Copii din 1995 - 1998 (32)

Copii din 1995 - 1998 (32) | Autor: Sanca

Link direct la acest mesaj


Un capitol nou cu povesti adolescentine....

Copii din 1996 (11),(12),(13),(14),(15),(16),(17),(18),(19),(20),(21),(22),
(23),(24),(25),(26),(27),(28), (29), (30),(31)


Elliot-11 ian.1996 mami Sanca
Alexandru-18 febr. 1996 mami Ana68
Diana-23 febr.1996 mami alma
Silvia-27 martie 1998 mami Viviana
Andreea-03 apr. 1997 mami Mihaela-umflatel
Andrada-30 apr. 1996 mami mirela68
Cosmin-03 iulie 1997 mami Ingrid-prettysunshine
Ana-15 iulie 1998 mami Katy
Andrei -26 iulie 1996 mami MikiMihaescu
Mihai-1 Aug 1995- mami Mihaela-mhldvrc
Tiberiu Mares-14 aug. 1997 mami Mara-flower power
Matei-2 oct.1998 mami Sanca
Dedi - 11 oct. 1995 - mami MQQM
Robert-24 oct.1996 mami ralualexandrei
Dominik-29 oct. 1998 mami Mikki2
Andrei-30 oct. 1995 mami agho
Adriana Stefania-05 nov. 1998 mami tomecica
Ana-13 nov. 1997 mami agho
Diana-22 nov. 1996 mami mihaela_s
Andrei - 2 dec. 1995 mami Andacos
Daniel-11 dec. 1994-mami Vic
Mara-26 dec. 1997 mami corianai

Si mamicile:

ralualexandrei-9 febr. 1976
Vic-17 martie 1971
tomecica-18 martie 1976
mikimihaescu-29 martie 1969
Mihaela_s-20 apr. 1971
Mihaela(mhldvrc)-25 apr. 1962
Sanca-13 mai
agho-21 mai 1968
andacos-24 mai 1969
Mirela_68-6 iulie 1968
Mara-19 iulie
Ana-Maria-15 nov. 1968
Mihaela(umflatel)-16 nov. 1977
alma-4 dec. 1970

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Hai sa inaugurez eu capitolul nou! Sanca, multumesc mult ca l-ai deschis tu, acum chiar ca nu mai pot fi pe faza...azi am fost si noi prin oras ca a fost o zi frumoasa si am ajuns tarziu acasa. Mama a fost la piscina cu Silvia si s-au distrat de numa' . In timp ce eu lucram...Dar vineri sunt libera(asa e programul, tot a 2-a vineri e liber) si sper sa fie vreme frumoasa...ca la piscina ne petrecem daca Ovi e obosit dupa garda si nu avem cum ajunge la mare. Dar sa nu vb inainte...sa fie vreme faina doar!

Andrei de miki!!!!

agho asa e, avem aici unde ne petrecem timpul, numai ca we-urile ne-au fost ocupate din pacate. Am ajuns la mare doar in prima sambata dupa ce am ajuns acasa, apoi a plouat sau Ovi a fost de garda...deh, noi fusesem in concediu, dar voiam sa mai avem si mare . Poate ne mai rasfata vremea pana prin 10-15 august...

Sanca noi te-am luat! Aici scoala incepe in 20 august. Dar Silvia incepe in 10 august. Fiind clasa zero, merg cu 10 zile inainte ca sa ii pregatesca. Vor merge 2-3 ore in primele zile, apoi mai multe crescand treptat pana vor sta toata ziua cu o zi inainte de a incepe scoala. Ei si sunt si de Diana curioasa cum va fi cu noii colegi...
Am vazut si eu pozele, superbe! Te-am vazut si pe tine in masinutze nu numai cu mojito . Baietii au crecut mult, mai ales Matei mi se pare...iti seamana leit!
Motanul a primit vaccinurile si acum se plimba mama cu Silvia cu el afara cu lesa. Inca n-am indraznit sa-l lasam singur ca nu stie de masini si vrem sa umblam putin cu el sa se obisnuiasca. Mama se intelege bine cu el, i-am spus de la inceput ca asta nu e matz din acela cum stie ea de la tzara si a stat rabdatoare sa vada cum ne purtam noi cu el si asa face si ea. Desi nu suferea pisicile pana acum, e OK. Mai ales ca mai si spune ca e dragut, chiar ii place.

