Rugaciune colectiva pentru a avea copii (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Buna ziua, dragutelor,

Livsy, pentru capitolul nou si norocos! si pentru Psalmi

Housepocket, pentru gestul tau minunat.

Caciantoni, sa te ajute Dumnezeu sa ai parte si de bucurii in viata

Angel33, te asteptam sa ne vizitezi cat de des poti tu, sa ne mai incurajezi si sarcina usoara in continuare.

Alrak, si sa te ajute Maicuta Domnului in ceea ce ti-ai propus.

Mvb

Happymum,

dragi prietene, eu voi lipsi saptamana viitoare, plec impreuna cu sotul intr-o vacanta. imi doresc sa ma asteptati cu in burtici sau in brate, dupa cum e cazul.

va imbratisez cu drag ,

Mara



Cu Dumnezeu in gand
http://lt1f.lilypie.com/6Xgsp3.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Mara sa ai parte de o vacanta minunata si sa te relaxezi...Doamne ajuta in tot ce iti propui!



MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !

..............................................

Nimic nu este intamplator!
..............................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Fetelor, a nascut unombun azi un baietel de 3,300 kg (daca am retinut bine) perfect sanatos! M-am bucurat atat de mult! Draga de ea, e in sfarsit mamica, dupa o lunga asteptare si o sarcina intreaga petrecuta la orizontala.

O felicit si aici din toata inima, sa fie sanatos puiutul mic, binecuvantat de Dumnezeu si protejat de buna Maicuta a Domnului!

Va doresc si voua din tot sufletul sa ajungeti sa traiti bucuria sarcinii si a nasterii cat mai curand, sa va binecuvanteze Domnul familiile si casele cu minunile Lui.


Mami lui Filip, 1 august 2009

Oamenii se roaga lui Dumnezeu sa-i scape de necazuri, iar Dumnezeu se roaga de oameni sa paraseasca pacatul. Acum care de care sa asculte mai intai? Dumnezeu de oameni sau oamenii de Dumnezeu?
Parintele Arsenie Boca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

buna fetelor!
noce sa-ti traiasca baietelul
unombun felicitari si tie pt baietel
weekend placut si insorit dragelor,si sf,Parascheva sa ne auda si noua ruga si sa ne dea minunile mult dorite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

unombun felicitari si sa fiti sanatosi!

sunt si uvegot mail - a nascut o fetita ieri, pe 8... nu stiu daca o stie cineva aici, insa eu o stiu si ma bucur tare...

si mai este si titi, care avea la 19.30... dilatatie de 4... Doamne ajuta sa aiba nastere usoara!


Blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

mara concediu placut si relaxare maxima.

te asteptam cu poze...

si iti dau sa ai la tine pupici multi...

drum bun.


Blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

mai fetelor, voi stiti ceva de laura?


Blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Buna seara,

Noce si Happymum, va multumim pentru vestile frumoase. Am cautat sa pun noile mamici in listuta corecta, dar cred ca ele nu cerusera sa fie pe vreo lista fiindca nu le-am gasit.. e unombun imi amintesc cu drag ca scria pe aici pe la noi (eu nu pre intru pe alte subiecte, foarte rar, din pacate). Sa ii dea Dumnezeu Bebe perfect sanatos in continuare, multa bucurie si sa-si creasca puiul in liniste si Credinta! Asemenea le doresc si celorlalte fete care au devenit mamici, Bunul Dumnezeu sa le binecuvanteze! Inca o data, multumim de vesti!

Housepocket, ce ma bucur! Dumnezeu sa iti rasplateasca si sa ne aduci in curand minunea! Doamne ajuta!

Aproape nu-mi vine a crede ca mai e atat de putin pana la ziua Sfintei Paraschiva. Doamne Ajuta! Cat mi-ar placea sa pot si eu merge la Iasi in aceasta zi... dar macar am ajuns prin mai anul acesta si a fost minunat!!

Va postez si un psalm, mai jos. Hai, mai fetelor, bagati vesti bune!!

