Pestisori... pestisori... (42)

Pestisori... pestisori... (42) | Autor: Tethys

Link direct la acest mesaj


Continuare la Pestisori... pestisori...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Sa facem cunostinta ... noi suntem:

*19 februarie:
- danamunti cu Eric Gabriel
- criss1902 cu Ana
- babylina cu Bogdan
*20 februarie:
- Criss75 cu Marius Alexandru
- anacami cu Sebastian Alexandru web
- Charlie
- miruta cu Antonia Maria
*21 februarie:
- Sephora cu Matteo
- ada2021 cu Ariana (20 februarie)
*22 februarie:
- emilyjeuly
*23 februarie:
- danette cu Iris
- crig72 cu Maria Teodora
- NADYA
*24 februarie:
- Yasmine cu Andreas Noel si Yasmin Serena, iar acum
*25 februarie:
- Ema ( mari_paun)
*26 februarie:
- sigrid26 cu Adela
*27 februarie:
- danyce cu Alma Bianca
- liris cu Robert Alexander si Diana Francesca
- dora78 cu Ami
- hermelina cu Mariuca
- ochi_verzi cu Diana
*28 februarie:
- Rodica cu Andrei si Mihai web
- clauditza28
- laureta cu Inisa web si Bianca
- daniela_daneza
*1 martie:
- CRISMIR cu Robert Cristian web
- simosimo
*2 martie:
- fulguletz cu David
- alinaMIZZI cu Keane Peter www.fotothing.com/alinaMIZZI" target="_blank">web
*3 martie:
- puiudana2004 cu Andrei
- kitty_nic cu Daria Ioana
- alinabratu2000 cu Mihnea
- nanami cu Hiro
- andanii cu Andrei
*4 martie:
- papadie cu Catrina Alexandra si Maia Sofia
- vanessa ionescu cu Andutu si Catalin
- FELIS cu Mihai Cristian
- clauditzadennis cu Dennis Mihai
- serbanica cu
- marami cu Delia Oana si Diana Andrada
- cryna77 cu Robert
*5 martie:
- i_carmen
- alinkav cu Alex web
- pufymic cu Alesio Andrei si Nicolas Mihai
- nicoll_mada cu Codruta Andreea si Alexandra Stefania web
*6 martie:
- sasuke cu Mara Camelia (5 martie)
- gabgabriela cu Diane, Adeline (3 martie) si Héloise
- iepumic
*7 martie:
- Leta cu Andreea Oana
- alice2004 cu Andrei Florin
- Loma
*8 martie:
- mirelam cu Andrei
- Rayuela cu Amelia
- Emilly cu Ilinca
- alina constantin cu
- lilly
- mirela dan
- gabryelle
*10 martie:
- ange cu Maia Ioana si Robert Mihail
- naomi_ioana cu Naomi Ioana
- amik cu Alexandra si Vladimir Andrei
- grodear cu
*12 martie:
- Anca Oltean
- danuta36 cu Miruna Andreea
- salisa (patriciaR) cu Anastasia
- anelis4u cu Mircea
*13 martie:
- oanaralu13@yahoocom cu Bianca Maria
*14 martie:
- simi cu
- Elly1977 cu Daria
- lucar
*15 martie:
- martie cu Sara si Ana
*16 martie:
- Nally cu Sebastian si Petru Alexandru & Pavel Cristian web
- Ioana Co. cu Darius si Darianna web
- elyanne cu Elena si Andrei & Mihai (3 martie)
- orhidee cu Diana Ioana
- dia_codat cu Caroline Iulia si Stephanie Daria
- adrienne12
- ra_mata cu Matei
- mariaana cu
*17 martie:
- Denisam cu Emma Andreea si Mark Alex
*18 martie:
- scarmanus
- Denii mic
- Nexus cu Arthur
- xandrutza_76 cu Raluca, Andreea Narcisa si Diana Maria
- ache cu Adam
*19 martie:
- xerxe2005 cu Razvan Gabriel
*20 martie:
- Maruta cu Maria
- ank si bb cu Karina si Arald Andres
- ioana_77 cu Maria si Stefan
- geany_bc cu Alexandru Cristian si Miruna Ioana



*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Cin' doreste a ne vedea... suntem www.4shared.com/" target="_blank">aici !!! Ooopsss... ... e-mailul si, mai ales, parola... numai pe PM ... .

