Gravidute prin FIV (48)

Gravidute prin FIV (48) | Autor: bulinanico79

Link direct la acest mesaj

Capitol dedicat lui ralucapaun pt ca este o draguta si m-a ajutat cu noul capitol


Aici ne-am continuat povestea de la aspirante: cap.1;cap.2;cap.3;cap.4; cap.5;cap.6;cap.7;cap.8;cap.9; cap.10;cap.11;cap.12;cap.13;cap.14;cap.15;cap.16;cap.17;cap.18;cap.19;cap.20;cap.21;cap.22;cap.23; cap.24;cap.25;cap.26;cap.27;cap.28;cap.29;cap.30;cap.31;cap.32;cap.33;cap.34;cap.35;cap.36;cap.37; cap.38;cap.39;cap.40;cap.41;cap.42;cap.43;cap.44;cap.45;cap.46;cap.47




Fetelor va doresc sarcini usoare si BB-ici sanatosi!!

Acest nou subiect sa ne tina impreuna unite asa cum eram la aspirante si cum ne vom muta la Mamici prin Fiv

cele mai fericite!!!
cele ce am luptat si am invins!!!



Rugaciune pentru pruncul ce se afla in pantecele mamei
Doamne, cel care ai zis oamenilor :
" Cresteti si va inmultiti si stapaniti pamantul"
binecuvantand nasterea de prunci,
arata mila ta si acestui copil ce se afla inca in pantecele mamei sale,
si ajuta-l sa se nasca la vremea de Tine randuita.
Da-i lui Doamne crestere fireasca,
sanatate si putere.
Parinte Ceresc,
Care porti de grija pasarilor cerului si infrumusetezi crinii tarinii,
poarta de grija si acestui copil care n-a vazut inca lumina soarelui.
Nu ne parasi pe noi robii Tai si ocroteste cu harul Tau pe pruncul acesta al nostru
si binecuvanteaza nasterea lui dupa multimea milostivirii Tale. Amin.




CastelanaC
ET: 15 iulie 2009, DPN: 08 aprilie 2010, FIV 1



Candy1902
ET: 04 iulie 2009, DPN: 26 martie 2010, FIV 3 Szged, dr Zadori ; FIV 1 la Timisoara, reusit, sarcina pierduta la 6 luni jumatate, FIV 2 la Debrecen, nereusit



ioana_p76
UM: 18 iunie 2009, DPN: 24 martie 2010 , reusit natural dupa 2 incercari de FIV in 2007


claudia_74
ET:22 iunie 2009, DPN: 13 martie 2010, FIV 1 la Szeged, dr. Maria Kriszan,


kry
ET: 16 iunie 2009, DPN 09 martie 2010, FIV 4 in Austria Wels


ellanik
ET: 15 iunie, DPN 08 martie 2010, FIV 1 MNL cu prof.Ron-el, reusit cu FET


simona2
ET: 3 iunie, DPN 21 februarie 2010 ,FIV 1 cu dr. Albu Dragos, Medlife


OneFineDay
ET: 26 mai 2009 cu blastocisti, DPN: 11 februarie 2010, FIV 5 in Suedia


blue flower
FIV 1 la Giulesti (Marinescu+Cocei), DPN 6-12 februarie 2010, nasterea la Medlife cu Predoi Silviu.



bulinanico
ET: 23 mai 2009, DPN: 08 februarie 2010, FIV 1 in Austria-Wels, dr. Loimer


huski
ET: 18 mai 2009, DPN: 04 februarie 2010, FIV3 la Giulesti cu echipa: Prof. Marinescu + Cocei, Giulesti


alsima
ET: 12 mai 2009, DPN: 01 februarie 2010, FIV1 la Szeged-dr. ZADORI


marriam
ET : 6 mai 2009, DPN: 23 ianuarie 2010, FIV in Autria-Wunschbaby Viena


iana_mari
ET: 21 mai 2009, DPN: 16 ianuarie 2010, FIV Giulesti,dr.Codreanu Dorina


pen
ET: 19 martie 2009; DPN: 06 decembrie 2009, FIV la Giulesti cu profesorul Marinescu si cu dr. Cocei


dear_bambie
Et cu blastocisti - 16 martie 09, DPN noiembrie 2009, FIV 1 Gynera, dr. Dracea+Dascalescu


