Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns walkiria spune:

si mie pe 7...sunt optimista

tu ai ceva simptome?..stiu ca e prea devreme dar poate poate...

Eu oricum o sa astept data de 7 si daca nu imi vine CM pe 8 dau fuguta la farmacie sa iau testul
poate ne intalnim cu bebeii daca vin in aceeasi perioada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

hai kitty hai cu 2 liniute




Tin pumnii sa fie

Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

walkiria ce simptome ai?

sa ne dai vesti bune

Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns walkiria spune:

acum nu pot fi obiectiva...posibil ca ceea ce simt acum sa fie si din cauza ca imi doresc sa se fi intamplat minunea.

dar...spuneam ca am simtit ziua ovulatiei, cand s-a desprins foliculul ( cred) m-a durut toata ziua ovarul stang ( asta a fost in ziua 14CM), incepand cu ziua 15CM si pana ieri, adica ziua 20CM am avut mici intepaturi mai jos de ovar , iar de azi simt ca au incetat. Oare sa se fi instalat ovulul fecundat in uter???...cel putin eu asa SPER.
Alinushali, tu ai avut asa simptome la sarcina pe care a pierdut-o?
A mai avut cineva astfel de simptome?...eu pana luna asta cel putin nu am avut...sau poate nu am fost eu atenta. Nush ce sa zic...

Va anunt oricum daca e cu ochisori....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Nu stiu ce sa-ti spun......ma dureau sanii de nu puteam dormi si aveam niste nervii ca m-as fi luat cu toata lumea la bataie. Eu banuiam ca as fi gravi dar am facut prostia si am facut efort fffffff mult si ma pricopsisem cu un hematom........dar ma rog, sa trecem peste asta.

Nu am simtit nimic nici nu stiam chestia cu ovulatia, trompe si alte alea, doar imi doream fff mult un bb, ca sa nu zic ca la 18 ani vroiam unul dar nici macar nu terminasem liceul .......dar stii cum se zice asteptarea da roade intr-un final.

Cred ca am sa fac un hsg sa vad daca am tropele infundate daca nu raman luna asta.



Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns walkiria spune:

nush ce sa zic cu hsh...se spune ca trebuie sa te ingrijorezi doar daca trece 1 an de zile si nu ramai insarcinata. Sora mea spre exemplu,a ramas insarcinata ( e drept cu al 3 lea ) fix dupa 12 uni de incercari.

Acum tu daca stii ca ai mai ramas o data, nush ce rost are hsg-ul. Daca ti s-a instalat ovulul in uter fecundat o data, e clar ca trompele tale au functionat corect...parerea mea.

in ce luna ai pierdut sarcina?.. daca imi poti spune.
si de cand incerci acum sa mai ramai insarcinata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Sarcina am pierdut-o la 8 saptamani si incerc de 1 an si 3 luni sa raman dar nimic si asta cu prestat la greu.


Eu va tin pumnii voua ,poate imi dati si mie dupa aceea ceva praf de zane

Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

fetelor eu simptome in afara ca ma dor sanii,nu prea am...sau poate nu le iau nici in seama pt ca zic ca sunt si inchipuite de mine..si pe urma sper prea tare si la fel ar fii si dezamagirea..de mare.ce sa zic astept sa-mi vina si in caz ca e vreo intarziere si de cel putin o zi...urmeaza testul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

fetelor una dintre noi trebuie sa fie...tin pumnii sa fie cu noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns walkiria spune:

alinushali, dar pana acum ai fost la gineco? ai vreo problema de care stii?

La mine medicul mi-a spus ca am un uter mai mic decat normal (insa nu infantil) si un mic fibrom uterin (aprox 1 mm), insa mi-a spus ca nu ar trebui sa-mi fac griji, ca voi putea ramane insarcinata, insa mai greu.

Dupa durerile de sani nu ma pot lua, pt ca pe mine ma dor tot timpul cam cu 2 sapt inainte de CM..am niste chistulete si un nodul de 1 cm, care tot asa, deocamdata e inofensiv.
Eu mi-am mai facut niste analize endocrinologice pt ca ma dureau sanii ( la acel moment inca ne protejam, nu luasem decizia de a face BB) mi-a iesit prolactina mai mare,insa Prof. Dr. Fica Simona, mi-a recomandat sa-mi fac cateva analiza, din care a rezultat ca prolactina chiar daca are o val mai mare nu pune probleme si ca dpdv endocrinologic pot avea BB.

Acum Dumnezeu stie daca medicii astia isi mai dau interesul.


Kitty, referitor la simptome si eu am luat in calcul varianta inchipuirilor mele...dar trebuie sa speram si noi cumva.

Eu sper sa se indure Doamne Doamne de noi si sa ne indeplineasca visul la toate cele care ne dorim BB

Mergi la inceput