta din aceea de zidar, care se foloseste la tencuit. este exceptionala. niveleaza ff bine si are marginea lata astfel incat nu lasi urme.
balonasele is usor de facut.. iar scrisul il faci cu o punguta taiata ff putin la un capat. iar ornamentele se fac asa cum a scris abramburika mai sus.
succes!

Roxana


Adica mistrie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

of topic, alintaroma scrii te rog retetele de prajituri cu forme? m-am uitat pe site-ul tau si am vazut un set de craciun frumos oprnate- scrie si cum le-ai ornat, si inca unul cu stelute.....Stephilicul meu e innebunit sa facem prajiturele cu forme....si tot caut o reteta buna, inca nici una nu m-a atras sa fie usor de modelat

Multumesc

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput