Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

ma bucur alinushali pt tine..sa dea dd sa fie un mic si sa te poti bucura de el.


dananagi.dar tie nu ti-a spus doctorul cauza pierderii sarcinilor?pt ca dupa cum spui tu ai avea o infectie...si daca n-o tratezi nu ai cum sa tii sarcina si poate chiar sa si ramai..trebuie sa te duci la dr si sa-ti faca niste analize sa vada care este cauza infectiei..si sa urmezi un tratament corespunzator...apoi succes la te asteptam cu vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

fetelor eu de dimineata am avut tb 36.4...imi vine sa ...dar asta e...vin uratii...o zi de doliu...si apoi de la capat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dananagi spune:

din tot sufletul as dori sa ajung pe mina la un ginecolog.dar eu sint in anglia.si n-am nici o sansa sa trec mai departe de medicul de familie.aici dupa trei pierderi ai dreptul la toate testele posibile.am insistat foarte mult sa-mi dea trimitere la ginecolog.sint constienta ca trebuie facut un test la scurgere si dat un tratament.saptamina asta incerc sa merg iar la dr.si incerc sa ma prefac ca sint tare rau.vreau sa pastrez un tampon si sa il arat.incerc si varianta asta.si multumesc pt sfat.si bafta pt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns walkiria spune:

Alinushali, ma bucur din tot sufletul pt tine...asta inseamna sa fii optimista si sa te gandesti ca la un moment dat DD iti indeplineste visul. Si poate tie iti aduce 2 bebelusi, cat to ai asteptat atat.



Oricum noi iti tinem pumnii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns walkiria spune:

Fetelor, pe mine a inceput sa ma doara burtica, ca inainte de CM.
Dar nu spun nu pana nu apare CM.

temperatura bazala a crescut de la 37.2, la 37.3....sa vedem ce se intampla pana pe 7.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns walkiria spune:

Citat:
citat din mesajul lui dananagi

din tot sufletul as dori sa ajung pe mina la un ginecolog.dar eu sint in anglia.si n-am nici o sansa sa trec mai departe de medicul de familie.aici dupa trei pierderi ai dreptul la toate testele posibile.am insistat foarte mult sa-mi dea trimitere la ginecolog.sint constienta ca trebuie facut un test la scurgere si dat un tratament.saptamina asta incerc sa merg iar la dr.si incerc sa ma prefac ca sint tare rau.vreau sa pastrez un tampon si sa il arat.incerc si varianta asta.si multumesc pt sfat.si bafta pt


Dananagi, eu zic sa mergi la medicul de familie si sa-i spui deocamdata stric de scurgeri, pt a-ti da trimitere la ginecolog. Este imposibil sa iti dea trimitere numai daca pierzi 3 sarcini, pana acolo trebuiesc facute controale periodice, respectiv Papanicolau, o ecografie transvaginala, si daca vrei sa ai si bebe este un set de analize pe care tr sa-l faci inainte....eu zic ca nu are cum sa nu iti dea trimitere pt astea.Doar ca trebuie sa mentionezi ca motivul este o scurgere anormala si dureri...nu cred ca tr sa mergi pana la a-i arata un tampon.
Asa cum spunesi Kitty, dupa descrierea facuta sigur e vb de o infectie, asa ca da fuguta mai repede la doctor.


Iti tin pumnii te asteptam cu vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_onny spune:

Buna fetelor
spuneti-mi si mie va rog ce presupune analiza hsg ca va tot vad ca scrieti despre ea.
poate unele dintre voi stiu ca sunt in aceeasi situatie bine ca nu incercam de mult doar de 2 luni dar mie mi se pare mult si cred ca nici luna asta nu s-aprins nimik ca ma cam supara ovarele putin asa sa vedem pe 7 ce se intampla


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

salut fetele vreau sa va spun ca mie mi-au venit uratii...de ieri chiar,dar n-am mai avut timp sa intru...dar nu sunt chiar atat de dezamagita...asta e,o luam de la capat.am fost la dr si acum fac tratament pt ca dupa 10 zile fac hsg sa vedem cum stau cu trompele.sper la voi sa fie bine...walkiria daca tb ti-a crescut e de bine...mie mi-a scazut cu vreo 2 zile inainte de cm...sper sa va ajute macar pe voi dd cu luna aceasta...daca nu...fiti optimiste o sa vina si bebele nostru


danutza_onny hsg(histerosalpingografia) este vizualizarea cu ajutorul razelor x a uterului si a trompelor.se injecteaza o substanta de contrast prin colul uterin...mie mi s-a recomandat aceasta radiografie pt a vedea daca am trompele infundate...dar inainte de asta trebuie urmat un tratament pt a nu exista nici o infectie care sa fie introdusa in uter sau trompe...si bineinteles cu o zi inainte se fac analize...cel putin asa mi s-a spus mie.nu cunosc prea bine pt ca si eu o fac pt prima data...dar am sa va povestesc ce si cum atunci cand o sa o fac.si mai ales trebuie facuta inaintea ovulatiei pt ca este strict nerecomandata in sarcina.

fetelor astept vesti bune de la voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina-bubulina spune:

buna kitty imi pare rau ca nu a fost cu noroc luna asta nici la mine din pacate. sa speram ca luna viitoare o sa se lase cu sanatate multa si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

buna bubulina....speram asa sa fie...sa ne dea dd la toate si sa auzim numai de bine

Mergi la inceput