Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns malina30 spune:

Buna BIA-MI incerc de un an si in zadar , cum am mai mentionat, am fost la doctor si mi-a zis ca totul e ok , dar nu am facut niste analize , de fapt mi sa spus ca nu trebuie sa imi fac probleme daca nu raman insarcinata timp de un an , dupa un an sa a-mi pun semne de antrebare daca nu raman, si uite ca a trecut un an , am tot sperat ca poate,,, poate , dar nimic, test de ovolutie mi-am facut o singura data si nu am avut ovolutie asta e cum o vrea dumnezeu , poate se gandeste si la mine si o sa ma faca si pe mine fericita , si pe toate femeile care vor sa devine mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:

Buna Malina, nu trebuie sa iti faci nici acum probleme,dar incearca sa iti faci testul de ovulatie a 14,15,16,17,18 a zi de la menstra si vezi daca esti in perioada fertila. Trebuie sa faci si niste analize, atat tu cat si sotul (spermograma este indicat), nu te mai stresa pt k atunci knd te astepti mai putin vine bebe. Eu am cateva prietene care incearca de vreo 3 ani sa ramana si nimic, iar eu am ramas a doua luna dupa ce mi-am tinut evidenta la ovulatie. Sa incepi sa iei acid folic, si sa stii ca nu in fiecare luna ovulezi. Asa ca bafta, sa ma tii la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina30 spune:

Buna dimineata Bia, eu am ciclul foarte scurt intre 23de zile si27, de fapt de un an urmaresc in fiecare luna , mi-am facut un mic calendar cu tot ce imi se intampla intr-o luna in legatura cu ciclurile, eu miam facut un test de ovolutie si in luna aceea nu am avut ovolutie , dupa mine eu cred ca ovulez in ziua a 11 , asta spun dupa aspectul secrediei , din cate am mai citit si eu si din spusele doctorului, Acid Folic am luat deja 3 luni asta prin luna Mai a acestui an? acum am o progamare la doctor pe 29 luna aceasta , sa vad ce o sa i-mi zica , astept poate o sa se intample ceva , ce o vrea bunul dumnezeu, in legatura cu sotul nu vrea sa mearga la control , ca el nu are nimic e totul ok, sti cum spun uni barbati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:

De ex luna asta pe ce data ti-a venit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina30 spune:

Luna asta mi-a venit pe 13 , credeam ca sa prins ceva , pt ca luna trecuta am avut un ciclu de 23 de zile, cand am vazut ca trecuse data de 23 de zile cam crezut ca poate,,,, poate si slabe sperante am avut un CM de 26 de zile , deci astazi sunt in a 4 zi de CM .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:

Dupa data de 26 intri in perioada fertila. Cumpara-ti un test de ovulatie ''La minut''(in pachet sunt 5 teste) si fa-l pe primul pe 26.
Ar fi bn sa faca si sotul tau macar analiza asta. Cunosc cateva cupluri care au probleme din cauza ''masculina''... acum tu stii mai bn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina30 spune:

Buna fetelor ,ce mai faceti?? Eu nu pot sa dor de nerabdare , vreau sa va spun si voua ce mi sa intamplat. Cum vam mai spus incerc de 1 an sa raman insarcinata, luna trecuta am avut CM pe 13 , sa terminat PE 17 am avut contacte sexuale in perioada fertila , astazi am avut o mancarime acolo jos ingrozitoare si o secretie urat mirositoare , am cred ca am CAndida, am mai avut si anul trecut , dar vad ca a recitivat , mam mai documentat eu pe aici pe colo si am inteles ca mai poate recitiva si din cauza la sarcina , dupa cateva ore am avut niste picaturi roz pe chilot , mai exzact 2-3 picaturi , ciclul trebuie sa imi vina cam pe 9 luna asta , eu am un CM scurt pe maxim 26 de zile , Luni am sa ma duc la control azi fiind Duminica nu pot face nimic ? voi ce credeti sa prins ceva sau o di de la Candida? cum vam spus am mai avut anul trecut dar nu cu sange. Voi ce credeti ??????? Eu una nu mai pot de nerabdare , simpteam nevoia sa va spun si voua fetelor , ce mi sa intamplat, va pup sa astept parerile voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

malina
poti incerca in farmacie un test de sarcina First REspost, am inteles de la aspirante ca este cel mai sensibil, dar k sa nu vb fara cunoste solide, poti cauta p google prospectul d ela el si vezi de cand poate fi facut!
sa fie II


kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumph
bobocel de 6 luni
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

malina

iti trimit link-ul de la aspirante, acolo poti vb cu fete care asteapat ca si tine de f mult timp un copil si te-ar putea ajuta cu informatii si sfaturi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168823#7157794

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumph
bobocel de 6 luni
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:

Malina ce vesti ne dai?

Mergi la inceput