am nascut la MEDLIFE cu Dr. BICAN FLORIN

am nascut la MEDLIFE cu Dr. BICAN FLORIN | Autor: marta77

Link direct la acest mesaj

povestea nasterii mele la MEDLIFE.
m-am internat cu membrane rupte(apropo:nu-ti trebuie nimic de acasa, ti se da tot de la internare, nu umbli cu gentile ca in alta parte cu scutece si pijamale)si dupa 2 ore au inceput contractiile. doctorul meu DR> BICAN a venit si m-a consultat si m-a convins sa nasc pe cale naturala pentru ca eu nu eram hotarata sa nasc normal. copilul nu era prea mare si mi-a zis ca o sa punem cateter peridural si o sa mearga repede nasterea. MI-a pus perfuzie cu ocitocina si la 4 cm dilatatie a chemat medicul anestezist care mi-a facut anestezie peridurala. a fost o mare usurare pentru mine pentru ca nu ma mai durea mi-a dat incredere ca pot sa nasc normal. tot timpul travaliului a stat langa mine DR. Bican si moasa si dupa 5 ore eram la dilatatie completa.foarte atenti toti angajatii de la infirmiere pana la medici(ginecolg, anestezist, neonatolog toti erau de fata la nasterea copilului meu)m-a taiat (epiziotomie) , mi-a recoltat si celule stem .m-a cusut cu fire care se topesc. si nici nu se vad, mi-a facut o sutura in piele nu stiu cum a zis ca se numeste.
nasterea la Medlife a meritat toti banii cam 65 mil am platiti. dar merita nu ai nici o grija ca nu poti s ate duci la baie, ca nu alapteaza copilul, vine asistenta cu el si il pune la san la 2 ore, in rest sta cu cellalti bebe.
am fost foarte multumita de dr. BICAN care a stat cu mine tot timpul. eu il cunosteam demult de cand era la Municipal unde a facut rezidentiatul la DR> BADEA IULIAN apoi s-a angajat la MEDLIFE.
cam asta a fost. bafta multa si nastere usoara

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzushca13 spune:

ma bucur ca scrii despre dr. Bican, in prezent este si dr meu si mi se pare un bun profesionist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemernica spune:

Da asa este..
si eu am nascut cu Dr.Bican de la Medlife favorit..si am fost foarte multumita..a venit in vizita mereu..nasterea a decurs fara probleme si este un doctor care chiar are timp de tine..nu este mai niciodata pe fuga si eu daca am avut ceva nelamuriri sau intrebari mereu m-a dumirit..
Cand urmeaza sa nasti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Si eu am nascut cu el la Municipal cand era rezident.Nu mai este acolo?
Felicitari pentru bebelus

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemernica spune:

Am impresia ca acum lucreaza numai la Medlife..nu stiu daca mai este si la Municipal..Da Dr.Bican lucra acolo ca rezident al lui Badea parca...eu l-am cunoscut intamplator acolo si acum am nascut cu el la Medlife..
Nota 10 dr Bican!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Si eu am fost ffffff multumita de el

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns E_Alexa spune:

Super Dr.
O sa nasc si eu cu el, la Medlife.si revin cu parerile.Pana acum doar nota 10!!Vorbeste frumos,te intreaba mereu daca ai nelamuriri si e foarte profi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemernica spune:

Este printre putinii care stie cum sa vorbeasca cu pacientele..Mie mi s-a parut acest dr Bican ca iubeste ceea ce face. Pt mine a fost doctorul care mi-a adus copilul pe lume si afacut-o ff bine..raspunde intradevar la intrebari vine la spital deci super doctor.

este tanar si intradevar lucra la municipal dar acum cred ca este numai la cei de la medlife.

Mergi la inceput