King of pop Michael Jackson (2)

King of pop Michael Jackson (2) | Autor: danis

Link direct la acest mesaj

Partea 1



La ideea lui Tzuni, sa avem aici coltul fanilor unde sa ne amintim de Michael si extraordinara lui viata.




Edit:
A murit Michael Jackson
Ultimul mesaj pt Michael Jackson


Melodia zilei

9 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=7Hg-IRZk4D0" target="_blank">Dirty Diana
10 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=Jpz5eD9L4dA" target="_blank">Heal the World
11 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=dVJscGa5vbc" target="_blank">Childhood
12 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=CJvfnQ_E7uw" target="_blank">Leave Me Alone
13 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=tyBs6-cmFvQ" target="_blank">Black or White
14 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">Will You Be There
15 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=V_Q3AhPaZBY" target="_blank">I Just Can't Stop Loving You
16 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=ciNGtielT84" target="_blank">Give In To Me
17 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=NgGgy676q54" target="_blank">Ghosts
18 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=c-WVpQ0ZG8Q" target="_blank">Smooth Criminal
19 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=nxrmJtaZBA0" target="_blank">You Rock My World
20 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=rKMfjUp9xYs" target="_blank">Wanna Be Startin' Something
21 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=_494FsbimSc" target="_blank">The Way You Make Me Feel
22 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=WaJK6WDVpp8" target="_blank">Blood on the Dancefloor
23 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=SGeZYednWtI" target="_blank">Man in the Mirror
24 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=cupnsUDyjuA" target="_blank">In the Closet
25 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=YUswfxAkLME" target="_blank">For All Time
26 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=NO1v8t1FLOI" target="_blank">One Day in Your Life
27 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=xWPmOdjEtxs" target="_blank">Remember the Time
28 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=_t7vmuDpdqI" target="_blank">Dangerous
29 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=WObfcDIf6lY" target="_blank">Beat It
30 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=IqZvsUbQKxQ" target="_blank">Stranger in Moscow
31 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=XvNJE4FFPP8" target="_blank">Jam
1 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=nZHsL6C3awY" target="_blank">Fall Again
2 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=VNtBsmLEpxU" target="_blank">Human Nature
3 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=kknzQjOen2M" target="_blank">Another Part of Me
4 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=d5q59xIFMrg" target="_blank">They Don't Really Care About Us
5 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=hzvGTrqpQp0" target="_blank">Liberian Girl

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

uitati ce a aparut azi:

Michael Jackson a fost omorat de o injectie cu analgezic puternic pe care i-a facut-o un angajat, in timp ce medicul sau personal, care ii administrase anterior o doza de anestezic chirurgical, dormea, dezvaluie tabloidul britanic The Sun in editia electronica.

"Potrivit The Sun, dr. Conrad Murray, medicul personal al lui Jackson, asupra caruia s-a concentrat ancheta, le-ar fi spus politistilor ca ii pusese deja lui Jackson, cu cateva ore mai devreme, o perfuzie cu Propofol, un anestezic folosit in chirurgie. Cantaretul s-a temut insa ca efectele acestuia nu vor fi destul de puternice si i-a cerut unui angajat sa-i faca o injectie de Demerol, un analgezic foarte puternic. Combinatia de Demerol si Propofol (denumire comerciala Diprivan) a determinat un atac de cord devastator.
Surse americane sustin ca Murray dormea si deci nu a intervenit prompt atunci cand inima lui Jackson s-a oprit. Cand s-a trezit, l-a gasit pe cantaret mort si a incercat disperat sa il resusciteze, relateaza NewsIn.

"Murray ii pusese o branula prin care ii administra intravenos Diprivan toata noaptea. Dar de data aceasta, Michael s-a trezit inaintea lui Murray si i-a cerut unui angajat niste Demerol. Acesta i l-a dat, dar trecuse prea putin timp de la doza de anestezic", a declarat o sursa apropiata anchetei citata de The Sun, spunand ca "asta e ceea ce l-a omorat".

