am ramas gravida cu trompele legate

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui capra cu trei iezi

marius,la treaba, cat se mai poate!


Nu se mai poate.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Citat:
citat din mesajul lui psiho_log

multumesc pentru incurajari......Lara asa imi spun si eu ca ar trebui sa ma bucur de aceasta minune insa ,nu stiu, hormonii au luat-o razna...recunosc ca mi-e frica de ce ma asteapta...tot timpul meu v-a fi super -incarcat...am o activitate profesionala pe care sunt nevoita sa o continui si nu va fi usor deloc cu inca un sufletel care va avea nevoie de dragostea si atentia mea necondintionata...asta ma sperie. In plus ma sperie si starea de soc in care e sotul meu si ca nu poate sa accepte ce se intampla...modul in care ma ataca zilnic , verbal, se adauga la tot ceea ce simt si e greu de suportat[blabla



Cel mai greu ti-e acum pentru ca nu il ai pe sotul tau de partea ta. E oarecum nedrept din partea lui ca te supune la asa presiuni, nu tu ai programat sa se intample asa. Dar daca, cu toate sansele sa nu se intample, totusi s-a intamplat, ar trebui sa se impace cu ideea. Sunt convinsa ca pana la urma se va calma. Probabil socul a fost prea mare pentru el. Da-i putin timp.
Iar tu, la cum te vad, te vei descurca cu brio cu inca un bebe. Pari o femeie foarte puternica, clar stii ce vrei si sunt sigura ca vei reusi sa le descurci pe toate, la timpul lor.
Iar daca ai si meseria pe care banuiesc eu ca o ai (datorita nickului)clar o sa-ti ajuti sotul sa treaca peste asta mult mai usor.
Trebuie doar putin timp.
Numai bine iti urez!


Lara, mami de Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pariu pe ce vreti voi ca la nici o saptamana dupa ce se naste bb daca i-ai spune sotului cum ar fi fara.... s-ar uita nu tocmai frumos la tine?

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Pariu pe ce vreti voi ca la nici o saptamana dupa ce se naste bb daca i-ai spune sotului cum ar fi fara.... s-ar uita nu tocmai frumos la tine?

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Dar pana atunci?ce faci cu asa o presiune intr-o perioada asa sensibila?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Mi-am adus aminte - stiam ca exista un articol - am cautat un pic. De exemplu (eu - stiu ca nu e frumos dar e cel mai obiectiv pentru mine).

http://www.desprecopii.com/info.asp?id=943

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Nu am intrat de ceva timp pe aici, iar acum ca mi-au picat ochii pe titlu....mi-am adus aminte de mine acum 3 ani si 4-5 luni, cand deschideam un subiect cu acelasi titlu .
Ma aflam in exact aceiasi situatie ca si tine, doar ca eu aveam pe atunci 2 fete de 4 si respectiv 8,6 ani, nascute prin cezariana.
Cand am descoperit ca-s gravida...am avut soc, stiindu-ma cu trompele legate...nici prin cap nu-mi trecea, apoi as fi vrut si bebele...si n-as fi vrut... nici la avort nu vroiam sa ma gandesc dar sotul nici nu vroia sa auda de alt bebe, facusem programare ptr avort si ma gandeam chiar sa las bebele fara voia sotului ....ce sa mai...eram in pom si pomu-n aer...pur si simplu nu stiam ce sa fac, aveam o colega la servici care-mi spunea ca-s nebuna daca ma gandesc doar la alt copil, ca imi ajung 2( anul trecut sa aflu ca fata pe care o avea era infiata, de fapt poate era si ciuda ca eu raman gravida fara sa vreau si ea se chinuise foarte mult sa aiba un copil si nu reusise, imi pare rau ptr ea, dar asta e ). Pana la urma a fost de acord si sotul si am lasat sarcina, iar acum avem si un baiat, pe langa cele 2 fete, care e umbra lui taica-su, se tine numai dupa el, pe mine ma prefera doar cand merge la wc si la baie.
Am nascut tot prin cezariana- a 3-a- si in timpul operatiei se adunasera doctorii in sala sa-mi vada trompele, la mine nu fusesera sectionate ci doar legate si o auzeam pe doctorita cand spunea ca trompa stanga era ca noua, iar cea dreapta incepuse si ea sa se desfaca. Dupa operatie mi-a spus ca pot sta linistita, ca acum le-a si taiat, si innodat, si cauterizat, si...si...si...