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Am venit sa dau din manute.
...gata.Pot sa ma laud c-o fetita curajoasa!!!A zis un aaau si doua lacrimi cand i-a facut injectia desi îi daduse si cu Lidocain inainte si un aaaaauaaauu si inca catevava lacrimi cand i-a scos maseluta. Nu s-a zbatut, n-a urlat, nu crize. Acu' mai urmeaza sa-i puna ceva plombite unde are mici carii, tot la masele(surorile celei scoase) si speram sa nu mai avem probleme.Si la mine e bine, s-a tras aproape complet si mai mergem vineri.
Multumim pt sustinere!
Cryna, multam de horoscop si spor la treburi si-ti zic si eu ce ti-a spus Dany...distreaza-te.
Dany, tu ce mai zici?
Nicoll, harnicuta, harnicuta ca o albinuta care se ingrijeste si pt iarna. Ce fac mandrele tale?
Eu n-am pus nimic, dar amI-a dat serifu bani soacrei sa ia capsuni, apoi caise si afine si mi-a pus dulceata si sirop ca are timpsi le tine in camara la ea unde-i rece, iar noi luam rand pe rand iarna sau cand ne trebuie.Ne mai pune si zacusca si gata...acolo va trebui doar sa merg eu sa le coc si sa le curat si-n rest face ea.In congelator nu bag, ca nu le mancam, nu ne plac nici vinetele si nici ardeii congelati, de altele nu mai zic si numai sa arunc banii de pomana n-are sens.Muraturi ce mai pun eu, la butoi cu apa si sare si vreau sa-mi pun niste ardei pt umplut, dupa reteta soacrei si poate niste ardei cu varza dar aia luna viitoare.

Mihaela si Diana 22.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Yupiii ! Felicitari Dianei pt. curaj & , Miha ! Eeeee... e domnisoara mare, zana ta ! Bafta in continuare la dentist !

O sa incerc sa ma distrez sambata... la amandoua pt. incurajare. Io, ma duc sa culc nazdravanul pt. amiaza... si, p-orma sa mananc si io ... cine vrea o mancarica de ceapa cu pipote si inimioare si castraveciori , ii ofer o farfurie: pofta buna !

V-am -at! O dupa-amiaza placuta la toate!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Prezent si eu in "ape dragi".
Cryna ia baiatul cu tine la nunta su distrati-va!Eu am fost cu Codri si ne-a fost bine.Mi-am dansat fata de numa' numa'E drept ca nu am stat decat pana la miezul noptii,dar a fost ok.
Mihaela pentru Diana cea curajoasa!Bine ca ati scapat de belea.Hai ca mai aveti putin si poate reusiti ss terminati cu dentistul.
Va puuuup!!!


nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Dany merg in parcul de langa policlinica titan sau in ior E departe parcul de al stadion, pentru noi...



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Hello!

Multumim celor care au intrebat de noi
Miru nu si-a revenit cum trebuie,cand zic ca am scapat...pac,mai face cate un 'partz' moale Acusi termina antibioticul si mergem la dr la control...
Ieri m-a sfatuit cineva sa-i dau si cate o jumatate de Furazolidon pt copii..acum sa vedem ce efect o avea.

Miha pupam fetita curajoasa Bafta si tie,sa scapi usor!

Nicoll abia astept sa ne vedem,poate bem si o cafea impreuna..daca ne lasa fetele

Dany,Eliana va votez si io zilnic

Cryna si eu zic sa te duci la nunta si sa te distrezi...fara alte ganduri..negative


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

pe dany o votez si io zilnic da pe elly nu am cum , nu stiu unde ?????

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andanii

pe dany o votez si io zilnic da pe elly nu am cum , nu stiu unde ?????

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decât ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pâna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"



aici: www.infoturism.ro/acorda-puncte/109575/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


... oleaca de pauza ... pt. bantuit net-ul ...

