Banda pentru mers / alergat

Banda pentru mers / alergat | Autor: herra

Link direct la acest mesaj

Buna,

pentru ca la mine in oras nu prea am unde alerga fara sa infrunt diverse neplaceri (caini, semeni cu mintile odihnite) si pentru ca nu am nici partener(a) care sa fie consecvent, m-am gandit sa incerc sa-mi cumpar un asemenea aparat de fitness.

ce stiti? se merita sacrificiul (financiar)?

exista vreun model mai ieftin, bun pentru apartament?


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Eu am banda de alergare magnetica. M-a costat acum vreo 4 ani vreo 600lei. Acum am vazut ca este in jur de 400lei in Carrefour.

De cand am ramas insarcinata, tre sa recunosc ca n-am mai folosit-o, insa voi incepe iar.
Pt mine a fost cu siguranta utila si si-a scos banii!
ESte ok, daca esti consecventa.

Spor la alergat!

Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

ai slabit, s-a redus circumferinta la picioare, ce efecte are exact?
poti sa si mergi pe ea, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Eu am o problema fizica si nu pot alerga asa c am mers pe ea.

Nu am masurat sa vad daca scade circumferinta picioarelor, insa cu siguranta s-au tonifiat. Si picioarele si fundul si abdomenul.

Eu am folosit-o in acelasi timp in care am tinut dieta Montignac si am facut si pilates.

Mie imi place ca simti muschii cum lucreaza. Si transpiri la greu...

Matei Gabriel povestea nasterii
Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Eu am o banda mai scumputza dar o folosesc la maxim.Poti face diverse programe pe ea, sa mergi pe plan inclinat, sa alergi...merita investitia daca stii ca o folosesti.

http://www.onestop.ro/produs-banda-de-alergare-electrica-proform-proform-3-6--pid24831


Asta e modelul meu.E bine sa fie rabatabila si sa aiba amortizare ca sa nu-ti paradesti articulatiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

...si sa ai spatiu excedentar, ca-i cam mare si ocupa loc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra_k spune:

O banda de alergat mai mica are cineva? Pentru cei care nu au prea mult spatiu in locuinta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Sa stii ca stransa nu e deloc mare.E adevarat, eu am 4 camere,una am transformat-o in sala.Pe langa banda am luat si un aparat multifunctional pt fitness.Am facut o investitie pe termen lung in sanatate, vorba prietenei mele.

Dar nu recomand sa iei orice banda,fara amortizare ,repet e moartea articulatiilor mai ales cand alergi.

Daca nu ai spatiu mai bine faci abonament la sala.Esti si motivata de banii care ii dai pe abonament..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra_k spune:

Mersi de raspuns; din pacate pe mine nu ma motiveaza banii pe care ii dau. Mi-am facut o data abonament pe o luna la o sala si am reusit sa ajung de fix 2 ori. Acum am si mai putin timp ca atunci, de asta as prefera un aparat pentru acasa. Dar nici nu am foarte mult spatiu, din acest motiv intrebam daca sunt aparate si mai mici. Sau macar care se strang bine si ocupa putin loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Eu nu am banda, ci o bicicleta de camera de care sunt f. multumita. Am luat-o anul trecut din Real, se regleaza, poti sa faci de la usor pana la f. greu( unde cu greu mai misti picioarele). Si ce e cel mai important nu ocupa f. mult spatiu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petra_k

Mersi de raspuns; din pacate pe mine nu ma motiveaza banii pe care ii dau. Mi-am facut o data abonament pe o luna la o sala si am reusit sa ajung de fix 2 ori. Acum am si mai putin timp ca atunci, de asta as prefera un aparat pentru acasa. Dar nici nu am foarte mult spatiu, din acest motiv intrebam daca sunt aparate si mai mici. Sau macar care se strang bine si ocupa putin loc.



Atunci motivatia nu e decat in tine.

Hai sa-ti zic si eu cu timpul...ti-l faci.Acelasi motiv il bagam si eu la inaintare.Trebuie sa te organizezi.Eu am familie, copil, servici, casa, gradinita..etc..

Deci cu organizare le duci pe toate.Daca vii de la servici la 22 nu ma lua in seama cu sfaturile...sunt degeaba, dar tot asa e si investitia intr-un aparat pt acasa.daca vii rupta in doua nu o sa ai chef sa te pui pe mers/alergat/biciclit oricat ti-ai dori asta...

Mult succes.

Mergi la inceput