Ce rol principal are partenerul/a acum?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Nu as putea spune "lover" pt ca la inceput era acea dorinta in orice moment al zilei , sexul ala nebun peste tot si atractia irezistibila ori de cate ori ne priveam. Acum insa sunt acele sarutari profunde care nu trezesc intotdeauna dorinta sexuala dar prin care ne exprimam cea mai intensa iubire. Sunt acele priviri prin care parca nu vad fizicul uneori ci vad acel suflet care ma intelege fara sa vorbesc si care asa in tacere imi ofera cea mai mare stabilitate sentimentala.Este omul alaturi de care as merge legata la ochi oriunde .. este singura persoana din lume in care chiar am incredere Este barbatul care vreau sa fie tatal copiilor mei si as fi mandra sa semene cu el....este probabil toate la un loc ..pt ca si atunci cand sunt nervoasa .... tot el e singurul martor al dezlantuirii nervilor mei, dar si cel care ma consoleaza ca un adevarat prieten...

20+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Simion spune:

cu siguranta este din toate cate putin... mai putin sac de box. in rest, din toate pe rand, uneori in acelast timp, doar in proportii diferite... cred ca doar la inceput ii putem pune un singur rol in spate... in timp le ia pe toate asupra lui :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Rapunsul corect ar fi : prieten,iubit,amant..tata extraordinar.
a ramas ceea a fost acum multi ani cand ne-am cunoscut,nu s-a schimbat nimic si asta e foarte important.
nu lasati timpul,viata,serviciul,banii,..chiar si copii sa va afecteze relatia..pastrati ce e al vostru departe de altceva..faceti diferenta intre viata de zi cu zi..si seara placuta adormind in bratele celui iubit..veti avea o viata minunata




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

shines tare frumos ai scris
iubirea este insa din cauza ca avem bb mic si fata mare e cam complicat, insa atunci cand ne regasim, ne simtim ca niste adolescenti care se feresc sa nu fie prinsi... si nu pot spune ca-mi displace

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

isadora, stai linistita, ca nu e numa lapte si miere in toata lumea

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rasfatzata spune:

Sincer sa va spun partenerul meu,chiar nu stiu ce ma leaga ,nu avem copii impreuna suntem de 5 ani ,la inceput am fost indragostita de el chiar am crezut ca e dragoste adevarata ,dar cu timpul am descoperit mai mult ¨¨calitatile lui¨..,si asta m-a facut s-a ma indepartez de el, chiar ma enerveaza si ne certam,sunt zile in care simt nevoia sa petrec momente romantice si ma apropii de el ii zambesc si il mangai dar vocea lui ma scoate din sarite artagosa si ridicata si din nou ma supar si ma duc in camera mea preferand sa stau singura... e egoist se gandeste numai in prezent de fapt nu mai facem planuri impreuna ca nu vreau ,ma plictiseste si prefer sa stau pe net decat sa vb k el ,de fapt nici nu comunicam .
De multe ori il privesc si ma gandesc oare de ce m-a ales? nu-l inteleg ce vrea de la mine ...ba da stiu sa fiu cum eram inainte (sa-i fac toate poftele sa-l ascult...)dar nu mai vreau ce el e stapanul meu ????? imi impune sa nu merg la vro prietena sau de ce stau pe facebook ,cine sunt prietenii mei si de ce vorbesc ,i-am repetat de mi de ori sunt fosti colegi de liceu ,vecinii mei de bloc ...nu intelege si pace...
APOI CU MANCARE e dezastru !
Nu-i place foarte multe feluri de mancare ,am ajuns sa mananc numai ce-i place lui cheltuiesco gramada de bani pe mancare care apoi o arunc ca nu mai mananca din ea decat o data sau de 2 ori !
Si eu cum sa fac economie???? cum sa imi bat creieri ce mancare i-ar place daca nici nu imi spune ce ar vrea sa manance!
STIU carne parjita in fiecare zi ,muschi costita etc ..e un carnivor...M-am saturat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Intrebare simpla/naiva: ce te tine langa el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rasfatzata spune:

eu am scris ce am simtit si simt nu sa dau explicatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:

Imi permit sa raspund si eu la ce ai scris rasfatzata,sper ca nu te superi dar tu ai o putere de invidiat. Mie daca mi-ar face sotul meu asa ceva cred ca as lua-o razna,bine ca eu sunt si mai artagoasa,de ex daca sunt un pic suparata pe el si il chem la masa iar el refuza fac criza de nervi,arunc mancarea si il balacaresc pana mi-i se ia. Nu pot spune ca in casnicia mea e numai miere,mai gafeaza si el si ma enervez k in loc sa petrecem mai mult timp impreuna el se apuca sa mai descarce cate un film...sau chestii dastea. Iar eu tot ma iau de el,dar cred ca daca ar face ce face partenerul tau nu as rezista atata. E greu si ma pun in pielea ta,dar tre sa rezolvi situatia cumva. Vb cu el,intreaba-l ce s-a intamplat cu dragostea voastra,sau ce se intampla cu voi,poate remediati situatia. M-as bucura sa aud vesti mai bune de la tine. Te pup
Iar daca nu iti spune ce vrea sa manance,nici nu te mai obosi sa ii faci,knd ii va fi foame isi va face el. ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:

cat despre intrebarea pusa,adica ce rol are partenerul,pot raspunde ca sotul meu are un rol f important in viata mea,chiar daca ma mai supara...

Mergi la inceput