Prajitura CONTESA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nushulica

Citat:
citat din mesajul lui ANITA75

mancavar nenea puneti poze sa vedem


auzi,eu cred ca tu te plictisesti de trimiti mesaje din astea de o propozitie si fara noimadaca ai ceva de zis legat de aceasta prijitura,vrei s-o incerci si ai nelamuriri scrie,altfel te rog sa te abtii cu mesajele astea fara sens ca mai tare enervezi lumea si oricum nu aduci nicio contributie

ca sa nu mai zic ca gramatica ta lasa de doritdar asta nu comentez ca imi interzice regulamentul acestui forum

mirela eu o sa incerc aceasta reteta sapt viitoare si o sa-ti zic ce-mi iese si cat e de buna



de David
Poveste

bine ca esti tu desteapta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ANITA75

Citat:
citat din mesajul lui nushulica

Citat:
citat din mesajul lui ANITA75

mancavar nenea puneti poze sa vedem


auzi,eu cred ca tu te plictisesti de trimiti mesaje din astea de o propozitie si fara noimadaca ai ceva de zis legat de aceasta prijitura,vrei s-o incerci si ai nelamuriri scrie,altfel te rog sa te abtii cu mesajele astea fara sens ca mai tare enervezi lumea si oricum nu aduci nicio contributie

ca sa nu mai zic ca gramatica ta lasa de doritdar asta nu comentez ca imi interzice regulamentul acestui forum

mirela eu o sa incerc aceasta reteta sapt viitoare si o sa-ti zic ce-mi iese si cat e de buna



de David
Poveste

bine ca esti tu desteapta


am raportat acest mesaj la moderatori



de David
Poveste




HAIDETI LA BAZAR SA O AJUTAM PE EMA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireluta39 spune:

Nusha,ai incercat sa faci prajitura? Nu te speria ca ies foile subtiri,asa trebuie sa iasa,de max.4mm grosime,pentru ca prajitura,in sine,este foarte fina.Totul e sa-ti calculezi tu cantitatile raportate la nr.de oua.Si sa-ti fie si mai usor,nu te lua dupa marimea tavii,ci imparti compozitia pe 4 buc de hartie de copt,o intinzi cu spatula dupa forma dorita si pui foile pe dosul tavii sa le coci,fara teama,ca nu curge.

www.blogulluiaurel45.blogspot.com

Mergi la inceput