gel pentru igiena intima sau sapun cu ph neutru?

gel pentru igiena intima sau sapun cu ph neutru? | Autor: andru_mami

Link direct la acest mesaj

buna!

am o nelamurire cu privire la folosirea produselor pentru igiena intima;
ce folosim-sapunul cu ph neutru sau gelurile speciale pentru igiena intima?
multi dr. sunt impotriva gelurilor dar atunci de ce sunt avizate de ministerul sanatatii?
voi ce folositi?

POZE ANDREI

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Cred ca dr. sunt impotriva gelurilor daca sunt cumva folosite pentru spalaturi interne. Asta, da, e gresit. Daca se folosesc pentru uz extern, atunci totul e in regula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Eu folosesc gel intim de la Nivea si sunt multumita deocamdata, nu am sesizat nicio problema. care ar fi problema cu gelurile? Poti sa dai un link?

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)
"La sfarsit nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai." (Abraham Lincoln)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

eu folosesc numai gel...de vreun an si ceva numai de la Nivea. Am mai avut inainte de la Avon si Oriflame dar am ramas la Nivea normal sau sensitive.

Ana mamica lui Filip (06.03.2007) si a Anastasiei (03.08.2008)

Doamne ajuta !

Cand am ajuns in sfarsit la capatul rabdarii, s-a gasit unul sa mute capatul mai incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Eu sunt pentru gel intim.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

mai nu stiu ca si eu folosesc tot gel ptr igiena intima dar fara spalaturi vaginale,doar extern,numai ca ultima data cand am mers ptr un papanicolau ,dr.ma intreaba ce folosesc si eu am zis gel si el se uita la mine cu o fata de parca ii venea sa ma stranga de gat,si eu intreb :"e vreo problema? si imi spune ca la mine nu ,totul e ok doar ca cel mai indicat ar fi sapunul cu ph neutru,dar din moment ce nu mi s-a intamplat nimic de la gel,ce rost are sa il schimb cu sapunul?

POZE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

mai sa stiti ca si eu sunt pro gel dar am facut o alergie de la nivea ca m-am dus la farmacie si i-am explicat d-nei care e treaba si mi-a dat un unguent ,eu acum am carefree si e bun,mai foloseam din plante dar l-am trimis pe sot sa-mi ia si mi-a luat carefree

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Eu folosesc Nivea si sunt foarte multumita. Acum ceva timp foloseam si ptr spalaturi vaginale, acum m-am lasat de "sportul" asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babiela spune:

buna! eu folosesc lactacyd femina, si sunt multumita, am luat si servetele umede de acelasi fel pt perioadele rosii sa le zic asa , le folosesc la serviciu. inainte foloseam de la avon, dar mi se pare mai bun asta. oricum nu trebuie folosit in nici un caz pt spalaturi interne!!!

mamica de ingeras Cristina-Maria (4-12.02.08)

NU CONDUCE MASINA MAI REPEDE DECAT POATE ZBURA INGERUL TAU PAZITOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina86 spune:

sunt pro pentru gel, folosesc pt extern si sunt multumita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

eu il folosesc pe cel fara parfum de la avon de f mult timp si sunt multumita,dar numai ca parerile dr. sunt impartite,unii sunt de acord cu gelul ,altii nu.

POZE

Mergi la inceput