Cavaleri si zane de iulie - august 2005 * 2 *

Cavaleri si zane de iulie - august 2005 * 2 * | Autor: bbdeiulie_august2005

Link direct la acest mesaj


PLECAM LA DRUM NOU...
& CACI, SUNTEM COPII MARI DE ACUM... &
Povestea mamicilor de -i si -e incepe si continua aici:
*1*
_____________________________________________________________________

Am plecat pe drumul vietii... intrand in "Odiseea sarcinii in 40 de saptamani"... si, incepand aventura vietii noastre... aici:

Povestea burticilor cu inimioare

Am continuat... intrand in "Clubul scutecelor (0-4 ani)"... si, incepand sa crestem... aici:

Povestea mamicilor cu bebelusi

Am copilarit pe urma... tot la "clubulet"... aici:

Povestea mamicilor cu copilasi

Si, am parasit "Clubul scutecelor (0-4 ani)"... aici:

CAPITOL ANIVERSAR! LMA!! Iulie-August 2005!!!
_____________________________________________________________________

Iar acum, intrati fiind in urmatoarea etapa a aventurii vietii noastre, numita "In floarea copilariei (4-12 ani)", suntem momentan:
15 + 15 = 30 cu 29

IUNIE:
* 13.06.2005: RARES MIHAI & BIANCA ANDREEA - Laura25
* 25.06.2005: MIHNEA GABRIEL - Monica-Elena


IULIE:
* 02.07.2005: OANA - emaaimee
* 03.07.2005: MATEI - starchi
* 07.07.2005: LUCA IOAN - Albinutzza
* 11.07.2005: IULIA SIMONA - gogoutza
* 11.07.2005: GLAD HELMUT IOAN - ducky
* 13.07.2005: DARIA MARIA - Irda
* 15.07.2005: RARES ANDREI - Lory2004
* 15.07.2005: IULIA ANASTASIA - Dianami
* 17.07.2005: MARIUS ALEXANDRU - ancutzathree
* 18.07.2005: SEBASTIAN IONUT - dania.nicol
* 18.07.2005: DELIA OANA - marami
* 23.07.2005: VICTORIA HRISTINA - hristina
* 24.07.2005: ALEXANDRU - pisicut
* 25.07.2005: CRISTINA - mitub
* 27.07.2005: MEDEEA - delia grozav
* 29.07.2005: CODRUTA ANDREEA - nicoll_mada

AUGUST:
* 01.08.2005: YASMIN - Yasmari
* 04.08.2005: MARA - bebec07
* 05.08.2005: ANA MARIA - brianamica
* 07.08.2005: LUCAS MIHAEL - gabirus
* 10.08.2005: TUDOR ANDREI - andre_ea
* 11.08.2005: PETRU DAVID - valcampan
* 16.08.2005: ANDREI TUDOR - lulu75
* 17.08.2005: STEFAN DANIEL - Giana
* 22.08.2005: LARISA - aprilie1976
* 24.08.2005: CHRISTINE - Ica 1975
* 24.08.2005: ROBERT - cryna77


Si, suntem tare mandri de fratiorii si surioarele noastre:

* Rita Ioana (28.07.2009) - surioara de Matei (starchi)
* Maria Antonia (01.02.2007) - surioara de Luca Ioan (Albinutzza)
* Elena Maria (22.12.2008) - surioara de Glad Helmut Ioan (ducky)
* Antonia Gabriela (23.05.2008) - surioara de Daria Maria (Irda)
* Andrei (23.06.2008) - fratior de Iulia Anastasia (Dianami)
* Catalin George (06.03.1997) - fratior de Sebastian Ionut (dania.nicol)
* Diana Andrada (29.09.1991) - surioara de Delia Oana (marami)
* Miruna (16.01.2001) - surioara de Cristina (mitub)
* Adrian (24.03.2001) - fratior de Medeea (delia grozav)
* Alexandra Stefania (12.07.2007) - surioara de Codruta Andreea (nicoll_mada)
* Ella (29.07.1998) - surioara de Ana Maria (brianamica)
* Eva Iulia (25.07.2000) - surioara de Lucas Mihael (gabirus)
* Ilinca Maria (09.01.2009) - surioara de Tudor Andrei (andre_ea)
* Luca Serban (06.07.2007) - fratior de Stefan Daniel (Giana)


_____________________________________________________________________

NB:
- lista RAMANE DESCHISA!!! Va asteptam cu drag & !!!




