Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cora2010 spune:

pentru maryd

BRAVO TIE! esti o persoana foarte curajoasa si sigur ca premiul cel mare este fetita ta. ea este cea care conteaza. restul... e tacere. sa stii ca asa cum mai spunea cineva, e greu sa ierti un barbat care vrea sa te lase taman in asemenea momente. si eu gandesc la fel..
bravo tie ca ai fost foarte buna si curajoasa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns faurneluta spune:

Buna va rog sa imi spuneti daca calculatorul de ovulatie este bun,eu am un ciclu nergulat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

www.desprecopii.com/info.asp?id=78" target="_blank">calculator de ovulatie aici

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns faurneluta spune:

Mersi pentru calculator dar pe mine ma intereseaza daca spun suta la suta zilele in care elimini ovulul.Imi doresc foarte mult un copil si as dori sa imi numar zilele fertile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Daca vrei sa stii "suta la suta" cand ovulezi fa-ti programare la un medic ginecolog. Sunt necesare analize, monitorizari ecografice....mai ales cand vorbim despre un cm neregulat.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns faurneluta spune:

Buna
Dar am fost la ginecolog si am zis ca vreau sa raman insarcinata dar mi sa descoperit ca am anexita,ginecologul mi a spus ca pot sa raman insarcinata in timpul tratamentului.dar nu mi a spus nimic despre zilele fertile si ma intresa parerea lu cineva despre calculatoarele de ovulatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupacila spune:

buna

va zic sa incercati cat puteti pt a ramane.
Eu am facut 8 fiv fara rezultate, asa ca sotul a zis gata, sa ne vedem de viata noastra si sa avem grija unul de altul, dar eu.... inca mai vreau sa fac desi riscurile sunt mari.
Nu stiu ce sa fac si cum sa il fac sa o luam de la capat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_ele spune:

Buna fetelor!!

Eu sunt mai noua pe aici. Sa va spun povestea mea. Cateva luni am fost disperata ca nu pot ramane insarcinata. La mine analizele au iesit ok, dar spermograma la sotul meu nu prea - azoospermie moderata. Medicul mi-a zis ca am sanse minime sa raman. I-a dat un tratament cu laptisor de matca si propolis sau apropilen - de 3 ori pe zi, timp de 10 zile si ne-a zis ca ne asteapta dupa Paste la el, si ca in timpul tratamentului e posibil sa raman insarcinata totusi. Si sa stiti ca minunea s-a intamplat.Ieri am facut testul si e pozitiv. Azi merg la medic sa vad ce fac mai departe. Asa ca nu va pierdeti speranta, totul e posibil!!Va pup si succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns faurneluta spune:

Felicitari draga mea pt sarcina,eu nu pot sa raman

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gretta spune:

Buna fetelor,
Pe scurt povestea mea: starea mea de sanatate e ok dar am descoperit ca sotul meu are azoospermie si ni s-a sugerat sa mergem la Szeged ptr o fertilizare caci alte sanse nu avem! Eu ma incapatanez sa cred ca vom reusi sa ne indeplinim visul si fara aceasta interventie! Vom vedea ...
Problema e ca luna aceasta nu mi-a venit ciclul! trebuia sa imi vina in ziua a 26, acum sunt in ziua a 30-cea, mi-am facut doua teste de sarcina, rezultat negativ!!! Ce sa fac? Va rog ajutati-ma!
Gretta

Mergi la inceput