Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Asteptand o minune in viata noastra !

Pot ramane insarcinata daca…?

(4 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 52
cora2010
cora2010

10 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
pentru maryd

BRAVO TIE! esti o persoana foarte curajoasa si sigur ca premiul cel mare este fetita ta. ea este cea care conteaza. restul... e tacere. sa stii ca asa cum mai spunea cineva, e greu sa ierti un barbat care vrea sa te lase taman in asemenea momente. si eu gandesc la fel..
bravo tie ca ai fost foarte buna si curajoasa.

Mergi la inceput
faurneluta
faurneluta

17 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luifaurneluta Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna va rog sa imi spuneti daca calculatorul de ovulatie este bun,eu am un ciclu nergulat.

faur
Mergi la inceput

desprecopii

8061 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui desprecopii Adauga semn de carte la raspuns Trimite desprecopii un Mesaj Privat  Reply with Quote
calculator de ovulatie aici

Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |
Mergi la inceput
faurneluta
faurneluta

17 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luifaurneluta Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Mersi pentru calculator dar pe mine ma intereseaza daca spun suta la suta zilele in care elimini ovulul.Imi doresc foarte mult un copil si as dori sa imi numar zilele fertile.

faur
Mergi la inceput

catalina2307

4990 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite catalina2307 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Daca vrei sa stii "suta la suta" cand ovulezi fa-ti programare la un medic ginecolog. Sunt necesare analize, monitorizari ecografice....mai ales cand vorbim despre un cm neregulat.

Catalina

Mergi la inceput
faurneluta
faurneluta

17 Mesaje
Buna
Dar am fost la ginecolog si am zis ca vreau sa raman insarcinata dar mi sa descoperit ca am anexita,ginecologul mi a spus ca pot sa raman insarcinata in timpul tratamentului.dar nu mi a spus nimic despre zilele fertile si ma intresa parerea lu cineva despre calculatoarele de ovulatie.

faur
Mergi la inceput
pupacila
pupacila

2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luipupacila Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
buna

va zic sa incercati cat puteti pt a ramane.
Eu am facut 8 fiv fara rezultate, asa ca sotul a zis gata, sa ne vedem de viata noastra si sa avem grija unul de altul, dar eu.... inca mai vreau sa fac desi riscurile sunt mari.
Nu stiu ce sa fac si cum sa il fac sa o luam de la capat
Mergi la inceput
andreea_ele
andreea_ele

2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna fetelor!!

Eu sunt mai noua pe aici. Sa va spun povestea mea. Cateva luni am fost disperata ca nu pot ramane insarcinata. La mine analizele au iesit ok, dar spermograma la sotul meu nu prea - azoospermie moderata. Medicul mi-a zis ca am sanse minime sa raman. I-a dat un tratament cu laptisor de matca si propolis sau apropilen - de 3 ori pe zi, timp de 10 zile si ne-a zis ca ne asteapta dupa Paste la el, si ca in timpul tratamentului e posibil sa raman insarcinata totusi. Si sa stiti ca minunea s-a intamplat.Ieri am facut testul si e pozitiv. Azi merg la medic sa vad ce fac mai departe. Asa ca nu va pierdeti speranta, totul e posibil!!Va pup si succes
Mergi la inceput
faurneluta
faurneluta

17 Mesaje
Felicitari draga mea pt sarcina,eu nu pot sa raman

faur
Mergi la inceput
Gretta
Gretta

229 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gretta un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna fetelor,
Pe scurt povestea mea: starea mea de sanatate e ok dar am descoperit ca sotul meu are azoospermie si ni s-a sugerat sa mergem la Szeged ptr o fertilizare caci alte sanse nu avem! Eu ma incapatanez sa cred ca vom reusi sa ne indeplinim visul si fara aceasta interventie! Vom vedea ...
Problema e ca luna aceasta nu mi-a venit ciclul! trebuia sa imi vina in ziua a 26, acum sunt in ziua a 30-cea, mi-am facut doua teste de sarcina, rezultat negativ!!! Ce sa fac? Va rog ajutati-ma!
Gretta
Mergi la inceput
Pag. din 52 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com