Li_am
ET 09 martie 2009 cu blastocisti, DPN 25 noiembrie 2009, FIV 3 Austria Clinica Kinderwunschzentrum, Viena, dr. Obruca


Avalon
ET 09 martie 2009, DPN 27 noiembrie 2009, FIV Clinica Kaali Budapesta- dr. Kovacs


doris 71
Et 09 martie 09, DPN 27 noiembrie 2009, FIV 5, Clinica Humanitas Milano


miramar
ET: 28 februarie 2009,DPN noiembrie 2009, FIV 2, Kaali -Szeged, dr. Zadori,


lorelai_lorelai
Et 24 februarie 09, DPN noiembrie 2009, FIV 3, Giulesti, dr. Marinescu+Dascalescu


Laura Garner
Et - 24 februarie 09, DPN 12 noiembrie 2009, FIV2, dr. Kovacs, Kaali Budapesta


many_bani
ET - 18 februarie 2009 cu embrioni criogenati, DPN 09 noiembrie 2009, MNL, prof. Ron-el


betty78
Et - 18 februarie 09, DPN 09 noiembrie 2009, FIV, dr. MNL


pishko
ET- 14 februarie 09 cu blastocisti , DPN 05 noiembrie 2009, FIV Viena Goldenes Kreuz, dr. Obruca


Evy30
Et 3 martie 2009, DPN 18 noiembrie 2009, FIV Gynera


hepilica
UM 14 decembrie 2008, DPN 20 septembrie 2009, reusit natural dupa 3 incercari de FIV,


ralucapaun
ET: 18 decembrie 2008, DPN: 07septembrie 2009, FIV 2 la Kaali Budapesta, dr Peter Kovacs


dariaioanaxx
Et cu blastocisti - 06 decembrie 08, DPN 24 august 2009, FIV Giulesti, dr. Laura Dracea + dr. Monica Dascalescu,
Miriam Daria Nichola, DN: 11 august 2009 ora 8.55, cezariana la Giuli, 3000gr, 53 cm, apgar 10



missy
Et 04 decembrie 08, DPN 25 august 2009, FIV 3 Ungaria - Szeged, dr. Zadori


vally
Et 22 noiembrie 08, DPN 15 august 2009, FIV cu dr. Tutunaru + dr. Matei, nasterea cu dr. Tutunaru la Elias
Gloria Adelina, DN: 13 august 2009, cezariana, 2730 gr, 49 cm, Apgar 9


KLU1973
Et 23 noiembrie 08, DPN 14 august 2009, FIV Ungaria - Szeged
Maria-Theodora, DN: 4 august 2009, 3000 gr, 50 cm, apgar 9


ayda_m
Et 28 oct 08, DPN 15 iulie 2009, FIV 3 Gynera, dr. Dracea+Dascalescu
Andreea Teodora DN: 9 iulie 2009, cezariana, 3600 gr, 52 cm, scor Apgar 9


Elenada
ET 10 noiembrie 2008, FIV-Austria-Viena, DN: 18 iulie 2009: Ana Maria 2800 gr, 50 cm, Apgar 9 si Matei Stefan 2600 gr, 48 cm, Apgar 8


Moniland
Et 10 noiembrie 08, DPN 07 iulie 2009, ET cu blastocisti, FIV 5 Kinderwunsch Klinic Wels, DN: 26 iulie 2009 Laura Ioana 2350 gr, 49 cm si Irina Maria 2050 gr, 50 cm



