ce aparat pt. copt paine recomandati?

ce aparat pt. copt paine recomandati? | Autor: remaliss

Link direct la acest mesaj

As vrea sa cumpar un aparat de copt paine, dar habar nu am care e cel mai bun si nici nu stiu ce firme produc astfel de aparate.Nu cunosc nici "istetimea" acestor aparate (cate feluri de aluaturi stiu sa faca, etc).
Ce ma sfatuiti sa cumpar?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

sincer cred ca o sa dai banii degeaba pel,ne cred ca o sa il folosesti,pai pana face aparatul ala o paine mori de foame si fugi repejor sa cumperi,pe bune,eu am vazut cum face la o prietena,nu stiu ce marca era,dar nu cred ca se merita,iti iese doar o paine si astepti mult si bine pana o face.


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remaliss spune:

Andru, am fost atat de entuziasmata azi cand mi-a venit ideea asta, iar acum ce mi-ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

aaaaaaaaa scuze,nu asta a fost ideea,dar sincer nu mi s-a parut nimic deosebit si care sa meite,pe bune,tu oricum mai cauta pareri si poate ai noroc si atunci vin si eu la tine sa pap un pic de paine calda.


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remaliss spune:

Astept sa vad ce zic fetele care au un astfel de aparat!
Daca imi iau, te astept cu placere sa savuram impreuna painea coapta de aparatul meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Eu nu am inca un astfel de aparat, dar e in plan. Are o prietena si e foarte incantata de el. Da, astepti dupa paine, dar al ei se programeaza asa ca la ea painea se face noaptea iar dimineata painea e aburinda.Plus ca poti pune ce vrei in ea: seminte de tot felul, rosii, busuioc, etc. poti sa faci si chec sau cozonac.

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Eu am o masina de paine (vezi ca se mai gasesc subiecte in arhiva cu si despre masinaria asta) si sunt atat de incantata de el, cum nu ma pot exprima in cuvinte! Glumesc...ma pot exprima! Este absolut genial!
Marca este Moulinex si face paine de maxim 1.5 kg. Il programez seara si dimineata am painica aburinda (si nu-ti spun cum miroase in toata casa ). Toti cei care au gustat din painica mea (fara exceptie) s-au declarat incantati. L-am cumparat acum 2 ani si il folosesc aproape zilnic (uneori la 2 zile). Si-a meritat fiecare leut (a fost in jur de 350 ron atunci) si sunt absolut convinsa ca daca Doamne fere' crapa asta, imi iau altul pe loc!
Avantaje importante: ai o paine sanatoasa, poti face diverse aluaturi (inclusiv cozonaci, gemuri - astea nu le-am incercat pt ca eu fac cantitate mai mare), nu consuma mult curent, painea are un gust f bun, ii poti adauga seminte...

Pe scurt, eu sunt extaziata vav de acest aparat!

PS. Si acu' sa ma duc la astia de le fabrica sa le cer comision la cata reclama le-am facut!

Edit: Am uitat sa spun cat dureaza un ciclu: intre o ora si 3 ore si 10 minute! Eu folosesc intotdeauna la ciclul cel mai lung pt ca acela este potrivit pt painea clasica. La cel de o ora se face o paine cu unt....un deliciu, dar e mai scumpa!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olive spune:

Alina,poti sa scrii reteta de paine cu unt?Aia de program scurt.
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olive spune:

Remaliss,nu stiu daca merita sa scriu ce marca de masina am eu aici.
Insa pot sa-ti zic,ca merita banii investiti.
Si da,se poate face si aluat la ea pe care-l folosesti apoi la ce vrei.
Eu am facut si dulceata de portocale la ea ca are si un program de asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Remaliss, vin si eu sa-ti spun ca merita. De cand l-am luat - de vreo 2 luni - doar paine facuta de el mancam. Cum spunea si Alina, ii pun de toate seara si dimineata e painea calda. Nu astept sa mi se termine ca sa fiu lihnita asteptand painea.
Nu stiu daca are rost sa scriem retete, fiecare e cu tipul sau de retete. Al meu e Moulinex, nu stiu cat conteaza marca, dar am facut si prajitura alsaciana cu el, paine taraneasca, aluat pt pizza, cel mai des paine neagra. Pt fiecare tip de paine are un anumit program, nu stiu si nici n-am incercat alte retete decat cele din carticica lui.
Daca te hotarasti, sa-l stapanesti sanatoasa!

Mami de Sara (8 dec 2008)

Poarta-ma, mami!
_

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

tot moulinex si eu, tot super incantata - si eu am facut ff multa reclama facem de vreo 2 ani si noi, eu fac si cornuri cu gem si cozonac... si nu ma mai pot obisnuit cu painea din comert

Oana, mami de Ana Maria (intr-o zi de 13... 13 iunie 2008) si Paul-Victor (ziua cea mai lunga: 21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput