Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(60)*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Citat:
citat din mesajul lui Karina26

Totusi insist.Stiu ca multe dintre voi nu se confrunta cu situatia sau nu va intereseaza problema dar poate ati auzit/citit totusi ceva pe undeva.

Offf am dat o cautare in legatura cu subiectul papat pe spate si infectii ale urechiuselor si nu am gasit nimic concret.Spune ca din cauza pozitiei pot apara infectiile.Dar de ce, in ce fel,este posibil sa apara otita, care este legatura nu am gasit nimic.
Asa exista un studiu realizat si asupra legaturii intre infectiile urechiuselor si utilizarea suzetei.Se spune ca contribuie la dezvoltarea unor infectii bucale si la aparitia cariilor dentare.Nu stiu cat este de adevarat.Infectie bucala tind sa cred ca este posibil pune manuta pe ceva, apoi pe suzi, apoi in gurita sau exista diverse "scenarii" dar cu cariile oare este adevarat?Fetele poate stiti mai multe.Oricum voi intreba medicul dar pana atunci mai este.


Karina - mami de buburuza Bia


Karina, e ca povestea cu drobul de sare...Eu zic ca te agiti mult pentru nimic. N-am auzit pe nimeni sa fi facut infectie la urechi de la supt suzi sau manuta...Afte, ciuperci de lapte sau alte nebunii da...

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

neatza fete
la multi ani sarbatoritilor de azi
si..daca vreti sa dati vina pe cineva..uitatiaici



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

neatza fete
la multi ani sarbatoritilor de azi
si..daca vreti sa dati vine pe cineva..uitatiaici



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra


Multumim de prezentarea "vinovatului"...da noi azi-noapte am dormit binisor. Luna plina poate fi vinovata si pentru lipsa kk...?



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Citat:
citat din mesajul lui petrean

neatza fete
la multi ani sarbatoritilor de azi
si..daca vreti sa dati vine pe cineva..uitatiaici



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra


Multumim de prezentarea "vinovatului"...da noi azi-noapte am dormit binisor. Luna plina poate fi vinovata si pentru lipsa kk...?



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

daca voi vreti...o puteti face vinovata de orice



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Buna dimineata!

La multi ani!
Alexandra, bebe de Novus
Crina, bebe de Silvi8
Calin Nicholas, bebe de Gina2008
Sophia, bebe de OlgaTarziu
Ioana, bebe de M_monique

Si pt mamicile lor!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

La multi ani!
Alexandra, bebe de Novus
Crina, bebe de Silvi8
Calin Nicholas, bebe de Gina2008
Sophia, bebe de OlgaTarziu
Ioana, bebe de M_monique!

Se pare ca luna plina nu mai are efect la noi, am adormit(si am dormit!) exemplar si ieri si alaltaieri. Am facut si exercitiile expuse de Olishka si David si a ras Sophiphi cu gura pana la urechi, de stiam ca i se pare asa distractiv, incepeam de mult timp!
Ma duc ca am de luptat cateva ore cu birocratia! O iau si pe Sophiphi, de comenteaza cineva ca nu stau la rand (is in stare, ciobanii mioritici!), vor face infectie la urechi de ce vor auzi de la mine!
Urati-mi succes!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
4luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Buna dimineata!

Si noi am dormit biiiine,bine, de la 9,30 pana la 6.

pisigri, sigur luna plina este de vina si la noi de lipsa de kk.




Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

LA MULTI ANI Alexandra, Crina, Calin Nicholas, Sophia, Ioana!!!

Nici la noi luna nu a mai avut efect. David a dormit ok.

Ilinca ma bucur ca v-am fost de folos Succes in lupta!!!Fii nemiloasa

Vreau sa va intreb daca si voua (bebelusilor) vi s-a intarit locul unde a fost facut vaccinul si ce ar trebui sa fac

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Am revenit si eu dupa .... nastere .

Si anume, nasa mea [cea cu 3 ani mai mica] a nascut miercurea trecuta baitel, v-am scris eu, cfr 2, rochie rosie, etc. Cum o rugasem sa nu stea acolo ne-mulsa, ea evident nu m-a ascultat... asa ca vineri noapte, pe la 12 ma suna pe mobil, cica hai incoa, am sanii mari si piatra . Chem pe barba-su sa stea cu bb3 si eu plec la cfr2, pe la 1 noaptea. Am plecat cu matizul [am 2 masini ] bonei mele, ca fi-su mi-a lasat-o in grija vreo 9 luni :). Dar, era fara benzina, so, opresc la benzinarie pe la MacDonalds Crangasi si ies demna si mandra, "ca o doamna", cautand cu privirea un gagiu de pompa sa ma serveasca... Si ce vad? La ora aia, doar tineri banosi, cu masini tari, si muzici si mai tari, se tot defilau prin benzinarie si pe strazi, dar baieti de pompa nimic. Nu ma dau batuta, si "solicit" [Oliska si leeloo stiu cum ] pe unul din ceilalti "participanti la trafic", adica un sofer. Vine ala, eu ii dau "suav si candid" cheia masinii, comandand "95 fara plumb, plinul". El zise: "sa deschideti capacul de la benzina".. eu uimita, insist sa ii dau cheia [deh, la C3 asa este, totul e pe cheie, dar doamna de mine nu cunostea si matizul ], el insista sa nu imi ia cheia si, deducand inteligent ca nu am acest feature implementat, merge el si deschide ceva pe sub volan, nu am inteles, apoi ia pompa sa puna benzina. Eu, "desteptandu-ma" zic in sinea mea ca era o trapa hardware de activare capac de benzina si ca abia acum va avea efect cheia, si merg dupa el, tup tup pe tocuri sa ii dau, inca 1 data cheia, dar el zise: intelegeti, va rog, nu am nevoie de cheie pt benzina, nu ati mai pus pana acum benzina, nu-i asa? Eu, sa nu par chiar simpla conducatoare zic, ba da, dar la C3-ul meu, nu si la matizul asta! El: si pe asta de unde l-ati luat, la ora asta, noaptea? Eu [simtind ca in sfarsit voi fi PESTE el]: "eeee, am doua masini...". El mirat termina cu benzina, si plec sa platesc, ma intorc, el tot acolo, zise: "daca doar cu C3 va descurcati, pot sa va invat eu cu matizul, ce ziceti, facem schimb de telefoane?" Eu, l-am scanat, nu trecea de nota 5 la posibilitate de indragosteala, asa ca l-am luat doar eu pe al lui, cica o sa-l sun... Si ajung in sfarsit la spital, unde sa vedeti ce va povestesc!, urmeaza part 2!

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:



Alexandra, bebe de Novus

Crina, bebe de Silvi8

Calin Nicholas bebe de Gina2008

Ioana, bebe de M_monique

Sophia, bebe de OlgaTarziu

la multi ani dragi copilasi, sa va dea DD tot ce e mai bun pe lumea asta alaturi de parintii vostri








Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragostea mea
varsta Dragos
ora exacta

Mergi la inceput