Reductil

Reductil | Autor: pisi_ella

Link direct la acest mesaj

Buna! Cine a luat Reductil si imi poate spune impresii? Are efect? Am citit prospectul si am vazut ca are si efecte secundare...destul de multe. Ati luat? Daca ati slabit, cam cate kg si in cat timp? Ce efecte secundare a avut?
Va multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

vezi ca mai sunt subiecte despre redictil. mai cauta.
sincer nu iti recomand. am luat dar efectele adverse le depasesc cu mult pe cele care te slabesc.
e mult mai sanatoasa o cura fara paine, dulciuri, sucuri acidulate, cu ceva miscare.

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Bazar pt Mihaita

ambitioasa
Infertilitatea este o boala



Sa fii domn e o-ntamplare, sa fii OM e lucru mare


Ce-ai sa faci cu atata ura daca viata isi inchide maine portile??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Buna, iti raspund eu ca am folosit.
Exista si aici cel putin un subiect, daca dai cautare diseara gasesti mai multe impresii.
Eu am luat acum vreo 2 ani, doza mai mica pe zi (nu mai sgtiu exact cat era, dar puteai lua capsula mai concentrata sau una mai mica) si am luat vreo 3 luni.
Am avut vagi stari de ameteala si un pic de puls crescut din cand in cand, drept pt care nu am oprit.
A avut un efect foarte bun, chiar m-a ajutat mult.
Apoi, am vrut sa mai iau peste ceva timp si nu a mai avut efect, probabil se obisnuise organismul.
Probabil stii ca sunt periculoase pt anumite persoane care pot avea efecte adverse mult mai neplacute. Eu recomand sa-l intrerupi daca simti ca nu e in regula, pt ca lucreaza pe centrii nervosi ai foamei.
Dar, eu cred ca pt cine nu se poate abtine de la mancare (gen foame continua dar pe motiv de stres) face minuni.


Ana & Adrian (01.11.2002) & Calin (27.03.2009)
"De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Eu am luat timp de o luna, se slabeste foarte frumos insa am avut efecte adverse foarte urate: atacuri de panica si depresie. Care nu s-au rezolvat imediat ce am intrerupt tratamentul.
Recunosc m-am si ingrasat foarte rau dupa aceea desi nu am facut excese. Deci eu zic ca daca poti face un efort sa tii regim nu le lua!

J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Ma cam speriati, nu cred ca o sa iau...mai ales ca am ceva antecedente in ceea ce priveste atacurile de panica si anxietatea...
Nu vreau sa slabesc decat vreo 7 kg, iau deja Fitomagra - sunt naturiste, nu au efecte secundare...dar am zis ca daca nu vor avea efect...sa incerc si altceva...si mi=a spus o colega ca ea a slabit mai demult bine de tot cu Reductil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Se slabeste bine cu Reductil (am luat si eu cateva luni acum vreo 2 ani), dar, inafara de efectele adverse enumerate mai sus, dupa ce am incheiat-o cu el, m-am ingrasat foarte repede si "din nimic" aproape, mai mult decat inainte...
Nu as mai lua never...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noa spune:

Exista cineva care a slabit cu Reductil semnificativ si apoi a reusit sa se mentina?

Mergi la inceput