Pai, Nicoll... sigur ca-l iau si pe Robert cu mine... cum sa piarda el asa ceva ?!?

Multam fain la toate pt. incurajari... o sa ne distram pan' la urma ... ... trebuie sa ne distram! Mno... ... multam de suport .

Hmmmhhh... de cand am inceput cu renovatul, Robert s-a "mutat" cu dormitul nocturn in pat la unchiu-su... Gata, am baiat mare , care nu mai doarme doar cu mami ... Si, ii zic io, zilele astea, daca mai vine si pe la mine din cand in cand, sa mai facem nani si impreuna... ca, mi-e dor de el ... iar, el de colo, foarte serios si usor contrariat, imi zice: "Da', n-ai zis tu: <fete la fete si baieti la baieti>?!?" ... Ca io, asa i-am tot zis cand incercam sa-l conving sa mai doarma noaptea si cu altcineva in afara de mine: "fete la fete" (eu cu bunica-sa) si "baieti la baieti" (el cu unchiu-su)... Mno, s-o bagat la cap ... Eh, cum indraznesc io sa-l intorc din drum ?!? ... Iar, ieri-alaltaieri, cand am fost la un supermarket dupa niste "unelte", a vazut acolo o pernuta-pestisor, frumusica foc, plusata, cu niste culori vii, faine: burtica si boticul pestelui sunt de un galben inchis, iar spatele e in dungi verzi cu albastru... si, ne-a bazait si superbazait pan' i-am cumparat-o ... Iar, amu, nu se mai desparte de pernuta-pestisor ... doarme pe ea, cu ea in brate , o poarta dupa el prin casa, ar fi vrut s-o luam dupa noi si cand am fost la magazin la cumparat de mancare ... mno ... ce sa mai zic ? Isi poarta "pestele" peste tot ...




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Mno, vaz ca nu-i nimeni pe aici & ... asa ca, ma retrag si io ... Deci, noapte buna la toate! Somn usor si vise frumoase! Pe maine !

Siii... bineinteles & : HAI ROMANIA!!!


Gata. Pa.




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Ce bine imi pare cand vad ca ati dat din degetele

Mihaela, ai vazut ca fetita e curajoasa ...e domnisoara mare ce mai ...felicitari si bafta si tie !

Cryna, unde e nunta / la Iasi ? Ai sa vezi tu ce bine te vei distra si nu o sa mai aiba nimeni asa partener ca tine

Danuta , pupici Mirunicii sa ii treaca burtica !

Eu una pt . iarna nu prea pun nimik, deoarece neavand balcon si nici camara nu am unde sa le tin ..pun altii si imi aduc poate doar niste gogosari in sos , desi mai am si de anul trecut , la fel si vinete la congelator ...si d c atata munca cand se gasesc de cumparat ...cine stie poate cand ai avea familie mare oi pune .....

Ce sa va mai zic , am plekat de la catel pe la 15.00 ca trebuia sa ii imprumut vecinei niste bani ...s-a gasit si cine , dar daca avea nevoie femeiasi mi-i da vineri , ca sa plateasca o rata la banca ....apoi am fost si am luat-o pe Ana de la cresa , am intrat doar eu si cat s-a mai bucurat ca m-a vazut ...si i-am promis ca o mai iau intr-o zi fara mami a ei ...apoi am cascat gura pe niste magazine si am vazut niste scaueb pliante care imi trebuiesc la bucatarie ..zilele astea vad cine ma sponsorizeaza sa le iau ...sunt ele chinezesti dar tin ..si astea care el am sunt de acum 10 ani si au tinut super ...au stat pe ele si grasi de peste 100 kg ....

Cam atata....incerc sa nu cad in pasa neagra vis vis de job ca vad ca nu am suna nimeni si au astia anunturile pana in septembrie ...oi gasi eu ceva pana la urma de rupt oasele

Dana , multumim de voturi !nu ne povestesti si noua cum a fost in Croatia ?poze ?


Nicoll , pupici si tie si fetelor1

Ely , dar un Carol nu bagi ?


Va urez o seara plakuta !

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

http://www.infoturism.ro/acorda-puncte/81112/

Mergi la inceput