Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

La mine apare dupa 10 zile de la cm si ma dor de mor, doc a spus sa nu-mi fac griji

Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

....da....cu sanii niciodata nu poti fii convinsa ca e sarcina....asta e...daca nu e sa fie....continuam..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

hei eu nu am spus ca nu e bebe , mie mi-a spus ca daca ma dor aproape de subbrat nu e sarcina. dar poate pe tine te dor ....dor , adica sunt umflati. eu cand am ramas insarcinata au inceput sa ma doara cu 1-2 saptamanii inainte de ziua in care trebuia sa-mi vina , eu cred ca pana la urma fiecare organism este unicat


tin pumnii sa fie cu ochisorii

Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

aaaaa....mai ai un bebe ? ma bucur pt tine.eu nu am si de-aia sunt asa suparata..ca se lasa mult asteptat.si luna de luna perioada asta de la ovulatie pana la cm mi se pare cea mai lunga...si fiecare schimbare imi da un motiv ca poate..poate.dar sunt optimista....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Nu din pacate nu am pt. k am pierdut sarcina , dar am trecut pt. scurt timp prin cateva simptome, acum ma straduiesc sa raman dar si la mine se lasa fffffff asteptat.

Mult noroc si dragoste

Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

aaaaaaaaaaaaa .............si de si sunt in z 15 au inceput sa ma doara sanii si nu am avut inca ovulatie , merg la monitorizari.






Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns walkiria spune:

buna Kitty, si eu incercde vreo 3 luni sa raman insarcinata,pana acum din pacate nua vrut sa se lipeasca BB ..dar trebuie sa fim optimiste.

referitor la sani, eu am inceput sa ma documentez mai mult in ceea ce priveste ovulatia si am inteles ca sanii incep sa doara cam cu ozi inainte de ovulatie. Oricum tr luat in calcul ca fiecare organism reactioneaza diferit.
Eu spre exemplu am fost mult mai atenta luna aceasta in perioada ovulatiei si pot spune ca am avut acele intepaturi si dureri de ovar cand s-a desprins foliculul de ovar, cred ca pot spune ca stiu exact ziua in care am vut ovulatia, fara monitorizare eco.
Ovulatia (cred ca)am avut-o in ziua 14 a CM iar eu am prestat in ziua a 12CM, in ziua a 14 a CM si in ziua a 16a CM. ca am inteles ca nu trebuie in fecare zi, pt ca nu se dezvolta spermatozoizii.
Acum ma cam inteapa ovarul...daca nu sunt paranoica:) ma gandesc ca ar trebui sa se duca ovulul fecundat :) sa se lipeasca de uter.
De atunci am temperatura bzala in jur e 37.2...cu toate ca am mai citit pe acest forum ca nu intotdeauna e sarcina cand ai temperatura bazala crescuta dupa ovulatie, e posibil sa fie si din cauza catr sa vina CM...acum sa vedem, sa dea Doamne Doamne sa fie cu ochisori...

Va tin pumnii tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

imi pare rau alinushali pt sarcina pierduta...offff....dupa ce ca se prinde atat de greu sa o mai si pierdem... si cu sanii astia nu stiu ce sa mai zic...de regula ei ar trebui sa doara dupa ovulatie cand nivelul de progesteron creste...si pe mine ma dor in fiecare luna cu o sapt sau cateva zile inainte de cm..acum e prima luna cand ma doare cu 2 sapt inainte de cm..ma gandesc ca poate am avut o ovulatie precoce...am facut aseara un test si a iesit negativ si oricum...cred ca si luna asta e compromisa..incepem de luna viitoare cu forte proaspete...luni sunt programata la analize pt ca dupa cm asta am hsg..sa ma tineti la curent cu vesti..va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns walkiria spune:

kitty eu zis sa nu-ti pierzi speranta nici luna aceasta daca inca nu ai trecut de ziua in care trebuia sa apara CM. Din cate stiu, e foarte posibil ca testul de sarcina sa iasa negativ pana la a 3 a saptamana de la fecundare, pt ca hormonul hCG este in cantitati reduse pana atunci.

alinushali si mie imi pare tare rau sa aud vesti asa triste...mai cu seama ca sunt o gramada de femei care fac avorturi de buna voie, iar noi care ne dorim atat de mult, fie se lasa fff mult asteptat fie i cele mai urate cazuri nu vine deloc BB.

eu zic ca merita sa fim optimiste...chiar si luna aceasta!!

sper sa reveniti cu vestea buna daca se intampla minunea.
pupici si ...hai BB, stiu ca poti :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

mie trebuie sa-mi vina pe 3...si asa e trebuie sa fim optimiste..trebuie sa vina si la noi..

Mergi la inceput