Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dennissa spune:

mie imi suna a sacina tinem pumnii sa fie asa cum iti doresti

si eu "astept" menstruatia, vorba vine o astept, ca eu astept altceva, in 21 ar trebui sa fie. nu stiti ce emotii am. test de sarcina nu fac pana nu vad ca intarzie. ce e ciudat e ca nu am simptome premenstruale, respectiv balonare, dureri de sani. de obicei, inainte cu cel putin o saptamana incep, dar acum...nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

denissa sa dea DD sa fie cu noroc luna viitoare , profita de zilele fertile , nu-ti fa probleme de avortul menstrual , majoritatea femeilor trec prin asa ceva si nici nu stiu , doar cele care monitorizeaza cu teste , etc isi dau seama .

criss repeta testul si maine dimineata sau fugi la laborator si fa analiza Beta HCG si daca e mai mare de 1 esti insarcinata ...eu zica ca este ceva acolo.....si sangereare e de la nidare , eu nu am avut asa ceva dar am auzit ca se intampla destul de des.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

20 + Ilinca
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=olimp&year=2013&month=7&day=5&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

denissa nu e obligatoriu sa ai simptome , eu nu am avut nici un simptom ...dupa 6 saptamai au inceput sa ma doara sanii , balonare etc...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

20 + Ilinca
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=olimp&year=2013&month=7&day=5&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dennissa spune:

Olimp, te referi la simptomele premenstruale sau la cele de gravida când zici ca nu ai avut deloc si dupa 6 saptamanii au inceput durerile de sani, balonare,etc? Ma mira faptul ca nu simt nimic si peste 2 zile ar trebui sa vina cm. Cred ca daca ma maai agit mult, nu vine bebe degraba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss83 spune:

Fetelor mi-am facut iar testul azi-noapte pe la 3(m-am trezit sa ma duc la toaleta)si a aparut o a doua liniuta foarte foarte stearsa. Sa fie pozitiv?Si nu inteleg de ce ma doare un ovarul stang cu tot cu picior. L-am trezit si pe sotul meu sa il intreb daca el vede ceva si asa i s-a parut ca vede ceva.El abia asteapta sa cu prietenii .Deja ma intreaba ce pofte am ..numai ca eu nu mai vreau sa vad mancare ...eu care pana acum pofteam si la apa
Sa aveti o zi minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

denissa nu am avit nici simptom premenstrual si nici dupa , ca si sum nu ar fi fost nimic...abia cand am avut 6 saptamani au inceput durerile de sani , greturile pe la 7 saptamani .

criss eu zic ca este cava acolo , de ce nu-ti faci beta hcg din sange si spulberi mistrul , iti da rezultatul in 2-3 ore..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

20 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dennissa spune:

Criss, cât ma bucur...sa dea DD sa fie asa cum iti doresti sa fie..eu asa am patit ..mi-am facut testul de sarcina si a doua linie a fost ffff stears#259; si l-am ignorat, apoi dupa o saptamana, v#259;zând ca nu am cm, am luat un alt test si a acolo am vazut doua linii roz roz, fara nici o indoiala. Sper din suflet sa mai am parte de aceste doua linii cât de repede, luna asta daca se poate, ca inca nu am nici cel mai mic simptom de menstruatie si mâine ar trebui sa vina....
Olimp, sper sa fiu si eu in aceeasi situatie si peste putin timp sa simt ceva gretur i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

denissa iti tin pumnii sa te ajute D-zeu




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

20 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dennissa spune:

E 21 si n-a venit ..... oare cât de repede pot sa imi fac un test de sarcina? Ca la analiza de sânge...mai greu, lesin numai vând vad acul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss83 spune:

eu mi-am facut azi (prima zi de intarziere) si am o a doua liniuta vizibila rau
iti tin pumnii!

Mergi la inceput