Dr. Murray le-ar fi spus politistilor ca ii administra Propofol lui Michael, la doua zile de la decesul acestuia, in 25 iunie. Propofolul, care nu se administreaza decat in spitale, se poate administra intravenos prin perfuzie, pentru ca doza sa nu fie administrata toata odata. Insa intotdeauna trebuie monitorizate ritmul cardiac al pacientului si nivelul de oxigen din sange, or anchetatorii nu au gasit acasa la Jackson echipamente de monitorizare.

Avocatul lui Murray, Ed Chernoff, a afirmat permanent ca acesta nu i-a dat lui Michael niciun medicament de natura sa ii provoace moartea."

sursa: http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/International/137352/Noi-dezvaluiri-in-cazul-mortii-lui-Michael-Megastarul-a-primit-o-injectie-cu-analgezic-in-timp-ce-medicul-sau-dormea.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Alte zvonuri...si altele, si altele...cand or sa dea rezultatele autopsiei? Alea oficiale si complete, cu tot cu analizele toxicologice? Ftele din SUA, stiti ceva?

Am vazut (mai mult decat ascultat) convorbirile...ma simt cam ciudat, asa, ca si cum as trage cu urechea la o convorbire particulara, sau ca si cand as citi corespondenta altuia. Dar sunt totusi curioasa..deh, natura umana; de unde si-a luat Michael principiile cu abstinenta sexuala pana la casatorie cand toti fratii lui si taica-su si-o trageau pe rupte prin turnee?


I'm alive and I'm here forever

Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

COLDPLAY SURPRISES WITH ACOUSTIC TRIBUTESCOLDPLAY turned their headlining set at the All Points West Festival in New Jersey on Sunday (02Aug09) into a show of tributes to late superstar MICHAEL JACKSON and cancer-stricken rapper ADAM YAUCH.
The day's festivities were almost cancelled altogether after torrential rain in the early afternoon threatened to bring the three-day event to a premature end.
The skies over Liberty State Park eventually cleared and the live music was kicked off with a two-song set by PT Walkley, who opened the second stage - two hours behind schedule.
We Are Scientists, Silversun Pickups, Elbow and The Black Keys helped to get the line-up schedule back on track, while bands including Steel Train and Kitty, Daisy & Lewis had their early performances scrapped altogether due to time constraints.
But it was Coldplay who drew the biggest crowd on Sunday night, playing a 90-minute set for patient fans.
After running through songs including Yellow, Clocks, Violet Hill, Viva la Vida and Speed of Sound, Coldplay frontman Chris Martin took to the piano to put a classical twist to the Beastie Boys' 1987 hit (You Gotta) Fight for Your Right (to Party!) as a tribute to bandmember Yauch, aka MCA.
Yauch announced he had been diagnosed with a tumour in the salivary gland late last month (Jul09), forcing the rap trio to scrap their headlining performance on Friday night (31Jul09). Jay-Z stepped in as a last minute replacement for the Beastie Boys and paid his own tribute to them by opening his set with a rendition of their New York anthem No Sleep In Brooklyn.
Martin followed suit by turning party classic (You Gotta) Fight for Your Right (to Party!) into a ballad, telling the audience: "This is for absent friends. I know Jay acknowledged it (Beastie Boys' absence) on Friday but I hope you don't mind us acknowledging it now."
Coldplay also put an acoustic spin on the King of Pop's Billie Jean, prompting a mass sing-a-long as they brought All Points West to a close.


www.contactmusic.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexia27

Alte zvonuri...si altele, si altele...cand or sa dea rezultatele autopsiei? Alea oficiale si complete, cu tot cu analizele toxicologice? Ftele din SUA, stiti ceva?

