Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne_marie79 spune:

Multumesc frumos KMY pt raspuns si pt indrumarea de a citi informatiile acelea , chiar mi-au fost de folos !
Sa auzim numai de bine , iti doresc multa lumina in suflet si in gand , atat pt tine cat si pt bebele tau minunat!
Pupici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ms_maria spune:

Buna fetelor! Va rog sa ma primiti si pe mine in comunitatea voastra, eu va citesc de foarte multa vreme si am invatat foarte multe lucruri citindu-va dar acum simt nevoia sa va scriu pt ca sunt f nelinistita si ard de nerabdare sa vad in sfarsit cele II liniute. Ca sa nu ma lungesc vreau sa va spun ca sunt in ziua 28 a unui cm de 27 zile si nici urma de menstruatie sau simptome ca ar veni, am doar o usoara senzatie de jena la ovare, sanii moi si un pic sensibili si un test negativ facut ieri dupa-amiaza.. voi ce credeti am vreo mica sansa sa fiu gravi? Sa mai incerc un test sau sa mai astept..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui anne_marie79

Multumesc frumos KMY pt raspuns si pt indrumarea de a citi informatiile acelea , chiar mi-au fost de folos !
Sa auzim numai de bine , iti doresc multa lumina in suflet si in gand , atat pt tine cat si pt bebele tau minunat!
Pupici...




nu ai pt ce!!! ma bucur daca ti-am fost de ajutor!!!
o sarcina usoara si la termen!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011

bebe strumph

bobocel de 6 luni


Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui ms_maria

Buna fetelor! Va rog sa ma primiti si pe mine in comunitatea voastra, eu va citesc de foarte multa vreme si am invatat foarte multe lucruri citindu-va dar acum simt nevoia sa va scriu pt ca sunt f nelinistita si ard de nerabdare sa vad in sfarsit cele II liniute. Ca sa nu ma lungesc vreau sa va spun ca sunt in ziua 28 a unui cm de 27 zile si nici urma de menstruatie sau simptome ca ar veni, am doar o usoara senzatie de jena la ovare, sanii moi si un pic sensibili si un test negativ facut ieri dupa-amiaza.. voi ce credeti am vreo mica sansa sa fiu gravi? Sa mai incerc un test sau sa mai astept..


buna!!!
chiar daca testele spun k au rezultate nu stiu din acre zi , sfatul meu este sa astepti macar 1-2 zile d eintarziere a menstri k sa fii sigura de rezultata!!! eu knd am ramas insarcinata, am simtit-o in inima mea k sa spun asha, am mers sa fac o eco in prima zi de intarziere( ma amgeam zicand k pana seara sigur imi vine cm si bebe ppate luna cealalata) de alfel la eco mi-a esit cavitate uterin goala! am fost dezamagita in acel moment dar cana am vazut k nici in a doua dim nici un sem ,m i-am facut un test si a iesit 2 linute, in aceeasi sapt am amers la medic kre mi-a confirmat sarcina si mi-a explicat ca la eco nu avea cum sa se vada ceva intrucat samburele nu era fixat in uter inca!!!
pararea mea este ca sunt f mari sanse sa fii !
uite aiti un link unde gasesti , acum , f multe gravidute, proaspete!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=55&TOPIC_ID=143432#7065800

te asteptam cu vesti!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011

bebe strumph

bobocel de 6 luni


Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ms_maria spune:

Multumesc din suflet kmy_black pt raspunsul prompt dar din pacate nu sunt. Mai mi-am facut azi dim un test barza strip si licarise o umbra de speranta in inima mea cand am sesizat o umbra vaga la linia t lucru care pana acum nu se mai intamplase la celalalte teste dar dupa doua ore de asteptat..poate, poate devine mai proeminenta, m-am trezit cu uratii pe cap ..insa intotdeauna ramane speranta..nu ma dau batuta si pana atunci o sa raman aici sa va citesc pana ma voi putea alatura si eu proaspetelor gravidutze. Sa auzim numai de bine
Multa sanatate tie si bebelusului tau scump!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaelasoare spune:

buna am facut tratament cu clomifen citrat si nu s-a intamplat nici-o minune,luna asta fac injectii gonalf sper sa reusesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo_82 spune:

Buna mikaela,

Ai inceput injectiile de stimulare Gonal? Cum esti? Au dat roade? Eu am facut doua luni de stimulare cu Gonal anul trecut si am obtinut numai cate un folicul de fiecare data. Sunt f. curioasa daca la tine au functionat

Citat:
citat din mesajul lui mikaelasoare

buna am facut tratament cu clomifen citrat si nu s-a intamplat nici-o minune,luna asta fac injectii gonalf sper sa reusesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikaelasoare

buna am facut tratament cu clomifen citrat si nu s-a intamplat nici-o minune,luna asta fac injectii gonalf sper sa reusesc





deci cum merge tratamentul! imi cer scuze ca invadez dar si verisoara mea face acum acelasi tratament si sunt curioasa cum merge!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011

bebe strumph

bobocel de 6 luni


Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina30 spune:

Buna Felelor , va mai amintiti de mine? eu tot incerc sa raman insarcinata si nimic, miam pierdut orce speranta , am aproape un an de cand nu mai iau anticonceptionale , am incercat si cu branca ursului o luam de 3 ori pe zi si imi crestea tensiunea , nu ma simptiam bine deloc dupa ce luam branca ursului , asa ca am oprito, am luat si ACID FOLIC 3 luni prescris de doctor am terminat si acidul si insarcinata tot nu am ramas , chear nu mai stiu ce sa iau, va doresc voua bafta fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:

Buna Malina, eu zic ca cel mai bine e sa mergi la un medic, pt ca e cel mai bine sa faci niste analize, tu sau sotul. E prima data knd incerci? Ai incercat in perioada fertila? Ti-ai facut testul de ovulatie? Nu iti pierde speranta, pt k de obicei bebe vine knd vrea el ;)

Mergi la inceput