Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 50

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dennissa spune:

Oare la ce doctorita ai fost? Poate e aceeasi cu a mea...:-)
Acum sunt putin stresata ca am oroare de ace si abia sambata ma pot duce. A zis ca in fctie de rezultaltul analizei imi prescrie tratamentul...
Asta e, sper sa se rezolve usor....
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

denissa ai fost in Cluj la doctor?




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

la cine mergi ?eu am fost la Rotar Daniela




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dennissa spune:

Da, olimp, la Cj. Nu pot sa cred ca la Rotaru ai fost si tu la ROTMED . Mi-a placut de ea, saptamana viitoare ma duc cu rezultatul analizei pt prolactina si trebuie sa imi dea tratamentul. Sper sa dea rezultate. Oare in cazul de fata, cu galactoree...sunt sanse sa raman gravid#259;, sau doar dupa rezolvarea problemei? Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

denissa esti pe mani bune , ea m-a ajutat cu tratamentul dat sa raman insarcinata..

dupa rezolvarea problemei , prolactina este inhibitor de FSH , sunt hormoni anatgonici , secretia unui blocheaza pe celalalt in mod normal , acum mai exista si cazuri speciale ...sti cum se zice daca alapteaza nu ramne insarcinata ..stiu cazuri si nu singulare care au ramas in perioada de lactatie...deci...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaLary spune:

Buna seara dragele mele maine e ziua cea mare va rog din suflet sa-mi tineti pumnii ca mi-e frica si am emotii o sa va tin la curent sper sa fie ok cu HSG-ul si cu analizele.O seara frumoasa v-am pupacit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

anaLary, iti tin pumnii! Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Cum arata luna unei femei care isi doreste sa fie mama.
Prima zi de menstruatie - amaraciune si poate revolta si poate disperare si poate resemnare si poate lacrimi si speranta ca luna asta 'e sa se intample'

Trece menstra, urmeaza cateva zile de acalmie. Un pic de infrigurare si verificarea semnelor care arata ca urmeaza sa isi inceapa drumul un ousor si poate din el iese un pui mic si iubit. Emotii amestecate cu speranta, bine tinuta in frau, pentru ca sa nu se i franga aripile daca nu... daca nu...

Ziua Z, cand corpul ne spune clar ca e posibil sa inceapa o minune. Incercare de a gandi pozitiv, de a nu amplifica stresul, de a pacali sufletul si creierul si tot corpul ca 'totul este ok, sunt relaxata, sunt intr-o forma buna' cand de fapt inima bate nebuneste.

Zilele de dupa, cand te feresti de orice curent, de orice greutate, de orice aglomeratie in autobuz ca sa nu te loveasca cineva din greseala. Cand pui palma pe burtica si speri sa transmiti destula caldura si iubire din ea ca sa te ajute. Zilele care trec greu, pentru ca speri, care trec repede, pentru ca te astepti sa fii dezamagita dupa trecerea lor si iti doresti sa poti spera cat mai indelung. Zile de emotie in care iti doresti sa duci cu tine un secret, cel mai frumos secret.

Si apoi... apoi amaraciune.

Asa e?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dennissa spune:

AnaLary tinem pumnii si sa te ajute Dzeu sa fie bine

Olimp, multumesc de incurajari, am auzit de ea ca e ok si de aceea m-am si dus la ea. Macar acum stiu care e cauza ca nu venea bebe...si ma bucur ca exista o solutie, a zis si dr ca se rezolva repede si usor...
Mama mea a ramas îns#259;rcinat#259; cu mine când adapta, fratele meu avea 5 luni doar dupa. Sunt exceptii, dar mai bine sa fie cum trebuie....am citit ca nu e ok sa ramai gravid#259; candat#259; e prolactina crescuta ca e riscante sarcina.

Va pup si multa sanatate si sa vi se îndeplineasc#259; dorintele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaLary spune:

Buna fetelor si multumesc la toate ca mi-ati tinut pumnii!Am trecut cu greu prin ziua de azi dar s-a terminat in sfarsit si durerea si fricanu vreau sa sperii pe nimeni dar am tras o durere groaznicala HSG,eram foarte incordata de frica si am simtit ca ma hacuie dr...bine ca totul a durat doar 3 min durerea in sine sin apoi tremuram toata nu eram buna de nimic...in fine gata cu palavrageala totul a iesit ok trompe permeabile fara alte anomalii am facut si toroida si aia e okn fara chisturi sau tumori fara problemece nu am reusit sa fac azi au fost analizele de sange la hormoni(LH,FSH,estadiol...)au zis aia de la laborator ca trebuiau facute a doua zi de ciclu si ginecoloaga mea (romanca) nu mi-a zis ca trebuiesc facute cand am fost la ea in prima zi de ciclu,mi le-a dat de facut fara explicatii.Voi ce stiti de analizele astea cand trebuiesc facute? va pup dulce

Mergi la inceput