Linkuri utile:
Calculul datei nasterii,www.ivf.ca/calcu.htm" target="_blank">Calculator sarcina FIV,www.visembryo.com/baby/15.html" target="_blank">Cum se dezvolta bebe, www.babycenter.com/general/fetaldevelopment/pregnancy/1290794.html" target="_blank">Greutate si centimetri in burtica la mami, www.layyous.com/root%20folder/pregnancy_videoclips.htm" target="_blank">Diverse filmulete despre sarcina si nastere, www.materneo.com/calcul/CalcWeight.htm" target="_blank">Greutatea viitoarei mamici, www.desprecopii.com/info.asp?id=135" target="_blank">Sarcina- saptamana cu saptamana, Recomandari pentru gravide, www.desprecopii.com/info.asp?id=5" target="_blank">Intrebari si raspunsuri despre sarcina, www.voornamenboek.nl/index.html" target="_blank">Nume de fetite si baietei, www.babycenter.com.au/pregnancy/antenatalhealth/testsandcare/" target="_blank">Informatii privind testele prenatale, www.medicina-materno-fetala.ro/downloaddoc.php?docId=45" target="_blank"> Recomandari pentru urmarirea prenatala de rutina a femeii gravide sanatoase, www.womensclinicseattle.com/ultrasound.htm" target="_blank">Masuratori ecograf, www.perinatology.com/calculators/biometry.htm" target="_blank">Calculator pentru verificat masuratori ecograf, RUGACIUNILE NASTERII, www.health.state.mn.us/wrtk/handbook.html" target="_blank">pozeBBinBurtica , Nastere in direct cu epidurala, Sarcina- de la conceptie la nastere Calcul greutate fat dupa DBP si AC
www.obfocus.com/calculators/gender.htm" target="_blank">Ghiceste sexul dupa varsta implinita a mamei si luna conceptiei


adresa mail comuna: burtici_fiv@yahoo.com
Pt. parola va rog sa-i dati un PM lui Pussi[/red]


Nota:Parola de la adresa de mail o vor primi doar fetele din lista de pe prima pagina, atat cat si


CELULE STEM IN RO:

1.CORD BLOOD CENTER RO
Splaiul Independentei Nr. 1/4
400376 Cluj-Napoca, Cluj

Tel: 0264 / 375 010
Fax: 0264 / 587 271
Mobil: 0729 / 146 522
e-mail: romania@cordcenter.com
www.CordBloodCenter.com/ro

2. BIOGENIS
http://www.biogenis.ro/?pag=drw&art=1

3.SPITALUL DE URGENTA PENTRU COPII"L. TURCANU"
CLINICA III PEDIATRIE CENTRUL DE TRANSPLANT MEDULAR
TEL: 295977; 203303 int. 266/ totul cu 0256 prefix
e-mail: cordblood_tm@yahoo.com
www.krio.ro


Diverse utile pt. gravide si bebelusi

www.anunt.net/anunt/vand infacol" target="_blank">INFACOL
www.tandres.ro/magazin/?p=productsList&iCategory=27&iPage=1" target="_blank">Lenjerie intima gravide
www.bebejunior.ro/" target="_blank">Lenjerii patut si mobiler bebe
www.magazine-online.ro/piticulvesel/" target="_blank">Diverse pt bebe
www.bebeplanet.ro/" target="_blank">Bebe planet
Bebelusul tau
www.drbrowns.ro/shop/catalog" target="_blank">Biberoane & stuff

Nico 15+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:

Am reusit...cred

Nico 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Nico, e foarte bine!

Baby

37+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:



Nico 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Nico, multumim pentru noul capitol
Hepilica multumesc mult ptr. informatii




28 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Buna dimineata fetelor!!!!!!
multumim pentru capitol nou Nico!!!!!!!
Ralu frumoasa vezi ca tu esti regina balului si te asteptam aici la galerie.
Acum tinem pumnii sa mai stea Natalia la mami ei!

vin si eu la apel: avem 7 saptamani!! se vede doar unul deocamdata, avem ritm bun cardiac si 92 mm!!!!!!!!!! mai mult decat dublu in 6 zile.
Eu ma simt bine, papa bun, greturi ioc, somn din belsug si multa voie buna, as rade toata ziua sa stiti!!!!! parca si cu constipatia o mai pacalesc, deci pare ca lucrurile merg bine!

