Tort pentru turta

Tort pentru turta | Autor: angelynna82

Link direct la acest mesaj

Buna,

Fata mea va face luna viitoare 1 an si ma gandeam sa ii fac eu tortul acasa, as vrea sa fie din blat de pandispan si crema sa o fac din ciocolata alba cat si neagra.

Ce imi recomandati?

de Crina Alexandra
Crinul Meu
Atat de mare sunt

Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa1 si aa2, un vot va rugam

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

la blatul asta care-l vrei sa-l faci ar merge o crema ganaj e ff buna am facut-o eu si e super ,deci 500gr de frisca lichida, tot atata cioco amaruie nu de menaj, sau cu lapte fara crema ,se pune frisca pe foc mic cu cioco ,se topeste si arata ca o crema ,se ia de pe foc se lasa sa se raceasca si se pune la frigi pt vreo citeva ore, apoi se mixeaza si se umple tortul, aaa daca va place cu arome nu ezita sa pui de care vrei,sper ca am fost de ajutor, succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Anita multumesc de idee, chiar la asta ma gandeam, insa prima oara fac o incercare extra

de Crina Alexandra
Crinul Meu
Atat de mare sunt

Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa1 si aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput