astrologie

astrologie | Autor: 3x3

Link direct la acest mesaj

iata un subiect interesant.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Interesant subiect, ma gandeam si eu sa deschid unul similar, chiar daca pasiunea mea pentru astro e foarte recenta.Am inceput sa studiez astro (poate e mult spus sa studiez), intr-un anume moment din viata mea. Din pacate, sunt un pic confuza pentru ca cineva intr-o prima faza mi-a facut astro tinand cont si de datele de nastere ale mamei si bunicii mele, rezultand un ascendent in Fecioara, iar utilizand softurile de pe net imi iese ascendent in Balanta...si ma regasesc mai mult in Balanta decat in Fecioara. Eu sunt Rac, dar parca nici trasaturile generale ale Racului nu mi se potrivesc, nu sunt gospodina, nu am o familie mare cu gramada de copii (probabil o fi ceva experiente neplacute din vietile anterioare si probabil doza mare de egoism cu care nu ma mandresc dar din pacate o detin.
Am si cateva planete retrograde (Mercur, Jupiter, Neptun) asa ca am destule de invatat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandyksch

Eu sunt Rac, dar parca nici trasaturile generale ale Racului nu mi se potrivesc,


Poate ca asta se intimpla pentru ca, pur si simplu, de fapt s-ar putea sa nici nu fii "rac"!

Dupa cum toata lumea stie de fro' 2200 de ani incoace :), miscarea de precesie a axei terestre duce la deplasarea, lenta dar sigura, a constelatiilor zodiacale fata de pozitia initiala, cea dupa care citim, prin ziare, imparteala pe zodii.

Ce sa zic, si eu am fost extrem de tulburata sa aflu ca nu, nu mai sint "sagetator", lucru de care eram atit de mindra :), ci sint... un... aaaa... o... aaa... cum sa zic... sint nici mai mult nici mai putin decit "Ophiuchus".


Iata lista zodiilor actualizata:

Capricorn: 20 ianuarie - 16 februarie
Varsator: 16 februarie - 11 martie
Pesti: 11 martie - 18 aprilie
Berbec: 18 aprilie - 13 mai
Taur: 13 mai - 21 iunie
Gemeni: 21 iunie - 20 iulie
Rac: 20 iulie - 10 august
Leu: 10 august - 16 septembrie
Fecioara: 16 septembrie - 30 octombrie
Balanta: 30 octombrie - 23 noiembrie
Scorpion: 23 noiembrie - 29 noiembrie
Ophiuchus: 29 noiembrie - 17 decembrie
Sagetator: 17 decembrie - 20 ianuarie
conform www.livescience.com/strangenews/your-astronomical-sign.html" target="_blank">livescience. com


Sint convinsa ca va va fi de un real folos ce-am amintit eu aici .


Cred/sper ca 3X3 isi face socotelile dupa situatia actuala.



Triunghiul portocaliu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Ah, Ileana, si uite asa am devenit eu Gemeni .

Si 3X3 va socoti dupa data nasterii fiecarei persoane (ora, minut,secunda,locatie), desi si astea sunt relative, caci cu siguranta nu sta nimeni sa le noteze fix-fix.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
Trebuie sa va pregatiti un compass, un repertoar.

Raportor. www.contag.ro/poze/instrumente/raportorPlanseta1096.JPG" target="_blank">Asa ceva.
Un compas si un raportor, ca repertoarul e altceva.

Din ce limba traduci?




Triunghiul portocaliu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Pentru alinarea singuratatii cititorului de horoscop: de doua ori bou pe firmament!

Citat:
citat din mesajul lui 3x3

Trasati un cerc, pe care il divizati in 12 parti. Ele sunt: berbec, taur, gemeni, taur, rac, leu, fecioara, balanta, scorpion, sagetator, Capricorn, varsator, pesti.


Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3


nu este o lucrare de examen. este o scriere libera si pasiune.ca orice draft, necesita corectii.multumesc pentru gesturile de a dedica timpul personal si a face corectiile necesare.


Cu mare placere.
Tu scrie incontinuare, si te asigur ca, multumita feed-back-ului primit de la noi, vei fi in masura sa-ti perfectionezi expunerea.



Triunghiul portocaliu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Cu mare placere.
Tu scrie incontinuare, si te asigur ca, multumita feed-back-ului primit de la noi, vei fi in masura sa-ti perfectionezi expunerea.


din ce limba traduci? poate ti-o perfectionezi si tu.

3x3,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yourlady spune:

Hai mai fetelor...va legati de greseli de limba acum....Mai important e continutul pt. cele care chiar sunt interesate de astrologie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Ileana te'am reclamat la moderatori pentru ca nu l'ai ignorat pe Don Gheorgote - Cavalerul Traistei cu Figuri.

Acu off-topic:"Teoria Astrologica" (ahahhaha) este stadiul final al contaminarii cu Teoria Conspiratiei. Carcasa degenerata ce fusese pana acum ratiunea umana este cuprinsa de severe convulsii metafizice. Ultimele legaturi logice epuizate de identificare elitelor mondiale care dirijeaza viata infectatului cedeaza rand pe rand. Manifestarile de penibil absolut in care subiectul acuza gramezi uriase de gaz cosmic si aglomerari de roci ca'i conduc viata sint intrerupte arareori de scurte secvente de luciditate. Eliminarea sociala survine prin instalarea ridicolului si este inevitabila in 4 pana la 10 ani de la contactul initial.

Pentru "symbolisti" - Bullshit cu Penn and Teller





Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

3X3 tu trebuie sa fii efectiv un multi talent. Stelele-ti vorbesc, ingerii iti vorbesc, transmiti mesaje de la fortele superioare spre noi astia inferiorii, te teleportezi, vindeci....ma intreb cum poti duce atata responsabilitate.

Mergi la inceput