Ana, ce sunt alea huburi? Daca te referi ca sa luam de pe net filmul, ei bine e ilegal. Adica daca nu platim pe site-urile de unde se pot copia filmele, ca un fel de abonament, daca luam piratat atunci riscam amenda mare...se urmareste IP=ul si te trezesti cu amenda in cutia postala...E ilegal si in Ro(legea e valabila in tarile UE din cate stiu eu) dar acolo cred ca nu se ocupa nimeni sa vada cine si cat copiaza.... Ei, dar la cinema e la cinema...e tare fain cu imaginea aia uriasa si sonorul... gorobetii!

Mihaela umflatel ma bucur ca i-a placut Andreei in Spania!

mQQm astept si eu pozici .

Va pe toate, mai vb!

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sanca





Mihaela 007 poate o sa gasiti o solutie pentru Mihaita. Ar fi pacat sa opriti terapia asa de curand, mai ales daca tu vezi ca sant progrese. Andreea si-a mai imbunatatit spaniola, cum o gasesti dupa vacanta de acolo?







sanca,doamne fereste,cum sa intrerup terapia?as intrerupe doar daca ar fi recuperat sau n-ar mai fi bani....dar cum zi si noapte ma gandesc la solutii,deci nu intrerupem,doar ca acum voi avea o munca in plus de facut,sa caut oameni,sa-i instruiesc...etc...

da,andreea a inceput iar sa-mi vb in casa 2 cuvinte in spaniola unu in romana,problema este ca se trezeste si cu mihaita vb in spaniola...,insa acum punem accent pe engleza,tataie a zis ca din toamna suporta iar costurile meditatiilor la engleza!

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:


La multi ani, Andrei de MikiMihaescu

Anca, vazut pozicile, ce baieti frumosi ai si ce mamicuta am vazut eu acolo

Tomecica,wow ce fete are mama, si au niste ochisori superbi
Sunt fel de fel de locatii, dar noi nu facem cinestiece, sarbatorim acasa, in familie. Face Tatiana un tort si eu pregatesc ceva aperitive si o friptura, sucuri,, nelipsita sampanie si cam atat
Pentru buletin abia saptamana viitoare , cica sa implineasca mai intai varsta si poate se misca repede cei de la politie ca trebuie sa ne dam acordul notarial pentru speologie(asta-i lucrul pe care si-l doreste cel mai mult), sa mai prinda si el ceva timp pe munte, pana incepe scoala. Acum merge doar la intalnirile saptamanale si atat.
Ar mai fi de adaugat roti si rulmenti pentru Skateboard, nu prea e pretentios, e fericit ca-l lasam la speo.

V-am spus ca s-a schimbat foarte mult, nu-mi vine sa cred ca este baiatul de care va povesteam candva, aproape ca nu-l mai recunosc. Mai are el mici scapari uneori, dar nu se compara. Acum de fericire, a ajuns soarele si pe strada mea, imi este tare bine asa, daca si situatia financiara ar fi alta chiar ca nu mi-ar mai trebui nimic.
acum sunt rea, nu le poti avea chiar pe toate, fara suparare.


Ajutati-l pe Mihaita!
Ajutati-l pe Dan !!!Teledon


si
de si
Dulciuri
www.onetruemedia.com/shared?p=925050778218a8309405fd&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">M&Ty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

Buna tuturor.
Sanca- noi vrem la Disney-ul din Paris. Nu visam la S.U.A. , sau doar visam.
Mihaela- nimeni nu le poate avea pe toate dar slava Domnului e bine.
Financiar , niciodata parca nu e suficient.E loc si de mai bine
Petrecere frumoasa va dorim si toate visele sa vi se implineasca.
Si apropos de fetele lu mama, sunt de fapt a lui tata.Nu prea seamana cu mine .

