Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dananagi spune:

Citat:
citat din mesajul lui walkiria

Citat:
citat din mesajul lui dananagi

din tot sufletul as dori sa ajung pe mina la un ginecolog.dar eu sint in anglia.si n-am nici o sansa sa trec mai departe de medicul de familie.aici dupa trei pierderi ai dreptul la toate testele posibile.am insistat foarte mult sa-mi dea trimitere la ginecolog.sint constienta ca trebuie facut un test la scurgere si dat un tratament.saptamina asta incerc sa merg iar la dr.si incerc sa ma prefac ca sint tare rau.vreau sa pastrez un tampon si sa il arat.incerc si varianta asta.si multumesc pt sfat.si bafta pt


Dananagi, eu zic sa mergi la medicul de familie si sa-i spui deocamdata stric de scurgeri, pt a-ti da trimitere la ginecolog. Este imposibil sa iti dea trimitere numai daca pierzi 3 sarcini, pana acolo trebuiesc facute controale periodice, respectiv Papanicolau, o ecografie transvaginala, si daca vrei sa ai si bebe este un set de analize pe care tr sa-l faci inainte....eu zic ca nu are cum sa nu iti dea trimitere pt astea.Doar ca trebuie sa mentionezi ca motivul este o scurgere anormala si dureri...nu cred ca tr sa mergi pana la a-i arata un tampon.
Asa cum spunesi Kitty, dupa descrierea facuta sigur e vb de o infectie, asa ca da fuguta mai repede la doctor.


Iti tin pumnii te asteptam cu vesti.
buna.am incercat de sute de ori sa ajung la gine.dupa a doua pierdere am avut complicatii mari(o bucatica de 7 mm de placenta mi-a ramas inauntru,infectie mare,candida)si cu toate astea nu mi-a dat trimitere.cind am fost cu scurgerea m-am prefacut ca am dureri de burta mari si scurgerea e mare,si tot nu mi-a dat.doar mi-a zis ca dupa tratament daca nu-mi trece sa merg inapoi.si vreau sa-i arat un tampon(stiu ca e dezgustator)ca poate asa ma trimite la gine.o sa incerc si pe calea asta.poate merge.si analize doar cind voi veni in tara.oricum multumesc de sfat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Buna gagici , eu am intrat in concediu asa ca pot sa va scriu non-stop.
walkiria multumesc pentru'pumnii' mi-e putin frica sa nu fiu dezamagita , dar pana la urma ne vine randul tuturor.
kitty imi pare rau ca au venit uratii , fruntea sus iti trimit niste lipiciosi sa te 'sufoce' sa nu mai fii supi.

va doresc tuturor o zi frumoasa si plina de iubire

Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

http://lt1f.lilypie.com/8BHfp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns walkiria spune:

buna fetelor, vreau sa va spun ca eu am renuntat la luarea TB...m-am saturat, vreau sa stau relaxata si sa ma gandesc ca totul va fi bine, daca nu va fi luna viitoare, va veni bebita in curand.

Daca nu o sa reusesc pana la sfarsitul anului acesta, atunci ma gandesc sa incep investigatiile, tratamentele si ce ar mai fi nevoie.

Mie pe 7 tr sa imi vina uratii si parca am simptome...nush ce sa mai spun...importatnt e ca sunt si voi fi increzatoare ( pana la sfarsitul anului ca apoi ma voi lupta eu cu eventualele probleme si le voi invinge. Totul pt bebita

Kitty, nu iti pierde speranta, incearca sa fii cat mai relaxata ca am auzit ca e ff important lucrul asta.

Alinushali, cred ca toata asteptarea noastra o sa merite din plin. Apropos, la tine cand trebuie sa vina uratii? Ai ceva simptome, te simti altfel decat de obicei?

Va pupicesc fetele si va spun eu ca sigur sigur va veni si randul nostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns walkiria spune:

Dananagi, imi pare tare sa rau aud ca se intampla asta , mai ales intr-o tara ca Anglia. Adica ma astept sa se intample in Romania, dar se pare ca...

Atunci draga mea, du-te si pune-i tamponul pe masa (chiar daca e dezgustator) ca poate asa se trezeste idiotul si incepe sa se gandeasca la sanatatea oamenilor.