Va pupacesc
castelana fericita 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

HOP si eu ca cioaraaa...........minunica mea mananca si din tetina de silicon,si cauciuc si suzi de la avent si suzi primii pasi....
Apropo e minunata avent isis manuala...isi merita banii...mancam cu program..stam cu mami..plangem dar doar cu motiv serios altfel....nu....
Ma uit si ma minunez de copila mea....am tras atata PANA AM VAZUT-O....imi vine sa stau ore intregi s-o privesc....poate o sa faca urat....normal vin colicii mai ales ca e alimentata cu doua feluri....la mine e prea putin..si mai bagam fomula....da` tot nu mi se pare greu.....oare de ce?


Madalina de minune mica Eva-Maria


.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

HOP si eu ca cioaraaa...........minunica mea mananca si din tetina de silicon,si cauciuc si suzi de la avent si suzi primii pasi....
Apropo e minunata avent isis manuala...isi merita banii...mancam cu program..stam cu mami..plangem dar doar cu motiv serios altfel....nu....
Ma uit si ma minunez de copila mea....am tras atata PANA AM VAZUT-O....imi vine sa stau ore intregi s-o privesc....poate o sa faca urat....normal vin colicii mai ales ca e alimentata cu doua feluri....la mine e prea putin..si mai bagam fomula....da` tot nu mi se pare greu.....oare de ce?


Madalina de minune mica Eva-Maria


.


Buna,
ce frumos si plin de emotie ce scrii tu acolo...e inaltator cred sa-ti privesti puiul care l-ai purtat in pantec, nu?
Sa-ti traiasca si sa te bucuri la maxim de momentele acestea unice!!!!

Te pup
castelana fericita 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:

eumada vai cat de frumos trebuie sa fie...sa-ti vezi visul implinit....

ralucapaun cu scuzele de rigoare daca sunt off topic...parca tu spuneai la un moment dat ca ati cumparat majoritatea lucrusoarelor pt bebe de pe amazon....daca nu te superi spune-mi si mie cum ai reusit sa faci cumparaturi de la ei?

Nico 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:

CastelanaC felicitari pt cele 7 saptamani. Sa dea DD sa fie tot asa pana la 40...fara probleme

Fetelor....acum daca am reusit sa deschid un capitol....mi-am luat-o in cap si am o propunere daca sunteti de acord: ati vrea sa punem pe prima pagina link-urile site-urilor care vand on line tot felul de lucruri utile pt bebelusi? De exemplu cel de unde se poate procura Infacol...cel dat de heliptica...si altele de genul? Este adevarat ca s-ar putea sa fie cam mare la un moment dat prima pagina dar eu cred ca ar merita. Sau se considera ca este reclama?Ce ziceti?


Nico 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinanico79

CastelanaC felicitari pt cele 7 saptamani. Sa dea DD sa fie tot asa pana la 40...fara probleme

Fetelor....acum daca am reusit sa deschid un capitol....mi-am luat-o in cap si am o propunere daca sunteti de acord: ati vrea sa punem pe prima pagina link-urile site-urilor care vand on line tot felul de lucruri utile pt bebelusi? De exemplu cel de unde se poate procura Infacol...cel dat de heliptica...si altele de genul? Este adevarat ca s-ar putea sa fie cam mare la un moment dat prima pagina dar eu cred ca ar merita. Sau se considera ca este reclama?Ce ziceti?


Nico 15+



Multumesc, multumesc, multumesc!
Sunt asa fericita ca mergem inainte fara probleme si sunt in fiecare seara sunt multumita ca am mai trecut cu bine o zi, in fiecare dimineata ma trezesc incalzita de razele soarelui care-l simt ca rasare si pentru mine!

Eu cred ca e de bine sa pui pe prima pagina informatii utile, nu stiu cat pare publicitate, dar avand in vedere ca sunt chestii utile care trebuiesc fetelor, eu zic da.

te pup si sarcita usoara si tie!!!

castelana fericita 7+


Mergi la inceput