Am vazut (mai mult decat ascultat) convorbirile...ma simt cam ciudat, asa, ca si cum as trage cu urechea la o convorbire particulara, sau ca si cand as citi corespondenta altuia. Dar sunt totusi curioasa..deh, natura umana; de unde si-a luat Michael principiile cu abstinenta sexuala pana la casatorie cand toti fratii lui si taica-su si-o trageau pe rupte prin turnee?


I'm alive and I'm here forever

Michael Jackson

Nici eu nu m-am putut abtine si de aceea v-am propus si voua link-ul.
si pe mine m-a mirat faza cu "no sex", pana la casatorie...cine stie ....
plus faza cu Tatum, stiam ca a iubit-o dar a fost super-indragostit de ea.
Iar la finalul partii 4 cand incearca sa pronunte pe litere orasul german...am fost pe jos de ras

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
Michael,you`ll never Moonwalk alone

http://community.webshots.com/user/anka77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Danis, multumim pentru noul capitol, dar daca tosusi l-ai facut crezi ca te poti ocupa si de actualizarile de rigoare cu melodia zilei pls.



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Ramane in suflet Povestea unui Licurici!

pozne-npoze

Before you judge me, try hard to love me.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danis spune:

am refacut, multumesc de atentionare, e bine acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Danis,



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Ramane in suflet Povestea unui Licurici!

pozne-npoze

Before you judge me, try hard to love me.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

L-am auzit candva declarand ca fratii lui si-o trageau prin turnee, el fiind in aceeasi camera in care se intampla actiunea. Si cum ii ziceau sa tina ochii inchisi si nu cumva sa-i deschida.

Si ma gandesc ca daca ti se intampla aceste lucruri la o varsta frageda ajungi sa te gandesti ca tu nu vei face niciodata asa ceva. Si ca vei face sex numai cu nevasta-ta si nu cu diverse prin diverse locuri.

Citat:
citat din mesajul lui Alexia27

Alte zvonuri...si altele, si altele...cand or sa dea rezultatele autopsiei? Alea oficiale si complete, cu tot cu analizele toxicologice? Ftele din SUA, stiti ceva?

Am vazut (mai mult decat ascultat) convorbirile...ma simt cam ciudat, asa, ca si cum as trage cu urechea la o convorbire particulara, sau ca si cand as citi corespondenta altuia. Dar sunt totusi curioasa..deh, natura umana; de unde si-a luat Michael principiile cu abstinenta sexuala pana la casatorie cand toti fratii lui si taica-su si-o trageau pe rupte prin turnee?


I'm alive and I'm here forever

Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Aiurea cu inregistrarea convorbirilor. Intr-adevar parca am invada sufletul cuiva. Saracul, nu l-as condamna daca l-ar fi apucat paranoia. Si nu degeaba s-a inchis in el.
Si mori in aer cand il auzi cum se purta "taticul" cu ei, sau cum ii cerea bani, sau ca ar fi vrut sa aiba o relatie normala cu cineva. Sa fim seriosi, cine ar fi fost atat de tare? Nu din cauza lui, ci a anturajului si a vietii lui sub lupa 24 din 24. Toata stima pt cine a incercat si l-a iubit intr-adevar. Imi place sa cred ca a avut si momente fericite in viata. Sper din tot sufletul, pt. ca merita.


Uitati aici un MJ de 12 ani , pe care il streseaza deja cu intrebarile "ce vei face cand ti se schimba vocea?" el spune "just change" si fratele lui "minunat" spune ..."canta Jermaine, ca si el e bun". De parca neaparat trebuia sa i se faca o voce urata. El saracutzul spune "poate cantam impreuna". Omul asta a trait intr-un stres continuu.

http://www.youtube.com/watch?v=cc3pv2jDDRE

Si inca ceva
http://www.youtube.com/watch?v=3HdPPxVaFf4


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

am luat si eu azi Jurnalul National si am constatat cu dezamagire ca in loc de CD de colectie de album de colectie... frumos...dar noi toti stiam de CD...

Mergi la inceput