Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Bia ,multumesc de intampinare!
Sa-ti traiasca fetita, sa fie sanatoasa ,si voi toti pe langa ea!
Sa stii ca si eu dupa nasterea primului tot ca si tine am zis: nu mai vreau...
Dar Dumnezeu a creat in asa fel femeile incat sa poata uita toate chinurile prin care au trecut.
Sunt sigura ca vei mai avea copii,doar sa mai creasca printesa mica
Si eu am nascut ambii copii normal si stiu prin ce chinuri trece o femeie la nastere, dar rasplata ce urmeaza merita....

Teste de ovulatie am folosit de 4 luni si nimic.
Ma voi duce sa vad poate a aparut vreun fibrom ,ca daca e sa am ceva de genul asta o sa ma resemnez si o sa-mi cresc cei doi copii si sa fiu multumita ca sunt sanatosi si mi i-a dat Dumnezeu!

Va pup!

Vio mamica, de Ana(13.12.2003) si Dragos(22.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana08 spune:

Buna! Am si eu o dilema, trebuia sa-mi vina CM de pe 13.04. si inca nu a venit, mi-am facut testul de sarcina pe 18 si mi-a dat o singura liniuta pe a doua foarte sters, se poate sa fiu insarcinata?(asta imi si doresc de multa vreme) am facut destul prea devreme?

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

oana08 daca ai vazut si a doua liniuta stearsa este foarte posibil sa fie asa, adica sa fi insarcinata, dar pentru ca orice incertitudine sa-ti fie spulberata dute si fa un test de sange , beta hcg , nu e scump ai rezultatul in cateva ore si veri sti sigura. Hormonul de sarcina se secreta de la nidare pana la sfarsitul sarcinii asa ca daca tu ai deja intarziiere de 5 zile poti sa faci linistita testul . Bafta si sa fie cu ochisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana08 spune:

Multumesc olimp!! asa am sa fac!! si am sa iti spun si rezultatul

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

oana sa fie cu noroc sa ne dai o veste buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana08 spune:

buna dimineata!! sunt foarte nerabdatoare sa te anunt olimp ca...e cu ochisori sunt in 5-6 saptamani ....

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

oana

felicitari ! sa ai parte de o sarcina usoara si linistita !
Abia astept sa te pot anunta si eu la randul meu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Buna mamici,super mamici si super viitoare mamici

Sunt aici pentru ca vreau si eu un. Din pacate am ovare polichistice pentru care am facut tratament cu Yasmine. Luna asta am renuntat si m-am decis: fac bebe. Poimaine merg la medic. Din cate mi-a zis, s-ar putea sa fac tratament pentru a ramane . Voi v-ati confruntat cu situati asta?

Multa bafta, multa dragoste si tineti-mi pumnii !

Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

mena bineninteles ca poti sa ai bebe , trebuie doar sa mergi la doctor, daca nu ai fost sa-ti regleze functia ovarelor dupa cera .....dai bataie si succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:

Oana eram sigura ca ai ramas gravida...FELICITARI! asa mi-a iesit si mie, a doua linie stearsa. FELICITARI!
Vio...vreo veste?
Mena multa bafta! Astept raspuns!
Olimp bafta si tie!

Mergi la inceput