Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(55)*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

fetelor am scanat prospectul de la vitamina d. scrie negru pe alb ca expira dupa 20 de zile de la prima deschidere. poftiti poza
http://picasaweb.google.ro/rodicadaniela.neagu/VitaminaDProspect#5374556049022342834
sa dati zoom ca sa se vada bine


25 martie 2009


eu stiam..unele sunt mai Toma necredinciosu

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006


Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

stiu Bogdana ca stiaitu mi-ai atras atentia ca scrie in prospect si am zis ca o sa se lamureasca toata lumea cu scanul

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Citat:
citat din mesajul lui aris26

fetelor am scanat prospectul de la vitamina d. scrie negru pe alb ca expira dupa 20 de zile de la prima deschidere. poftiti poza
http://picasaweb.google.ro/rodicadaniela.neagu/VitaminaDProspect#5374556049022342834
sa dati zoom ca sa se vada bine


25 martie 2009


eu stiam..unele sunt mai Toma necredinciosu

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006


Poze gemeni


Povestea noastra



25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leeloo21

ia priviti
va rog filmuletele noi ale lui tudor! sa vedeti ce atlet am..

si mai intreb o data..este singurul care a mers ca un catelus si acum mai noi..da sa se ridice in picioruse..dar mai are..



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)


Ce tare Nu l-am vazut facand asa...mai un pic si fugi dupa el prin casa

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

ilinca - doamne ce ochi are ariciul mic eu zic sa-i faci cadou nishte scule de fotografie sotului, vad ca are inclinatii si cu un asa model...

ana-maria - pai eu devoram cate un volul in maxim 5 zile. sotul zicea sa faca un credit pt cartile mele. cheltuiam peste 3mil/luna pe toate prostiile. citeam pur si simplu cantitativ.

monvas - pai daca ii dai doar o data pe saptamana eu zic sa o protejezi cat poti de mult de lumina...de exmplu deschide-o in baie sau in debara...dar tot ar fi bine sa o schimbi la doua luni macar ca nu e un capat de tara 5lei. dam atatia bani pe alte prostii


25 martie 2009



Aceeasi problema o aveam si eu cu cartile...m-a trimis Cristi la anticariat Adevarul este ca gasesti carti f bine ingrijite si la preturi mult mai mici (carti f bune).

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Fetelor, BB3 simte prima bisectoare!!!

Adica..., doar glumesc cu voi, cum ma aplec cu el in brate catre patut, si unghiul dintre corpul lui si orizontala scade sub 45 grade, cum plange si urla ca ultima victima a copiilor abandonati... deci, stie unde este prima bisectoare . Stiu ca si ceilalti ghiocei o simt, doar ca voi nu v-ati "laudat" asa tehnic , eee, eeee, Ilinca.M?

Am vazut multe poze frumoase cu voi, mici si mari, eu doar cu tel mobil fac si rar prind cablu tel-pc, si am aparat foto cu film , dar m-am cam lenevit cu ala de cand cu digitizarea, dar stau cateodata si imi e dor sa privesc minunea aparitiei unei fotografii in revelator... Apropo, ati facut vreodata poze, manual, cap-coada? Eu da, intre 16-25 de ani, si inca ma mai minunez...

Leeloo, Herastrau,

pupam Tudor sa se faca bine, dar rosu in gat nu cred ca este de la geam deschis noaptea, cel mult facea mucisori, al meu de la 2 sapt doarme "zilnic si noptic" cu geamul deschis, patutul lui e fix in geam, dar nu a racit. Iar diareea este normala in perioada de rosu in gat, o sa treaca.
In parc poate aparem, dar nu stam f mult, a nascut nasa mea [aceea mai mica cu 3 ani decat mine] azi noapte prin ceza, tot la cfr2 ca mine, si tot dupa n ore de travaliu, dilatatie 1, etc..., mi-am reamintit totul de la nasterea lui bb3, ba chiar m-au recunoscut si asistentele de pe sectie cum m-am plimbat eu 1 zi, 1 noapte si apoi iar juma de zi si ele ma intrebau "ce facem domne, tot nu nastem?" :) Asa ca merg azi la bb de nasica, in zona, si incerc sa apar la ora voastra, la ce ora?

Aaa, si legat de cfr2, sa vedeti ce am facut ieri la 4 dimi, cand m-a sunta nasica sa o duc la spital: ea m-a sunat speriata [e primul bb] ca are sangerare usoara si contractii, eu i-am zis ca vin sa o duc la spital, si cand sa ma imbrac imi amintesc ca este marti-miercuri, deci ziua de garda a medicului meu, ala frumos, v-am pove de el... asa ca, la 4 dimi da-i cauta rochie frumoasa, gasesc una rosie, si cand sa ies pe usa imi dau seama ca nu se asorteaza geanta bleu de carut cu rochia, privesc in jur agitata si grabita, si.. zaresc gentuta-saculet rosie a unei prietene de era la mine sa ramana acasa cu bb3 al meu, si zic: scoate repede ce ai acolo si da-mi mie geanta! Ea zice: "dar nu e geanta, e sac, si scrie pe el Apa Nova", eu zic: "da, dar e rosie, da-o si asa!". Si plec cu nasica la spital, la ora 5 dimi, ea speriata, cu dureri, eu la volan cu rochita rosie, ruj rosu si cu emotii ca la o intalnire de amor... Dar medicul nu e in tara, vine pe 12 septembrie... Dar nu-i nimic, merg cu nasica SI la scos fire


Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

La multi ani sarbatoritilor de saptamana asta, ca eu cu paracetamol, cu febra, cu nervi, am neglijat sa pup piticii pr nasuc

La multi ani fericiti alaturi de soti si piticuti si lui lisbeth, cati si sabi (numai una din voi serbeaza ziua casatoriei, dar eu am uitat care si cred ca nu se supara nici cealalta de urari)

Numai copii super dulci am vazut si ieri si azi. Dar tudor, m-a facut praf! Noi inca suntem departe, dar venim voiniceste din urma si o sa facem si noi candva asa

Monnvas, trebuie sa dai o bere pt ideea mea! Sa ti-o spun: o data pe saptamana mergi in Herastrau si te intalnesti cu fetele, iar ele iti dau cele doua picaturi necesare de vigantol, ca oricum nu-l folosesc pe tot. Acum astept berea.


5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leeloo21

ia priviti
va rog filmuletele noi ale lui tudor! sa vedeti ce atlet am..

si mai intreb o data..este singurul care a mers ca un catelus si acum mai noi..da sa se ridice in picioruse..dar mai are..



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)
Felicitari Tudor de reusita
Timeea are deja o viteza la mersul de-a busilea,trebuie sa o filmez si eu.Of mare grija cu rosul asta in gat,pe a mea de 1 saptamana o chinuie si parca astazi e un pic mai bine.Sanatate multa!


Monica mami de Timeea Alexandra ( 25.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Dyana, Pisilinca are 6940g (deci aproape 7 kg); din pacate nu mai stiu sa iti spun lungimea ca nu am mai masurat-o demult. Celelalte haine s-au potrivit ca marimi, dar bodyurile cu mos craciun pt 6-9 luni ti-am spus, ii vin acum. Si sigur nu mai incape in ele la Craciun...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Ilinca ce frumoasa e Sophi

Monica mami de Timeea Alexandra ( 25.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dobreclaudia spune:

mesaj de la moderator: foloseste mica publicitate

poze cu isabella http://www.flickr.com/photos/38104510@N05/

Mergi la inceput