LAMBLII !!!

LAMBLII !!! | Autor: ramona24

Link direct la acest mesaj

sALUTARE MAMICI!
Ma cofrunt cu o problema de care cu sigurata unele dintre voi v-ati mai lovit!Baietelul meu de 1 an si 2 luni are lamblii.Medicul de familie m -a trimis la farmacia homeopata de unde am primit un tub cu granule numit LAMBLIA de la Plant Extract.Nu e cu prospect mi a spus farmacistul ca 5 granule dizolvate in apa plata o data pe zi.Voi cunoasteti medicamentul?Chiar dc e de la naturiste..credeti ca pot fi si efecte adverese?
Multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

ramona, daca este vb de bilutele homeopate, deci un tub cu bilute mici, albe, nu iti face probleme, sunt homeopate, fara reactii adverse.
Din ce stiu eu, folosim f mult homeopatele, se dau cate 3 gr/ 3 ori /zi sau 3 gr /odata pe zi, un anumit nr de zile, de ocibei la paraziti intestinali se dau cam 21 de zile, 3 gr/ zi dimineatza.
Nu atinge bilutele, direct din capacel le pui in gurita copilului, daca le ia nedizolvate in apa sau direct in recipientul cu apa( f putina).
FARA DULCIURI SI LAPTE DUCLE in aceasta perioada.
SANATATE.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Ii mai poti da, tot homeopate CINA CH 200 3g/zi/la pranz (luni-miercuri- vineri) 3 luni.
Sa speram ca va fii ok.
Eu vb in cunostinta de cauza, Luca a avut Oxiuri.
I-am dat 3 zile ZENTEL, asociat cu Homeopate si inca continuam cu homeopatele, pana la 3 luni, tot ptr a prevenii aparitia altor complicatii - gen Lamblii, Giardia, etc.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

salut,
si eu am aflat un astfel de tratament in caz de nevoie:

CINA CH 200 timp de 5 zile
o zi OXIURI CH 30, o zi LAMBLIA CH 30 timp de o luna

pauza - reluarea analizelor si apoi eventual reluarea tratamentului daca mai e cazul.
e ok tratamentul si preventiv cica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirga spune:

noi luam in fiecare dimineata pe stomacul gol citeva seminte neprajite de dovleac cu o lingurita de miere ca sa fie mai bune la gust. Asta si ca tratament preventiv .

Mergi la inceput