aveti idee ce inseamna????ma intriga maxim

aveti idee ce inseamna????ma intriga maxim | Autor: kale

Link direct la acest mesaj

fetelor nu sunt genul superstitios.nici nu-mi permit sa cred in fantasme si inventii de genul ora fixa=te iubeste.dar de aprox jum de an ma uit numai la ore de genul 20.20 14.14 22.22.adica ora si minutele exact ca ora.am tot cautat sa vad ce-ar putea insemna,dar n-am gasit nimic.ma streseaza rau.aveti idee ce-mi indica?ceva o fii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

cred ca pur si simplu coincidenta,nu am citit nicaieri sa insemne ceva.


POZE

BAZAR PENTRU MIHAITA
BAZAR PENTRU BOGDAN
BAZAR PENTRU EMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Am remarcat acum cativa ani ca "mi se intampla" exact acelasi lucru. Aveam senzatia ca din trei ochiri succesive ale ceasurilor intalnite pe drum, doua erau de forma XY.XY. Reflectand asupra minunii am ajuns la concluzia ca o combinatie mai speciala a orei in format digital are mult mai multe sanse de a ne atrage atentia decat o combinatie anosta care de cele mai multe ori nu este nici macar sesizata de constient. Mai mult, am facut apoi un experiment, punandu-mi in gand ca de fiecare data cand ajung la o anumita statie de metrou (si merg des cu el, in diferite directii) primul lucru la care ma uit cand cobor scarile sau ies din garnitura sa fie ceasul de pe peron. La fel am facut cu ceasul de deasupra liftului din firma, lift pe care-l foloseam si mai des. Concluzia dupa o luna: minunea s-a repetat doar de cateva ori intr-o luna in care am trecut de cateva sute de ori pe langa acele ceasuri.

Pe de alta parte, in perioada cand plecam dimineata de-acasa catre metrou in jur de ora 9, deoarece fac circa 9 minute pana pe peronul acestuia, deseori zaream 09.09 pe ceas cand ajungeam acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Si mie mi se intampla sa ma uit la ceas, telefon mereu la ...si 13 minute...aproape de fiecare data cand imi arunc ochii e ...si 13 minute.

Devine enervant zau, dar...nu imi las mintea sa aprofundeze ca o iau razna...

Nikole, mami lui Albastrel(4.08.2007) si fericita 11+cu posibil...Maronel
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikole
Si mie mi se intampla sa ma uit la ceas, telefon mereu la ...si 13 minute...aproape de fiecare data cand imi arunc ochii e ...si 13 minute.

Clar ti-a stat ceasul. Eu zic sa-i schimbi bateria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui kale

fetelor nu sunt genul superstitios.nici nu-mi permit sa cred in fantasme si inventii de genul ora fixa=te iubeste.dar de aprox jum de an ma uit numai la ore de genul 20.20 14.14 22.22.adica ora si minutele exact ca ora.am tot cautat sa vad ce-ar putea insemna,dar n-am gasit nimic.ma streseaza rau.aveti idee ce-mi indica?ceva o fii


dar cam de cāte ori apreciezi tu ca te-ai uitat la ceas īn ultima jumate de an si ai vazut ALTCEVA decāt xy.xy ?
Eu zic ca asa e construita mintea omului: sa retina numai ceea ce iese din comun prin ceva -aici printr-un soi de simetrie - si da "discard" la absolut orice e banal (si care se īntālneste de fapt cu mu-ult mai frecvent).

īn rest, ma tem ca nu īnseamna nika... sper sa nu fi dezamagita :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fritz spune:

Te iubeste! Stai linistita, e de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui nikole
Si mie mi se intampla sa ma uit la ceas, telefon mereu la ...si 13 minute...aproape de fiecare data cand imi arunc ochii e ...si 13 minute.

Clar ti-a stat ceasul. Eu zic sa-i schimbi bateria.


Vai vai...am citit la repezeala si a iesit cum ca...mi-a venit ceasul...chiar ca mi-a stat inima in loc, in pret de secunde, m-am gandit ca cine stie ce viziune ai avut

in rest...bateriile nu-s o problema

Nikole, mami lui Albastrel(4.08.2007) si fericita 13+cu posibil...Maronel
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariucha spune:

Am crezut ca numai mie mi se intimpla si asta de vre-o trei ani si mai bine ,ce sa zic ...ma iubeste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Interesant!!! Dar chiar nu cred ca inseamna ceva anume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Tine de subcostient. Am citit ca daca te culci seara cu gandul ca trebuie sa te trezesti dimineata la o anumita ora, te trezesti fara ceas. Poate e nevoie de mai multe repetari. Sau daca te culci cu gandul ca dormi doar o anumita perioada de timp ("ma intind 20 de minute").
Deci daca a fost o simpla coincidenta la inceput, daca te gandesti, subconstientul te va ghida sa te uiti la ceas la acea ora.

Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Viata merge inainte
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput