BIOGENESIS FERTILITY CENTER(4)

BIOGENESIS FERTILITY CENTER(4) | Autor: catalina2307

Link direct la acest mesaj

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.
Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.
Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin


CAP : FIV 1-Biogenesis,FIV 2-Biogenesis,FIV3-Biogenesis

Biogenesis Fertility Center

Echipa medici :

Conf. Dr. Poiana Nicolae
Dr. Balea Lucia
Dr. Diakoumakos Athanassios
Dr.Anastassios Argyriou(embriologie)

Date contact :
Str.Justinian nr.3
Tel.031-1040482
Fax.031-1040565
Mobil 0726 - 225.153
mail - office@biogenesis.ro
www.biogenesis.ro


Preturi:

-FIV - 9.700 RON
-ICSI - 12.500 RON
-FET - 6.300 RON
-IA - 2.200 RON
-Punctie testiculara - 2.200 RON
-Pret prima consultatie + ECO - 250RON + 170RON


Pretul procedurilor acopera analizele si investigatiile pe care le veti efectua in cadrul clinicii conform contractului din momentul inceperii stimularii(estradiol,progesteron,ecografii transvaginale,1Bhcg),recoltarea ovocitelor si prelucrarea acestora in laborator,transferul embrionilor si crioprezervarea surplusului pe o perioada de 1 an de zile.

Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.

Doar partenera:
Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria, Herpes simplex 1 si 2; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 3, alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH, PAP, ecografie mamara, EKG

Pentru partener:
Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermocultura

Testari genetice, daca este cazul
Bilet de trimitere de la medicul de familie, ca nu sunteti in evidenta pentru boli cronice.

Membru de onoare irinabobe care nu are nevoie de FIV, e "naturel" da e plina de pareri
pysypisi - si pt tine ca ne-ai dat de lucru


Prima noastra :

taty_ana - FIV1 , BIOGENESIS, acum cu un bebe

si urmatoarele noastre



Aspirante la titlul de prin FIV Biogenesis

misa 21- prima curajoasa - sa citam clasicii in viata "aiurea...infertlitate din cauza de virsta si preconceptii,dar...1 fiv la Sibiu nereusit bhcg 27,5,in asteptare la ferticent bratislava pt donatoare si imi incerc norocul la biogenesis pt. ca eu cred ca totusi mai pot,dar nu am gasit dr care sa creada la fel" . Fiv2 Biogenesis, intrerupt din motive personale.
catalina2307- FIV 1 Dr. Diakoumakos in Grecia,reusit, sarcina gemelara pierduta la 17s, FIV2 Dr. Diakoumakos in Grecia , sarcina oprita in evolutie la 8s, FET nereusit, IA nereusita,FIV3 reusit( cu acelasi medic) -sarcina oprita in evolutie la 5s.
pisic77 - urmeaza FIV in decembrie
pysypisi - sarcina extrauterina obtinuta natural in urma careia a pierdut o trompa, obosita si satula de asteptare si alte interventii chirurgicale, gata de aventura FIV1 .
noname - in pregatire FIV 1, sa speram ca va fi si ultimul.
bitza20 -2007 operatie clasica diagnostic endometrioza - anexectomie stanga, atins si overul drept si vezica urinara - fara tratament pt endometrioza(din neglijenta sau orgoliul dr). In mai 2009 celioscopie - hidrosalpinx drept. Iunie,iulie 2009 marvelon - chist endometriozic 2 cm. In august 2009 stimulare cu menopurr 75 UI inseminare nereusita. Urmeaza FIV 1. Doamne ajuta.
mirela70-ovare micropolichistice,ambele trompe obstructionate; martie 2008 operatie laparoscopica prin care s-a desfundat trompa stanga si drilling ovarian ; 5 luni de stimulare dupa operatie cu Menopur de 75 UI,fara efect.Urmeaza FIV1 la Biogenesis. Sa fie cu noroc.
mihaele - FIV1 martie 2008 Gynera - nereusit, FIV2 iunie 2008 Gynera -nereusit,FIV3 Szeged septembrie 2008 -nereusit,FET -martie 2009 Szeged - nereusit, urrmeaza FIV4 la Biogenesis. Bafta multa!
stan.valeria -varsta 41, trompe infundate, 2 laparoscopii facute la doi medici diferiti, unul spune ca are sindrom ovare polichistice, multe aderente, ovulatie lipsa,probleme cu spermograma, IA1 Bulgaria nereusita.
miky007 - "tanara aspiranta la BB de 41 de ani", sarcina pierduta la 7 luni
lalala13- aspiranta IA
ruxandrab-trompe filiforme, dar permeabile si o deficienta ovulatorie cu semnul intrebarii plus oligospermie usoara
sarrah-sarcina obtinuta natural in 2004, placenta previa a nascut la 28 de saptamani un baietel care a trait doar 2,5 luni. din 2005 incercari,analize, monitorizari ale ovulatiei, laparoscopie, HSG, 2 histeroscopii, 2 IA nereusite, 1 GIFT - nereusit(mai are 2 embrioni congelati) si urmeaza FIV1 la Biogenesis.
honeys - aspiranta FIV


Astept povestea voastra pt a avea listuta completa


Doamne ajuta-ne sa fie cu noroc .