Va pupam pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Va salut si eu...

De dimineata am tras o fuga la servici,alte probleme de rezolvat...asta este...ma intrebam ce se intampla daca as fi fost plecata in insulele Capului Verde?!Ma rog,ar trebui sa inteleg o data pentru totdeauna ca traiesc in Romania....

Luminita(tomecica)...sedere placuta aici sau oriunde te simtit bine!

Anca....ti-am vazut flacaii...ptii sa nu se deoache...ce baieti aratosi ai si cat s-au inaltat.Imi amintesc de poza aia cu Elliot,de la o biserica,cand canta in cor...parca....sau bat campii?!Era micut de statura acolo...eeee,ma uitam acum pe pozele de anul asta si sa nu il recunosc....Ce bina aratati toti si ce familie frumoasa sunteti!
Piticii as fi vrut eu sa-i las la vama,dar nu m-au lasat ei pe mine,ca s-au tinut scai tot timpul de mine....

A fost ziua Marei?nu am stiut...cu scuzele de rigoare zic si eu LA MULTI ANI! taman acum si cu urarile mele sincere de mult bine.

Mqqm,ce cont comun?Hai pune poze cu bebelica ...deci mergeti imprreuna si la pisu...beton!Succes pentru Dedi la examenul ala de teorie...tin pumnii!

Agho,pai sa sti ca asta a fost cu ce m-am ales:am schimbat aerul si copiii au fost foarte incantati....

Miki,la multi ani lui Andrei!

Se pare ca eu mi-s tot in urma cu urarile...

Miha770...imi pare rau ca trebuie sa treci prin stress...si cumva sper sa fie tot raul spre bine!Sai fie de bine fetei pentru vacanta!Succes la engleza si spaniola!

Mihaela,da ...la huburile de unde poti descarca orice,ma refeream...Aici se practica la greu,in general filmele sunt puse dupa ce au fost filmte in cinematograf,nu de pe suport electronic de alt gen...Era o idee,nu stiu cum se petrece in Suedia...sa aveti vizionare frumoasa si placuta!

miha rock,lasa ca toate vor veni pe rand...uite ca te bucuri ca Mihai s-a schimbat si chiar tu spui ca a rasarit soarele pe straduta ta...Sa fiti sanatosi si sa le puteti face bucurosi pe toate!

No,fete...sa aveti o zi buna in continuare....

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Pi casa 1


Pi casa 2

Pi casa 3

Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Va doresc week end minunat tuturor!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Pi casa 1


Pi casa 2

Pi casa 3

Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

Si eu va doresc un week-end asa cum vreti voi.
Petrecere frumoasa Mihaela, si inca o data LA MULTI ANI pt Mihai.
Pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Mihaela La multi ani lui Mihai! Sa-ti aduca numa bucurii!

Ana lasa, ca treaba cu muncitul in vacanta mai se poarta si aici. M-am intalnit cu o colega la lunch acu o saptamana, si imi spunea cum e in vacanta toata saptamana, dar cu o zi inainte a stat 3 ore pe tel cu tipa care o inlocuieste, sa-i zica ce sa faca, iar dupa lunch se ducea la servici sa faca unele, altele . . .

Tomecila, saptamana viitoare o sa mearga sotul cu baietii in parc, ca mai avem biletele bune ptr inca o zi. Dar la mine parcul sobolanului si-a pierdut tot farmecul... Nu stiu daca am imbatranit eu sau am fost de prea multe ori pe acolo.