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Ok., vaz ca v-ati aruncat oleaca ochii pe aici dar, nu scrirati nik ... eh, poate altadata ... hai, totusi, sa sparg tot io gheata punandu-va o dedicatie frumoasa de-a Mihaelei Runceanu... ca, tot fu zilele astea comemorarea ei (desi ea a murit in noiembrie 1989)... si, tare frumos mai canta ... pacat ca nu mai e . Mno, auditie placuta :






Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Noi, tocmai ne-am terminat tema pt. luni la gradi... ca, vineri, pe langa bulinuta de la gradinita am adus si tema pt. acasa ... adicatelea, pt. ca Robert nu si-a terminat desenul la gradinita, d-na educatoare i l-a dat pt. acasa... Luni trebuie sa ducem caietul special inapoi cu desenul facut, bineinteles . Eh, el si cu un alt baietel facusera asa... nu terminasera de desenat... si, cand il intrebase d-na pe celalalt baietel de ce nu a desenat ce le-a dat de facut, primise raspunsul asta: "Am avut ceva de rezolvat!" . Ete na! Mai zi-le ceva daca mai poti . Si, uite asa, s-au ales si cu tema pt. acasa . Iar amu, poznasul meu se delecteaza cu niste iaurturi cu/de fructe ... fu el si pe afara, chiar daca ii cam urat, ca o plouat as-noapte... dar, tot iesi poznasul meu si pe afara , destul de mult... mno, ce sa va mai zic ?

Nicoll, mami... s-a intamplat ceva? Vaz ca, ai cam disparut... am aparut io si nu prea mai esti tu ... te asteptam sa ne dai un semn cand poti . Io, sper ca nu-i nik grav ci doar esti ocupata cu munca multa .

la toate mamicile de -e si -i & o zi buna in continuare si un weekend frumos in continuare!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Crynaaaa bine ai revenit!!!
Nu am timp nii sa citesc,nici sa scriu acum mai mult.Doar ce am vazut-o pe Cryna si am zis sa va salut si sa o pupacesc si pe ea si pe Robert.
Stefi e cu temperatura,azi noapte avea 39.5,sunt zombi.Merg sa ma trezesc,sa le dau papa si mai vorbim.


nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata mamici de -i si -e! Sosesc cu -luta de duminica si cu o melodie frumusica, pe care o canta si Robert (a invatat-o anul trecut la gradi ):




Nicoll, multumesc fain de intampinare... intoarcem pupicii . Si, muuuuuulta sanatate lui Stefi & !!! Speram sa nu fie nimic grav . Sanatateeeee !