Psalmul 37
Un psalm al lui David, pentru pomenirea sambetei

1. Doamne, nu cu mania Ta sa ma mustri pe mine, nici cu iutimea Ta sa ma certi.
2. Ca sagetile Tale s-au infipt in mine si ai intarit peste mine mana Ta.
3. Nu este vindecare in trupul meu de catre fata maniei Tale; nu este pace in oasele mele, de catre fata pacatelor mele.
4. Ca faradelegile mele au covarsit capul meu, ca o sarcina grea au apasat peste mine.
5. Imputitu-s-au si au putrezit ranile mele de catre fata nebuniei mele.
6. Chinuitu-m-am si m-am garbovit pana in sfarsit, toata ziua mahnindu-ma umblam.
7. Ca salele mele s-au umplut de ocari, si nu este vindecare in trupul meu.
8. Necajitu-m-am si m-am smerit foarte, racnit-am din suspinarea inimii mele.
9. Doamne, inaintea Ta este toata dorirea mea si suspinul meu de la Tine nu s-a ascuns.
10. Inima mea s-a tulburat, parasitu-m-a taria mea si lumina ochilor mei, si aceasta nu este cu mine.
11. Prietenii mei si vecinii mei in preajma mea s-au apropiat si au sezut; si cei de aproape ai mei departe au stat.
12. Si se sileau cei ce cautau sufletul meu, si cei ce cautau cele rele mie graiau desertaciuni si viclesuguri toata ziua cugetau.
13. Iar eu ca un surd nu auzeam si ca un mut ce nu-si deschide gura sa.
14. Si m-am facut ca un om ce nu aude si nu are in gura lui mustrari.
15. Ca spre Tine, Doamne, am nadajduit; Tu ma vei auzi, Doamne, Dumnezeul meu,
16. Ca am zis, ca nu cumva sa se bucure de mine vrajmasii mei; si cand s-au clatinat picioarele mele, impotriva mea s-au semetit.
17. Ca eu spre batai gata sunt, si durerea mea inaintea mea este pururea.
18. Ca faradelegea mea eu o voi vesti, si ma voi ingriji pentru pacatul meu;
19. Iar vrajmasii mei traiesc si s-au intarit mai mult decat mine si s-au inmultit cei ce ma urasc pe nedrept.
20. Cei ce imi rasplatesc rele pentru bune ma defaimau, ca urmam bunatatea.
21. Nu ma lasa, Doamne, Dumnezeul meu, nu te departa de la mine,
22. Ia aminte spre ajutorul meu, Doamne al mantuirii mele.


Sa fie de folos!

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

Buan dimineata fete si Cipicah,

anaomaria Domnu' sa-ti creasca si sa-ti ocroteasca prunca, Maria Parascheva!

La fel, ma bucur si urez bun venit pruncilor nascuti din unombun, uvegot mail si titi

Bun venit fetelor mai noi!

Aduc multumiri celor ce duc lista noastra pe la biserici si manastiri, Domnu' va rasplati nevointa voastra!


Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui Livsy

Aproape nu-mi vine a crede ca mai e atat de putin pana la ziua Sfintei Paraschiva. Doamne Ajuta! Cat mi-ar placea sa pot si eu merge la Iasi in aceasta zi... dar macar am ajuns prin mai anul acesta si a fost minunat!!



Doamne Ajuta!

Noi vrem sa mergem la Iasi la Cuvioasa Parascheva, si am vrea sa stam macar o noapte sa ne odihnim si apoi sa plecam inapoi..dar nu avem la cine..
Voi face apel, la bunavointa voastra:

Cine locuieste in Iasi si vrea sa ne gazduiasca o noapte (macar) sa ma anunte.

Stiu de fetele noastre Anadomnica (dar ma gandesc ca m are un pic si va naste - "Nastere usoara!" si nu as vrea sa o deranjam si Anaomaria care a nascut, si la fel nu vrem sa deranjam), dar ma refer la alte fete.

Multumim mult!

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 12+ - JUSTIN/JUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput