am ramas gravida cu trompele legate

am ramas gravida cu trompele legate | Autor: psiho_log

Link direct la acest mesaj

nu am crezut ca este posibil..stiam doar ca poti face extrauterina...daca este cineva care isi mai pune intrebarea asta va zic clar ; POTI RAMANE CHIAR SI CU TROMPELE LEGATE GRAVIDA! NU TE POTI PUNE IMPOTRIVA NATURII! offf ce e mai greu de suportat e ca nu am nici un sprijin....nnu voi face avort...nu pot sa fac asta e impotriva a tot ceea ce sunt ...nu as mai putea trai ..psihic dupa asa ceva...sotul meu nu ma sprijina...e impotriva...nu stiu cum ma voi descurca...mie fff greu..am o minune mica de 1 an si 7 luni, o fata mare de 10 ani si un baiat de 14 ani...nu am greturi ..se pare ca voi avea un baiat...cariera mea se duce de raopa ..nu voi mai avea timp de ea..

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

imi pare rau sa aud asta...daca sotul nu te sprijina, e foarte dficil.
te admir pentru hotarirea ta, nu dispera..cine stie, poate acest copil va avea un destin special...prea a vrut neaparat sa vina pe lume!

eu am convingerea ca anumite lucruri ni se intimpla cu un scop in viata...Curaj!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss and travel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Probabil una din trompe n-a fost legata,caci daca ar fi fost amandoua,n-ar fi avut pe unde sa coboare oul.
Daca zici ca vei avea baiat,inseamana ca sarcina e destul de avansata,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Citat:
citat din mesajul lui psiho_log

nu am crezut ca este posibil..stiam doar ca poti face extrauterina...daca este cineva care isi mai pune intrebarea asta va zic clar ; POTI RAMANE CHIAR SI CU TROMPELE LEGATE GRAVIDA! NU TE POTI PUNE IMPOTRIVA NATURII! offf ce e mai greu de suportat e ca nu am nici un sprijin....nnu voi face avort...nu pot sa fac asta e impotriva a tot ceea ce sunt ...nu as mai putea trai ..psihic dupa asa ceva...sotul meu nu ma sprijina...e impotriva...nu stiu cum ma voi descurca...mie fff greu..am o minune mica de 1 an si 7 luni, o fata mare de 10 ani si un baiat de 14 ani...nu am greturi ..se pare ca voi avea un baiat...cariera mea se duce de raopa ..nu voi mai avea timp de ea..


Si eu te admir Eu zic sa iei partea frumoasa a lucrurilor si sa incerci sa te bucuri din plin de minunea care o traiesti. Toate se intampla cu un scop pe lumea asta.
Felicitari si sarcina usoara!!



Lara, mami de Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Lasa, nu dispera, stii cum se intampla, ca fiecare copil vine pe lume cu o paine in mana...Si eu am trecut prin ceva asemanator, la a doua sarcina am lasat masca toata familia avand gemeni, dar in timp lucrurile s-au aranjat si copiii au crescut...Doamne-ajuta si cu mult curaj inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Psiho_log, ti-am trimis un PM...

"Trust no one!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Hmmmm - eu ma gandesc luuung de tot la ideea ca mi-ar place asa de mult sa mai avem un copil. Nu stiu de ce dar ma uit lung de tot la bebei. Ar fi formidabil daca as mai avea un copil - si fetele mele sunt deja mari. Poate de aceea.... nu stiu.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

marius,la treaba, cat se mai poate!
psiho, da, se poate ramane si cu trompele legate, chiar daca au fost sectionate inainte de legare (se minuna ginecoloaga mea de o faza din asta)!
ce sa-ti spun, mult curaj si multa putere iti doresc, stiu cum e, am trecut printr-o situatie asemanatoare (bb3 cu sterilet si probleme in sarcina)-acum are 3 ani jumate si este foarte nabarlioasa si eu fericita ca exista!
daca tu ti-l doresti, nu te lasa invinsa si constransa de nimeni, o sa vezi ca pana la urma o sa-l iubeasca toata lumea si o sa fie bine!

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

IUBESTE SI FA CE VREI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psiho_log spune:

multumesc pentru incurajari......Lara asa imi spun si eu ca ar trebui sa ma bucur de aceasta minune insa ,nu stiu, hormonii au luat-o razna...recunosc ca mi-e frica de ce ma asteapta...tot timpul meu v-a fi super -incarcat...am o activitate profesionala pe care sunt nevoita sa o continui si nu va fi usor deloc cu inca un sufletel care va avea nevoie de dragostea si atentia mea necondintionata...asta ma sperie. In plus ma sperie si starea de soc in care e sotul meu si ca nu poate sa accepte ce se intampla...modul in care ma ataca zilnic , verbal, se adauga la tot ceea ce simt si e greu de suportat[blabla


Lorenza am auzit ca trompele se pot permeabiliza , f rar ,da exista aceasta posibilitate de care eu nu stiam , ce stiam era ca exista 2 la suta sanse sa faci extrauterina...medicul care m-a operat sunt convinsa ca a facut treaba buna ...am mai citit ca in istoria unei clinici din Frankfurt au fost 3 cazuri de acest gen iar femeile respective au dat in judecata medicii....deci sunt totusi exceptii de la regula...de asta ziceam ca nu te poti pune impotriva Naturii..am doar 5 saptamani de sarcina ...nu mi s-a spus ce sex va avea insa am presupus ca va fi baiat pentru ca stiu f bine cum m-am simtit la celelalte sarcini.
Am scris la gandul ca poate mai sunt persoane care au citit la fel ca mine ca e cea mai sigura metoda de contraceptie ...si uite ca totusi nimic nu e sigur 100%
Sper ca voi depasi cu bine situatia asta si intr-un final cei din jurul meu se vor bucura de venirea noului bebe...va voi povesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Psiho_log, sarcina usoara si putere sa mergi inainte cu decizia ce ai luat-o! sa dea DD ca si sotul tau sa-si revina si sa fie alaturi de tine.

Si la noi bb3 a fost si este o surpriza. Ce e diferit totusi e ca al meu sot mi-a stiu parerea cu privire la intresuperi (i-am zis de dinainte de a ne casatori ca de-o fi sa se intimple si sa fie chiar si 5 eu nu voi renunta la nici unul) si nu a indraznit sa-mi spuna ca ar tb a renuntam si chiar daca 2 nopti nu a putut dormi bine, dupa s-a comportat si se comporta exemplar.

Multa sanatate in continuare. Va fi bine!



Vine Surpriza

Alina 15+, mamica de 2 fetite, Andreea (27 iulie 2002) si Laura (5 august 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Psiho_log am ramas impresionata de ceea ce am citit. Iti doresc sarcina usoara, nervi de otel si speram ca pana la urma toata familia sa fie fericita de venirea noului membru


, mamica ingerasului luptator...

Sebi are nevoie de voi!!! .......... Drop by drop you make the see! .......... Sebicu web'site
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Emma, un inger ce nu il vom uita niciodata....

Mergi la inceput