la toate mamicile si s-aveti o duminica frumoasa!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Fetele pana nu am reusit sa le culc nu a fost chip sa ma apropii de calculator.
Si acum o sa incerc sa va raspund,dupa care am sa va povestesc cea mai trasnita situatie in care am fost ieri.
Yasmari la cata sinceritate si incantare razbate din mesajil tau,sub nici o forma nu sunt suparata.Ma bucur din suflet ca ti-a priit vremea petrecuta in Ro si sper din suflet sa poti veni cat mai des.Poate asa vom ajunge sa si vorbim,vedem etc.Sper ca mama ta este mai bine putin dpdv emotional si ca tu esti mai linistita din punctul dansei de vedere.SA-ti saruti fata si si de la voi vrem pozeee!
Ica eu ma inscriu la pozele pe privat sau cum vrei tu.Si tare ma bucur ca la voi la gradi sunt activitati si in afara constructiei propriu zise.Ce fain,sa mearaga la cules de mere!!!Cat mi-ar placea sa-i vad.Sa nu uiti daca poti,sa-i pozezi si sa ne arati si noua.Bafta si la gimnastica,cine stie cand ne vom mandri cu campioana noastra din Canada.
Cryna inca o data iti spun cat de mult ma bucur ca "ai infrant" problemele si ca sunteti din nou alaturi de noi.Da,astept sustinere in lupta cu cadrele de la gradi.Norocul lor ca tin prea mult la fie-mea(teama sa nu se razbune pe ea) ca altfel ma luam rau si de educatoare si de directoare.DAr fiecare au timp sa-mi mai cada in maini.
Si da,am cam tras-o la munca joi si vineri.
DAr sa vedeti ce se intampla sambata.Niciodata in viata mea nu am patit asta.Dimineata m-am imbracat ferm convinsa sa merg la scoala pentru prima data,desi afara ploua si era frig.Ma imbrac si scot portofelul sa-i dau mamei restul de la medicamente (si desigur uit sa mi-l pun in geanta),ies pe usa si merg in sosea sa astept maxi taxi.Prima opreste o oazie,ma urc,cobor in Ploiesti,dau omului banii ce-i aveam marunt intr-un buzunar al gentii si ma duc spre statia de autobuz.Ma opresc la un chiosc de ziare sa iau un pachet guma de mestecat si un ziar...si cand sa platesc...cauta si cauta si cauta...pac imi cade fisa ca nu am ce cauta.
Mai fetelor,am inghetat.Bag mana in buzunaqrul gentii si-mi dau seama ca nu am nici bani de bilete.Doar de unul.Ma suna o prietena si-i pov ce si cum...Iar o doamna auzindu-ma imi intinde o moneda de 50 bani...Acum imi puteam lua bilete sa merg la facultate,cu ce ma intorceam la Valea...ramanea sa rezolv pe mai departe.In drum spre scoala ma suna sefu' sa ma intrebe de ce nu am mers la munca...si i-am zis ca mi-am uitat portof acasa,nu am cu ce veni.Stai acolo,vin eu sa te iau...si ete asa am fost si deturnata din drum...
Doamne,in viata mea nu m-am simtit asa,fara un ban in buzunar...Cred ca de gat o sa-l leg sa nu cumva sa se mai repete istoria...
Acum Stefi nu are febra,dar o tin sun antitermic,nu stiu de la ce o fi facut aseara.
Va pup,intru mai tarziu!Dupa amiaza placuta!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Hi, hi... iar doar noi doua pe aici , Nicoll... eh, poate apar si fetele mai tarziu... is la vreo sueta, se uita la meciuri, etc., etc.,... hai sa-mi tin gura, ca iar se mai supara careva ... ...
Mno, multa sanatate in continuare lui Stefi , sa nu fie nimic grav . Si... zambesc oleaca, pe sub mustati, la patania ta ... tare naspa trebe sa fi fost ... eh, se mai intampla ... de amu, sigur o sa-ti legi portofelul de gat . Dar, ai ce povesti mai departe cand ai chef de intamplari comice ... Ce faci la scoala? Vreun master cumva sau o aprofundare de studii, scoala de soferi? Io, abia saptamana asta voi reusi sa ma duc pe la facultate sa vaz ce orar am ... ufff, ce zboara timpul , deja incep sa ma crizez ... hmmmhhh, hmmmhhh...


la toate. O zi buna in continuare.




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Crynule puteai sa razi in hohote mama...ca eu ca solutie in caz ca nu aparea varianta cu munca vedeam ori sa-mi sun rudele sa ma imprumute cu 2 ron cat e biletulla maxi,ori sa le zic soferilor care ma cunosc ca le achit la coborare...si o puneam pe mama sa iasa cu banii-n dinti.
La scoala...ma reprofilez draga duamna.Ca si eu la baza tot profa sunt'.DAr ca sa lucrez in conta pe alti bani,adica sa nu fac forever "munca grea" si altii sa semneze,ca de au drept,m-am hotarat sa fac "contabilitate si informatica de gestiune".Se fac 3 ani,la noi in oras si ...asta e,m-am inhamat la treaba.Las' ca nici eu nu stiu orarul,doar ca avem cursuri joi,vineri si sambata.
,vorbim mai tarziu!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Aha, sireno ... deci, tot profa esti si tu ... eh, chestia cu reprofilatul se pare ca e cam peste tot ... mno, mult succes la scoala . Sa fie usor si sa zboare anii repede . Hi, hi, hi... .


O seara placuta la toate mamicile de -e si -i!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

nu am ascuns asta,dar daca tot veni vorba,acum spusei ce si cum.
Viata asta ne obliga sa mai renuntam la ce ne place,noroc ca nu stau rau nici cu conta.
Va pupic,nopate buna!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

'Neata buna mamici,cavaleri si zane!Va doresc o saptamana usoara si cu multe realizari!Iar pentru acum va servesc cu o fierbinte.Eu azi noapte am dormit tare prost,nu am legat cate 2 ore.Se trezea cand o fata,cand cealalta,plus ora la care a trebuit sa dau medicamentul lui Stefi.
Azi la gradi este greva,asa ca o am acasa pe Codri.La voi se invata?Ce stiti de o eventuala greva generala?Noua la sedinta ne-au vorbit si despre asta.
Va pup,ne vedem mai tarziu!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput