Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 41

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

criss eu iti zic felicitari , denissa poti sa faci linistita test , eu mi-am facut in ziua in care trebuia sa imi vina ciclul si se vedea palid de tot a dous liniuta , am repetat 3 zile consecutiv si era tot mai vizibila

criss repede acid folic si pune utrogestan de 100 intravginal ajuta la pridere




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

21 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dennissa spune:

astazi o sa iau testul si maine dimineata am sa-l fac, azi e a treia zi de intarziere va tin la current
multumesc olimp pt sfaturi

criss, si eu zic felicitari , eu iau acid folic de vreo 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

denissa asteptam vesti bune cu ochisori




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

21 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALLEXXA28 spune:

buna ziua fetelor! sunt noua pe forum....am o mare nelamurire poate ma puteti ajuta....eu am ciclu neregulat iar de 5 ani iau anticonceptionale cu pauza de o luna la 1 an...am intrerupt la sf lui decembrie mi-a venit pe 3 ian si de atunci nu am mai luat...nu mi-a venit nici acum ciclul dar de 2-3 saptamani am o durere de burtica ca inainte de menstruatie acum o saptamana ma dureau ingrozitor sfarcurile vreo 3 zile de nu le puteam atinge nici daca suflam aer acum e mai ok...tot ma dor dar durerile de burtica nu contenesc...am facut aseara test de sarcina a iesit negativ....l-am facut seara ca nu mai aveam rabdare...pot fi insarcinata?greata nu am doar pofta mai crescuta la mezel doar un pic...si sunt balonata....de 3 saptamani eram balonata inainte de ciclu cu maxim 5 zile....ce sa fac?ce ma sfatuiti?aaa temp bazala mi-o iau de 3 saptamani...a fot 36,5...pe urma a crescut la 36,8 sau 36,9 chiar 37,2....si atat a ramas minim 36,9 azi de dimi...oare sa fie sarcina?eu nu aveam dureri de burtica decat inainte sa imi vina cu o ora si primele 2 ore dupa aveam alarma...o sa ma duc la doctor saptamana viitoare....sper sa nu fie altceva....ca de genul dupa atata timp luat ac...ovarele sa isi revina sa zic asa si sa imi dea durerile acestea...si mai simt si o durere de mijloc jos de tot...nu ma asteptam sa raman din prima luna avand in vedere ca am ciclu neregulat inainte de ac de o luna jumatate chiar 2 luni..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

allexxa mai repeta si maine dimineata cu prima urina testul , daca nu mergi luni ( caci maine e duminica ) si fa un BETA hcg si aflii rezultatul , daca beta e pozitiv e bebe daca nu inseamna ce e o dereglare. Bafta




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

21 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Denissa, sunt in aceeasi situatie: incaercam deja de cateva luni si bebe de lasa asteptat, desi prima bebita a venit... pe nepusa masa.

Olimp, in Buc au disparut testele de ovulatie, cel putin Oview nu=l gasesc deloc in lanturile de farmacii. In Cluj il aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ioana in Cluj nu m-am lovit de problema de a nu gasii teste de ovulatie , eu luam cele de la "minut" sunt si ieftine vreo 12 lei si ai 5 teste de ovulatie si un test de sarcina inclus , eu doar de acelea am folosit si intotdeauna au indicat bine.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

21 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

Seara buna fetele!
am o intrebare cum calculez Numarul mediu de zile dintre doua cicluri menstruale- din prima zi de ciclu sau cum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ramoon calculezi considerand prima zi - prima zi in care apare sangerarea .




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

21 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

olimp, o sa ma uit si dupa testul asta. Ce-i drept pana cum ceream punctual oview pe unde am intrebat. Multam

Ramoon, calculezi numarul de zile din prima zi de cand a venit menstruatia luna asta pana in prima zi cand vine menstuatia luna urmatoare. Bafta!

Mergi la inceput