Vreau sa slabesc (nesanatos si repede)

Vreau sa slabesc (nesanatos si repede) | Autor: marianebuna

Link direct la acest mesaj

Hello!
Am ramas dupa sarcina cu 15 kile in plus. Adunate cu cele 8 pe care le aveam inainte de a ramane gravida, se fac 23 de kile de dat jos. Piciul meu are o luna dar nu il mai alaptez de ceva vreme, asa ca nu are rost sa stau si sa-mi spun ca fundul mare o sa se duca singur cand o incepe fiu-meu sa alerge...

In mod constient, deliberat si pe propria raspundere declar ca nu vreau sa slabesc sanatos un kil pe saptamana schimbandu-mi modul de viata. Am mai incercat inainte de sarcina si nu-i de mine, in plus numai de modul meu de viata nu mai am eu timp acum, cu piciul care ma solicita 24/7. Asa ca nu-mi faceti morala. Nu sfatuiesc pe nimeni sa faca asa cum vreau eu sa fac, dar ma stiu sanatoasa, imi functioneaza toate ok, si nici nu vreau sa traiesc 100 de ani...

Deci... a slabit cineva repede dupa sarcina? A revenit cineva la o greutate decenta in timp scurt? Astept "tips & tricks' si va multumesc anticipat

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pai nesanatos cu Super Slim am slabit si eu dupa sarcina,12 kg in 2 luni si acum am o frumoasa gastrita si o mare parte din kg puse la loc.Succes

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Vezi ca Nicoleta Luciu a dat lumea pe spate cu o dieta de asta super-mega-extra!
Tu insa nu ai nicio luna de cind ai nascut....dar ma rog,fiecare face cum vrea!

Ps.nu pot sa nu remarc nick-ul din pacate observ o abundentza de nick-uri interesante in ultimul timp!
Este un subiect aici pe Dc"Cum v-atzi ales nick-ul !parca(daca stie cineva sau gaseste subiectul poate-l pune aici)poate intri sa scrii povestea ta,ca pe mine ma roade curiozitatea,na'!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marianebuna spune:

nush ce e superslim poresupun ca niste pilule... eu am slabit inainte de nunta cu heritage elite care erau foaaarte "injurate" in vremea aia si nu am avut pb de la ele... dar nici nu stiu daca mai exista, si oricum nu pot merge sa-mi cumpat se gaseau intr-un singur plafar pe las unirii.
Cand am zis "nesanatos" am glumit un pic. Nu tin neaparat sa msa sinucid , dar nici sa ma apuc de montignac de exemplu, casre merge incet si presupune sa-mi schim viata intr-un mod in care sincer nu pot sa o fac. eu nu am timp sa gatesc, sa coc paine ci tarate etc. Am un copil de o luna cu colici, pe care nu il las in patut sa planga pentru a-mi gati eu mancaruri sanatoase...si as vrea sa dau jos cele 23 de kile anul asta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marianebuna spune:

andacos nickul mi l-am ales anul trecut dupa ce pierdusem o sarcina si plangeam non stop.
Eu am o luna si doua zile de cand am nascut si dupa cum am zis nu alaptez. deci nu am motive sa mai astept inca sase.
Nu stiu cum a slabit nicoleta luciu ca nu citresc reviste mondene din pacate....
LE: as vrea sa-mi schimb nickul acum dar nush daca se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Super slim sunt pastile de slabit si le luam de pe net


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marianebuna spune:

oki gastrita nu vreau deci zic pass...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui marianebuna

oki gastrita nu vreau deci zic pass...

Maria, mama lui Vladut (19.08.2009)

Bine faci

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

si nu doar gastrita e una din reactiile adverse ale acestor pastile. colega mea de birou care a luat o luna de zile super slim, are mari fluctuatii de tensiune de la ele. dar o multumeste faptul ca a slabit mancand.


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Bazar pt Mihaita

ambitioasa
Infertilitatea este o boala



Sa fii domn e o-ntamplare, sa fii OM e lucru mare


Ce-ai sa faci cu atata ura daca viata isi inchide maine portile??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Pune-ti balon gastric si intr-o luna devii silfida.
Da'...costa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Slabesti repede cu supa de pui si compot de mere.

Fa-ti o oala mare cu supa de pui si zarzavat plus una cratita de compot de mere.
Mananca atunci cand iti este foame,nu ai voie alte produse timp de o saptamana,garantat pierzi foarte repede 3-4kg prima saptamana.

Eu zic sa faci si niste pilates cand doarme bebe sa stii ca ajuta foarte mult,ma rog pe mine m-a ajutat dar tot mai am de pierdutvreo 8kg pe care nu stiu cum voi face dar pana in decembrie va trebui sa scap de ele.

Imi pare rau pentru pierderea sarcinii ,stiu prin ce-ai trecut din proprie experienta dar acum nu mai conteaza suntem mamici.

Curaj la pierdut kilograme.

Eu voi incerca si Xenical saptamana viitoare,iti voi spune ce si cum deocamdata trebuie sa merg sa mi le prescrie medicul fiindca sunt scumpe raaaaaau.
Cu 5 ani in urma le-am folosit si am pierdut foarte frumos vreo 7 kg ,dar vei fi nevoita sa porti ceva in slip fiindca vei avea vanturi cu ceva grsime ciudataasta in cazul in care aportul de grasimi in alimentatia ta zilnica este considerabil.


Mergi la inceput