Mihaela ce devreme incepe si la voi scoala. Morgan ce nazbatii mai face? Si sotul meu isi scotea pisica in lesa afara, ca se cerea la pascut. Stai sa reformulez, ai citit bine, dimineata scotea pisica la pascut . Nu am zis nimica, l-am lasat in pace. I-a luat ham si lesa, si o scotea la pascut iarba. Apoi pleca la servici, si eu cand ma sculam cautam sa vad unde a scuipat pisica ghemul de iarba. Ca la noi la nimenea. De cand avem casa in santier, nu a mai scos-o la pascut. Plus de asta, matza e speriata de toate cablurile ce atarna de pe casa...

Mihaela 007 aveti noroc cu un bunic marinimos care acopera costul la lectiile de engl. Daca Andreea are talent la limbi straine, e bine sa profiti si sa incepeti lectiile intensiv, ca or sa-i fie de folos.

Eu fierb de draci. Santierul asta cu zugravelea casei parca nu se mai termina. Parca sant intr-o parodie cu prosti, ca zau ca e din ce in ce mai "bine" cu lucratorii...

Un week end bun si numa bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sanca

Eu fierb de draci. Santierul asta cu zugravelea casei parca nu se mai termina. Parca sant intr-o parodie cu prosti, ca zau ca e din ce in ce mai "bine" cu lucratorii...

Un week end bun si numa bine




Aoleu...Willkomen in Club!

Noi am terminat baia de varuit(vopsit)naiba stie cum s-o numi,de miine ne apucam de birou,asa ca...

Salutare tuturor!

Fl-Power,la multzi ani fericitzi si sanatosi!Sa ai parte numai de bine si fericire!

Miki,sa-tzi traiasca baiatul,sa va aduca numai bucurii!

Tomecica,bine ai venit !

Mihaela,am intzeles eu bine,v-atzi prelungit pasapoartele sau...?Bafta la job!Deci o ai pe mama la tine!

Agho sa va fie de bine vacantza!

mQQm,ce mai face bebe Oliver?Dar mamica lui?Bafta ddelinei!

Ana,da' tu esti depresatadin cauza lui Toyo a voastra?(Luana ai sa vezi tu ca e bine!)Lasa mey ca tabla se repara,bine ca voi suntetzi sanatosi!Sotzul a bagat-o in zidul vecinului,asa ca a facut o gaura de toata frumusetzea la bara din spate,acum circula cu ea legata cu bandaca n-avem bani(si nici nu se merita)s-o reparam!

Noi suntem la jumatatea vacantzei!
Mi-e groaza ca in 3 saptamini iar o luam de la capat!

In rest nimic nou!Stress,munca si atit!Anul asta vacantza o sarbatorim...prin munca!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

mihaela pentru Mihai!!!! Sa-ti traiasca baiatu' cu buletin si sa fie asa cum l-ai descris ca e in ultima vreme! si distractie placuta!

Sanca...Morgan face nebunii de pisoi, mie mi se par normale. Ovi zice ca ce vreau, ca pe langa ca e pui, mai e si baiat ...deh, voia si el un baiat care sa faca prostii . Pai se catara peste tot pe mese si in bucatarie trebuie sa avem grija sa nu fie nimic pe ea de mancat ca in sec.2 Morgan trece la actiune, se catara pe perdele asa ca le-am ridicat sa nu ajunga la ele, se urca pe geam si se cere afara, merge la usa si miauna asa ca cineva trebuie sa fie disponibil sa mearga afara(mai mult a fost mama) apoi are jucarie in care sa-si ascuta ghearele dar o mai face si pe tapetul din hol, noroc ca e cel vechi si nu l-am schimbat inca... Si s-ar juca tot timpul cat nu doarme, are jucarii si se joaca cu ele. Dimineata papa si el iarba, dar n-a dat inca afara nici un ghem de par, curios. Dar ai si tu pisica pui? A ta ce nebunii face? Tu ce stii, de cand am putea sa o lasam singura afara ca sa nu se piarda? E isteata ea asa, dar inca o tinem in lesa si e cam restrictionata de la catarari in copaci care ii plac tare mult, de la rasa i se trage .

Scuze de divagatia de la subiect, dar puiul asta e ca un al 3-lea copil .

We placut la toata lumea!

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie

Mergi la inceput