alaptatul e compatibil cu electrostimularea?

alaptatul e compatibil cu electrostimularea? | Autor: Porumbita

Link direct la acest mesaj

Buna,

aveti idee dc alaptatul e compatibil cu electrostimularea si impachetari cu termosudatie in termocuverta ?

ca fetele de la salon nu stiu.. (e drept am intrebat asa la nimereala)

stiu ca nu la toata lumea da rezultat da nu imi mai suport burtoiul... au trecut luni de la nastere dar desi mai am un kg peste greutatea avuta cand am ramas insarcinata burta arata ca la 5 luni...

si dc aveti ceva recomandari de salon unde as putea face electrostimulare etc in sect 2 (ideal zona stefan cel mare, tei, mosilor) multumesc mult

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

nici un raspuns?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Porumbita, de ce nu faci abdomene pt.burtica ,si eu aveam sensatia ca inca sunt gravida,dar de DOAR 2 saptamani fac zilnic 100bucati abdomene 5x20 si se vad deja rezultatele!!

Cu electrostimularea, nu stiu ce sa spun,dar asa ca parere cred ca-i apa de ploaie daca nu intaresti muschiul abdominal .
Curaj, eu o pun pe bebelusa pe covorul de joaca ,se intoarce cand pe spate cand pe burta sa ma vada ce facsi bag abdomene la greu, e singura sansa sa-ti revii,eu am doua sarcini intr-un interval de 3 ani cu 2 cezariene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

despre electrostimulare nu stiu, dar de la impachetari Gh al meu a facut greva suptului, pt ca ramane mirosul ala

Eu la Sofia slabisem tot si inca m ai era bucrtica...sincer, abia pe la un an si un pic s-a retras lipita de spate.
Depinde si ce conformatie ai, eu aveam din aia cu talie micasi fundu mare, acuma am doar cu fundu mare, lOL.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

nu stiu daca afecteaza alaptatul, sorry.
insa vreau sa-ti spun din proprie exerienta ca n-o sa te ajute electrostimularea nici impachetarile sa dai burta jos.
cel mai mult te ajuta sportul, insa nu asa, peste noapte, ci daca faci regulat, poate chiar si dupa 6 luni. stiu, e mult, e greu, insa eu cred ca e singura solutie cu adevarat realista. si nu te costa nimic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Desi electrostimularea nu cred ca te va ajuta, nu vad nici cum sa strice. Insa termocuvertura si deci transpiratia excesiva s-ar putea sa adune niste toxine pe undeva (mentionez ca habar nu am de ce spun legat de asta!, e doar o idee)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

n-are ce sa strice decat la buzunar. insa cine-si permite...

ah, si mie mi-a mai stricat la ceva... m-a dus la apendicita. electrostimularea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu am facut electrostimulare si impachetari la termocuverta dupa bebe 2 si n-a stricat la alaptat, a ajutat ceva la slabit, insa cel mai bine a ajutat sportul: Pilates!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

multumesc de raspunsuri;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Nu stiu ce tip de electrostimulari ati facut voi (probabil exista mai multe?) dar au fost singurele care m-au ajutat pe mine nu numai sa scap de burta si sa-mi fac si eu in sfarsit o talie (eram genul mai "androgin", nu aveam marcata talia) dar si sa scap de celulita si de niste vergeturi din adolescenta zbuciumata plina de ingrasari si slabiri succesive...electrostimulare combinata cu impachetari de-alea, nici nu stiu denumirea stiintifica:))). Si eu intai trageam la fiare si faceam abdomene si ma gandeam ca mare inselatorie e asta cu procedurile mai sus mentionate (intr-o camera alaturata celei de fitness se faceau de-astea si mi se parea o mare pierdere de vreme si de bani!) dar dupa ce m-am aoucat si eu de curiozitate am fost shocata de rezultatele spectaculoase.
Acum dupa ce am nascut inca nu m-am dus, de grija alaptarii si eu, au trecut doar 5 luni de la nastere si parca ma tem. Dar sunt convinsa ca-n maximum 5 sedinte (electro+termo) corpul meu va arata cu totul altfel, abia astept sa incep!! Sigur ca in combinatie cu sportul ar fi ideal (pentru sanatate) dar sportul singur nu poate sa reuseasca veci ce pot face electrostimularea si impachetarile (mersul la sala poate intari muschii dar celulita doar o sa se "batuceasca", n-o sa dispara, despre vergeturi ce sa mai spun...). Eu dupa nastere nu am nici macar o vergetura pe nicaieri, in schimb am celulita la greu si stiu ca numai mergand la salon se va atenua. Singurul inconvenient e pretzul intr-adevar foarte mare al acestor proceduri (da' eu am fost norocoasa ca am "pile")
(apendicita nu vad ce legatura ar putea sa aiba cu electrostimularea...Iar termocuvertura respectiva tocmai ca elimina toxine, nu le face sa se acumuleze)

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
5luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

aveti idee care e diferenta intre
- impachetari cu termosudatie in termocuverta si
- mpachetari cu crema fango in tunelul cu infrarosii

Mergi la inceput