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Haide misa , stim ca poti!!!


coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

misa- am vorbit cu medicul pt. a stabili intalnirea noastra asa ca mi-am permis sa intreb si de tine.Sper ca nu te superi, mi-a spus ca stie exact despre ce este vorba, dansul ti-a stabilit dozele, toata atentia este asupra ta si esti incadrata la categoria "cazuri speciale". Ar fi fericit daca ai mai produce 1, 2 foliculi dar si cu unu va incerca tot ce este omeneste posibil sa fie bine. Asa ca nu fi nici descurajata , nici dezamagita, stie exact ce face, iar daca tu nu mai vrei sa interactionezi cu medicii romani nu este nici o problema. In concluzie nu esti ca frunza in vant , esti sub stricta supraveghere greceasca.
Scuzele pentru asteptare o sa le primesti personal.


coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Misa, sa ceri la clinica sa-ti faca si analiza LH, la urmatoarea monitorizare. Valoarea LH trebuie sa fie mica. Trebuie sa vezi daca faci suficient inhibitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

catalina imi permit sa te intreb...poate daca ai vorbit cu dr stii mai bine, cand urmeaza sa mai vina in tara dupa data de 15 octombrie? As vrea sa-mi fac o programare dar ma incurca putin si serviciul si as pregati terenul din timp . Eu azi mi am facut hormonalele, la ora 17 merg sa iau rezultatele. Cu hormonalele si cu spermograma merg la o prima consultatie, apoi sa vad ce mai zice si dr, ce analize mai trebuie sa fac si poate daca ne ajuta DD sa incepem prin ianuarie
sa aveti o saptamana frumoasa

misa...mult curaj draguta, suntem langa tine, hai ca ai sa poti, nu te descuraja,totul va fi ne pana la urma. Cand am citit ce ai scris desp ultima ta intalnire, ca doar dr Poiana ti-a prescris dozele...hmmm....m-ai pus putin si pe mine pe ganduri, dar m-a linistit catalina acum, care e o draguta si se intereseaza de soarta noastra. Pupici multi si stai linistita, esti pe maini bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stan.valeria spune:

eu m-am programat pe 17 la 11.30, pt o prima consultatie
daca totul e ok o sa incep si eu cat de curand...
doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Bitza - nu stiu, nu am intrebat,dar in mod sigur o sa intreb cand ajung la consultatie si va anunt.
Da, m-am interesat pt ca mie mi-a fost foarte greu sa cred la cum il stiu pe acest medic ca si-a pus palma in fund , nu l-a mai interesat soarta pacientelor si mai vine la punctie. Nu este genul dansului. Nu va imaginati ca eu l-am cunoscut prin mama sau mai stiu eu cum. Ca si voi i-am batut la usa, la recomandarea altor persoane, iar in timp s-a creat o relatie speciala medic-om deosebit si pacient -amarat- napastuit -vai mama lui (adica io).Iar eu vi-l recomad voua din aceeasi pozitie. A unei amarate umblate prin zeci de medici de pe totul mapamondul care are convingerea ca aceasta persoana va face tot ce ii sta in putinta sa va ajute si sa va fie alaturi.


Pe viitor, daca nu va simtiti confortabil, daca considerati ca prezenta medicilor romani va produce disconfort sau orice altceva spuneti ca preferati sa tineti legatura cu interfata medic pacient si nu doriti sa interactionati cu alt medic cu exceptia celui care face monitorizarile echografice.Nu sunteti la Giulesti sau mai stiu eu unde;sa nu va fie teama/jena sa deschideti gura si sa spuneti ce anume va nemultumeste , nu va place, va streseaza sau orice altceva. Va garantez ca veti fi ascultate si se va tine cont de dorintele voastre.Nu vreti sa mai ramaneti dupa ecografie sa vorbiti cu alt medic, multumiti frumos, spuneti ca nu este necesar si ca asteptati sa vi se comunice telefonic ce aveti de facut de catre medicul vostru. Scurt si la obiect.
Si da , imi pasa de voi, imi pasa extraordinar de mult de fiecare femeie nenorocita care trece prin tot chinul asta pentru a avea un copil. Si va promit ca de fiecare data cand o sa pot ajuta, o voi face.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrio88 spune:

Buna ziua fetelor, mamicilor si viitoarelor mamici. Dupa cateva zile de studiu intens al acestui forum, am indraznit sa ma fac simtita printre voi si sincer, cred ca ma voi simti bine, chit ca nu prea inteleg intotdeauna "limba" vorbita de voi. Sunt o aspiranta la postul de mamica, nu prea curand insa, din lipsa fondurilor; dorind acest lucru ar trebui sa ma documentez si sa ma lamuresc cu anumite proceduri si numai in mijlocul vostru pot face acest lucru. Sansele mele de a deveni mamica pe cale naturala a incetat hat....de mult, cand la o infectie puternica mi-au fost extirpate trompele si un ovar deci......iata-ma printre voi acum. Nu vreau sa va acaparez toata atentia asa ca, avand in vedere ca este prima mea postare ma opresc aici, promitandu-va ca voi reveni cu..... multe, multe...... intrebari. Va doresc succes tuturor si ...muuuuuuuulta speranta.........eu sper de mult timp si nu ma las doborata, cu tot greul pe care fiecare dintre noi il intampina in viata, indiferent pe ce plan ar fi el. Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

fetelor,mi-a spus misa sa va zic sa va uitati la PRO tv la stiri caci s-a filmat astazi la clinica si poate cineva se pricepe sa inregistreze sa poata vedea si ea,nu stie cind se va da interviul la TV
scuze
catalina,pisic


_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

gabrio88 - bine ai venit si sedere cat mai scurta.Sper sa si gasesti ceea ce cauti, iar in ceea ce ne priveste vom incerca sa te ajutam cat de mult putem/stim. De plictisit nu ai cum sa ne plictisesti ....noi ne-am nascut curioase .

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

bytzi - pm.
Multumesc. Pup

coltul meu de rai



Mergi la inceput