Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

isoprinosine...

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

roxa_mami
roxa_mami
nou venit

Romania
bucuresti

28 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 29/09/2009 :  20:10:53 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite roxa_mami un Mesaj Privat

isoprinosine...

buna am si eu o intrbare....stie cineva daca exista isoprinosine sirop?i-am luat azi baietelului meu comprimate,recomandate de medic normal,si nu vrea sa le ia pt ca sunt f mari si amare.am incercat de 3 ori ...pisat ,cu suc,dizolvat si nimic.problema e ca trebui sa-i dau 1 comprimat de 3 ori pe zi.deja nu stiu cum sa mai fac...aaa am incercat si cu miere!!!!

roxa
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
mayaione
mayaione
membru matur

Romania, Pitesti
1801 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 30/09/2009 :  08:12:27 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mayaione un Mesaj Privat
Eu am incercat cand era mica in piureul de cartofi, i-am pus praful acolo, si i-am dat, nu si-a dat seama. Dar mie mi s-a parut dulce isoprinosine. Sau in piureul de fructe, depinde ce-i place lui. Sau incearca in banana, daca e mare si o mananca asa, faci o gaurica in ea pui praful si=i dai sa muste.

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
poze Ana

De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
roxa_mami
roxa_mami
nou venit

Romania, bucuresti
28 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 30/09/2009 :  08:45:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxa_mami un Mesaj Privat
am reusit aseara pisat si dizolvat in putin lapte.am seusit cu seringa de la nurofen......oricum e jale cu el

roxa
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

eveline
never give up!

Romania, suceavaSUCEAVA
4158 Mesaje
8 Prieten(i)
Trimis la: - 30/09/2009 :  11:59:37 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite eveline un Mesaj Privat
Din pacate nu exista decat in aceasta forma, de pastile. Si eu ti-as fi sugerat tot cu seringa de nurofen, insa vad ca ai gasit solutia. Si la fetita mea era singurul mod in care i-l putem da... intr-un lichid, cu seringa de nurofen, impins foarte rapid...

g_ioana
mami de dulcineie

Donator desprecopii.com
 Romania, iasiIASI
3161 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 30/09/2009 :  12:21:36 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luig_ioana Adauga semn de carte la raspuns Trimite g_ioana un Mesaj Privat
A mea il rontaie cu zahar,il pisez dar nu foarte fin si-l amestec cu zahar...nici mie nu mi se pare amar...totusi ii dai o pastila intreaga..mie mi se pare cam mult.

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,
gorodeii noi

roxa_mami
roxa_mami
nou venit

Romania, bucuresti
28 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 30/09/2009 :  16:19:17 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxa_mami un Mesaj Privat
asa mi-a recomandat dermatologul.i-au aparut niste bubite...un fel de papiloma virus dar nu negi.mi-a ziz ca a avut imunitATE F scazuta si de aceea.vreo 5 la nr

roxa

Soleil
membru junior

Donator desprecopii.com
 Romania, bucurestiBUCURESTI
972 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 30/09/2009 :  16:29:21 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiSoleil Adauga semn de carte la raspuns Trimite Soleil un Mesaj Privat
Cati ani are? Alte pastile ia? Adica poate sa inghita pastile in general?

Cand i-am dat fiicei mele Isoprinosine, am taiat pastila in 2 - ea lua numai jumatate la o administrare. Apoi, jumatatea respectiva am taiat-o, cumva, iar in 2. Zic cumva fiindca-i tare si se mai farama, nu-mi ies fix 2 bucatele clare.
Rezultatul asta il imparteam in 1 sau 2 capsule (dupa cum incapeau) cum sunt cele de la antibiotice - golite de continut! - si le lua cu apa.
Eu am cumparat de la farmacie/plafar - am cerut sa-mi dea ceva, orice, dar sa fie capsule, nu pastile, ca eu am nevoie de "ambalaj".
Arunc praful ala de plante din capsula si folosesc numai ambalajul pentru facut "pastile-pacalici" - noi asa le zicem .
Le-am folosit si la Eurespal-pastile, si la Paracetamol cand am fost nevoita sa-i dau urgent si n-aveam sirop si tot asa.

Multa sanatate!

Flaviana si Tiana Maria (20.03.2004)

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face. Ca nu toata lumea are aceleasi gusturi.

g_ioana
mami de dulcineie

Donator desprecopii.com
 Romania, iasiIASI
3161 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 01/10/2009 :  10:41:59 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luig_ioana Adauga semn de carte la raspuns Trimite g_ioana un Mesaj Privat
Si noi tot o pastiluta pe zi,jumatate dimineatza ,jumatate seara..cand avea vreo 4 ani si 15 kg...stiu ca se calculeaza doza dupa kg avute...a mea nu inghite nici o pastile cat de mica ar fi...i se lipeste pe limba si acolo ramane...asa ca preferam sa le rontaim

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,
gorodeii noi

rivali
rivali
membru junior

Romania, Bucuresti
771 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 01/10/2009 :  15:33:44 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite rivali un Mesaj Privat
eu il pun in lapte dimineata si seara, dar luam cate jumatate. Si mie mi se pare amar.

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si Stefan Alexandru (17.03.2009)

Poze
danielatt
danielatt
membru incepator

Romania, Bucuresti
223 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 01/10/2009 :  16:15:40 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
fetelor, am inceput si eu cura ci isoprinosine, de 2 zile, cate 1/2 pastila pe zi timp de 10 zile.
Matei are 2.5 ani si am senzatia ca doarme rau nopatea (eu ii dizolv pastiluta in apa de lapte).
Parca l-ar durea burtica sau ceva de genul asta, si plange.
Ati observat ceva la bb-ii vostri? ceva efecte adverse? sau doar o fi vre-o coincidenta...la mine.
roxa_mami
roxa_mami
nou venit

Romania, bucuresti
28 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 01/10/2009 :  18:38:04 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxa_mami un Mesaj Privat
nu cred ca de la pastiluta plange...a si aveti dreptate am sunat pediatrul si exact asa mi-a spus ca la varsta lui se dau 2 pastile.si mi-a mai zis ceva ...ca sunt "apa de ploaie"adica le dau degeaba.oricum eu ii urmez cura cu 5 zile pe luna.decat sa ajung iar la dermatolog sa-i umble acolo cu anestezie si alte alea mai bine imi dau silinta cu orice altceva.

roxa
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com