Bafta multa si te asteptam cu vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Nu vreau sa ma gandesc inca la simptome ca pot sa zic ca sunt imbalonata, ma dor sanii, am stari de voma , dar daca ma gandesc mai bine nu am nici macar o saptamana de la ovulatie asa ca este doar inchipuirea mea.

Normal ar trebui sa-mi vine cam pe 16 dar doc a spus sa nu-mi fac iluzii daca imi intarzie 2-3 zile ca s-ar putea de la tratament sa-mi intarzie...........asa ca 2 saptamanii vor trece groaznic de greu , dar sper sa nu cad in butoi daca vor venii nesuferitii.
Eu sper sa vin cu vesti bune




Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

http://lt1f.lilypie.com/8BHfp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna. in sfarsit m-am hotarat sa devin si eu membru al acestui site. sper sa ma ajutati si pe mine. in luna aprilie anul acesta ne-am hotarat ca vrem si noi o minune in viata noastra. asa ca ne-am pus pe treaba. trebuie sa mentionez ca pana acum cm l-am avut fff regulat la 28-30 de zile. nu mi-a intarziat nici o data in viata mea. dar luna asta exact pe data de 12 mai cand trebuia sa vina neamurile in vizita a fost doar o dara mica de sange dupa o vizita la toaleta. dupa care nu s-a mai intamplat nimic. nici o scurcere.incepand cu 1 iunie am inceput sa am scurgeri continuee de sange. e prea rosu ca sa fie ciclu si prea putin. deci am avut intarziere de 3 saptamani si sunt bagata total in ceata. acum nu stiu daca asta e ciclu sau doar scurgeri de sange. in timpul asta de intarziere am avut ceva greturi si ameteli dar nu varsaturi. am facut 4 teste de sarcina si totate au iesit negative

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

salut fetele multumesc mult pt consolarile voastre...va doresc mult mult succes voua...si daca e sa nu fie luna aceasta sigur va venii in curand si la noi..mi-a trecut supi...sunt mult mai relaxata...asta e continuam operatiunea imediat cum scapam de urati ..oricum stiu prin ce treceti voi acum,stiu cum e asteptarea asta de la ovulatie pana la cm...dar sunt alaturi de voi

multi...multi

walkiria te asteptam prima la apel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

dyadyazuza eu zic ca ai avut o mica sarcina care s-a implantat atunci cand trebuia sa vina cm...si probabil ai pierdut-o..asta dovedind menstruatia aceasta tarzie.ma gandesc ca daca ar fii fost cm peste sarcina nu era de culoare deschisa si ti-ar fii iesit si la test pozitiv...deja era o luna de la conceptie.oricum noi iti uram bun venit in clubul nostru si tot ce ti-am spus eu este o parere,medicul este cel in masura sa-ti puna un diagnostic....te asteptam cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitty-27

dyadyazuza eu zic ca ai avut o mica sarcina care s-a implantat atunci cand trebuia sa vina cm...si probabil ai pierdut-o..asta dovedind menstruatia aceasta tarzie.ma gandesc ca daca ar fii fost cm peste sarcina nu era de culoare deschisa si ti-ar fii iesit si la test pozitiv...deja era o luna de la conceptie.oricum noi iti uram bun venit in clubul nostru si tot ce ti-am spus eu este o parere,medicul este cel in masura sa-ti puna un diagnostic....te asteptam cu vesti bune

multumesc pt raspuns kitty.totusi ma gandesc ca daca ar fi asa cum spui tu ar fi trebuit sa ma simt rau nu? eu nu am nici macar simptome ale cm.oricum mi-am facut programare la medic ginecolog recomandat dar e tocmai peste 11 zile. pare o vesnicie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Neatza gagici va dau si ca eu acuma m-am trezit ca azi dimineata pe la 1 eram la magazin ca a vrut cineva sa-l sparga, cica, dar a fost alarma falsa, asa ca m-am scapat la somn.

Astazi fac papitza , am luat cateva retete pe de DC super.

dyadyazuza bine ai venit printre noi , m-am trezit si eu, si eu sunt de aceeasi parere cu kitty. Sedere cat mai scurta pe la noi

la toate fetele sa va mearga bine azi si sa treaca repede ziua ca..............vine weekend-ul.

Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

http://lt1f.lilypie.com/8BHfp2.png

Mergi la inceput