Ce pot sa mai scriu? Iti doresc o sarcina fara greturi, nastere usoara si mai ales poate se va mai gandi si sotul tau si va accepta inca un bebe.
Ma duc sa caut subiectul deschis de mine , daca-l gasesc pun linkul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Roxana la tine ma gandeam cand am citit titlul subiectului... stiu ca am urmarit subiectul atunci... dar nu-mi mai aduceam aminte nickul tau... apoi mi-am amintit de articolul de perima pagina

http://www.desprecopii.com/info.asp?id=834




Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

psiho-log ,citi ani ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Se poate ramane insarcinata chiar si cu trompele taiate. Doar ca dureaza vreo 25 de ani pana se refac trompele.
A patit-o mama. La 25 de ani i-au taiat trompele, iar la 50 de ani s-a trezit ca a pierdut o sarcina care teoretic nu ar fi putut exista. Dar exista!

"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Sanziana, tu chiar vrei sa ma bagi in boala?
Si daca stau sa ma gandesc, 25 de ani de cand mi le-a legat ultima data, inseamna sa am cam 60 de ani, deci pot sta linistita

Psiho_log, am uitat sa-ti scriu ca eu greturi la Oana n-am avut, la Ana aveam lamaia in geanta oriunde ma duceam, iar la cel mic, la Calin...aveam greturi non stop, la orice aproape(de atunci nu mai suport afumatura, care imi placea pana atunci). Si greturile m-au tinut vreo 2 luni, dupa care a fost ok. Deci...nu baga mana-n foc ca va fi baiat.

Mi-am amintit acum de ziua cand am aflat ca e baiat: eram gravi in 16 sapt, am fost la eco intr-o sambata, la o toanta de doctorita, fara sa stiu ca doctorita la care vroiam eu sa ma duc are program doar in anumite zile , eu credeam ca numai ea e in clinica respectiva. Cea la care am nimerit cred ca vedea pe monitorul ala ceva mai mult decat vedeam eu, dar nu cu mult mai mult. Am intrebat-o daca se vede ce este si intai a vrut sa spuna, apoi s-a razgandit...ca nu stie sigur, ca se vede, ca nu se vede...am plecat de-acolo fara sa-mi spuna mai nimic, sexul nici atat. Asa ca n-am avut rabdare si joi m-am programat la doctorita la care vroiam sa ajung, doar ca aveam programare la 13.30, iar eu trebuia sa fiu la servici la ora 14. Am vorbit cu o colega, a fost de acord sa stea in locul meu 30 min, max o ora pana ajung. Am mers la eco, a masurat tot ce se putea masura acolo si m-a intrebat la un moment dat daca vreau sa stiu ce este. Bine-nteles ca vroiam! Si mi-a spus ca BAIAT, ca in mod normal sexul lui bebe se spune in sapt. 20 ca atunci se vede cel mai bine, dar ca bebele meu sta intr-o pozitie de parca vrea sa arate clar ca are " prelungitor", vorba unei fete de la odisee si ca este asa de sigura incat imi scrie si pe fisa, ca nu exista dubii. Eu am inceput sa bocesc, cum am iesit din cabinet am sunat sotul, apoi tot neamul. Cand am ajuns la servici si m-au vazut colega si seful...au spus " e baiat sigur, se vede pe fata ta"

Subiectul deschis de mine atunci este aici

Mergi la inceput