ardei gras la borcan pt umplut la iarna

ardei gras la borcan pt umplut la iarna | Autor: ivanoiuadela9

Link direct la acest mesaj

Stie cineva vreo reteta ? Eu am facut acum cativa ani dar nu mai stiu de unde am luat reteta .
Va multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

eu ii bag direct in congelator spalati si opariti in prealabil

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!
"nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai" - A. Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jozsaerika spune:

intamplator am trecut pe "la bucatarie"....nu prea intru pe aici

fiind ca we asta am pus si eu ardei pt umplut la borcan iti scriu reteta mea testata si anul trecut

cureti foarte bine ardei sa nu ramana nici o samanta in ei ii sarezi in interior si ii lasi de pe o zi pe alta asa cu sare , a doua zi fierbi apa cu putina sare si salicil (eu nu am pus si au stat) , o lasi sa se raceasca , pui ardei unul intr-altul si ii pui in borcan torni apa si deasupra torni un pic de ulei si atat.

mie mi-a fiert putin anul trecut (probabil ca nu am pus conservant)dar dupa aia au stat foarte bine si au fost foarte gustosi

spor la treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Ii cureti bine de seminte, ii speli, ii oparesti si ii congelezi. Cel mai simplu si natural. Ies niste super ardei umpluti.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Eu de anul trecut nici macar nu ii mai oparesc/fierb, ii spal, curat fbine, si ii pun direct la congelator.
Cand ii gatesc, ii umplu fara sa ii las la dezcongelat.
Si mai nou, am pus in loc de ardei gras - gogosari mari sau ardei kapia mari.O bunatate.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanoiuadela9 spune:

Va multumesc tuturor .
Am sa incerc reteta lui jozsaerica . La congelator ii pun si eu de obicei intregi , nefierti ... dar anul acesta nu mai am loc , asa ca vroiam sa mai pun si in camara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Jozsaerika am sa incerc si eu reteta ta

de Crina Alexandra
Crinul Meu
Atat de mare sunt

Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa1 si aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput