pastai de fasole verde la congelator?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui mireluta39

Anamaria,eu am copilarit si am locuit pana anul trecut in turnul din Bibescu(unde a fost Terrasat-ul inainte),am facut scoala la generala 2 pe Exercitiu si liceul la Zinca,promotia "88.De 1an locuiesc in Gavana3,impreuna cu sotul,intr-un apartament nou.Ap.din Bibescu l-am scos la vanzare,e cu 4cam.Apropo,daca cunosti pe cineva interesat poate-mi dai si mie de veste,te rog.Am fost cofetar la laboratorul din Trivale,acolo am invatat retetele delicioase de prajituri ce vi le dau si voua cu mare drag.Sunt retete sanatoase,fara creme din prafuri,fara e-uri."Ca la mama acasa",asa ziceam noi,la cofetarie.



haha ce mica e lumea... am fost vecine! pana anul trecut am stat in P4 - turnul de pe Craiovei (presupun ca in blocul asta zici ca ai locuit si tu).
ce am mai cautat cu 1,5 ani in urma 4 camere in zona pt ca nu as fi vrut sa ne mutam asa departe, dar nu am gasit...

sper sa putem face la o adica schimb de clienti la vanzarea vechilor noastre apartamente, ca si eu am ramas cu cel vechi nevandut (2 cam, pe scara A). neam clientela pe criza asta, si aia 2 care au intrebat de pret stramba din nas cand aud.
da nici sa il dau la jumate din pretul deja redus la minimul posibil pt noi nu pot sa accept. daca tot e sa ma chinui cu ratele la banca asta e... pe nimic nu il dau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Eu am desfacut ieri o punga de pastai(nu am luat sa pun pentru iarna,am luat insa o cantitate mai mare si am fost nevoita s-o congelez sa nu se strice)si au iesit excelente(le-am facut innabusite cu usturoi)au fiert fara probleme desi au fost semi-fierte cind le-am pus la congelator!

deci la mine a functzionat si metoda asta cu oparitul/fiertul partzial!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Am congelat fasole pastai nefiarta niciun pic direct din gradina, mai tarziu dupa ceva timp am facut mancare cu ea,a iesit super delicioasa.



de Crina Alexandra
Crinul Meu
Atat de mare sunt

Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa1 si aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Buna fetelor,

vad ca voi toate ati fiert fasolea verde inainte de a o pune la congelator. Eu nu am fiert nici mazarea nici fasolea verde, le-am curatat si spalat si gata la punguta.
Oare vor fi bune la iarna?

Acum 22+ cu bb mic


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

danyelana-stai fara griji,sigur vor fi bune,eu doar fasolea pastai o pun fiarta,dar mazarea niciodata nu o fierb,o pun cruda si cand fac mancare doar o scot,o clatesc u pic si o pun la foc,niciodata sa nu lasi la dezghetat si pe urma sa pui la foc;si fasolea va fi buna si ea ca si eu cu mult timp inainte o puneam tot nefiarta,dar dupa sfaturi si idei am pus-o si eu fiarta.



POZE

BAZAR PENTRU MIHAITA
BAZAR PENTRU BOGDAN
BAZAR PENTRU EMA

Mergi la inceput