Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(38)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

fetelor am uitat ceva!!!
pe 4 august a fost ziua alexandrei shi teodorei!!!!
alexa_theo...scuze intarzaierea!!!
LA MULTI ANI PRINTESELOR...SA CREASCA MARI...SHI SANATOASE!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Alexa si Teo, sa cresteti mari si sa fiti sanatoase!!!

Moni, superbe fetite ai! Ce micute si fragile imi par... poza asta imi place tare, tare mult: http://www.flickr.com/photos/monicahhh/3801456590/in/set-72157621980600772/

Laraa, vai, ce ti-au crescut mandrele!! Parca mai ieri primeam vesti de la tine cand le-ai nascut... Si ce bine seamana cu tine!
Asteptam impresii dupa vacanta, cum v-ati descurcat etc.

Clara, bine ai revenit!

multi si rabdare burticilor aflate pe ultima suta de metri. Doamne ajuta!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Salut

Impresii (expresii) de vacanta la http://picasaweb.google.com/clara.acs/VacantaSm?authkey=Gv1sRgCJKO0dnol-6icQ#

Laraa, fetele sunt grozaaaave! Frumoase foc! Si ce codite au!!
Moni, si mie mi-a placut ce shic sunt gargaritele tale. Bravo lor, sa creasca tot asa bine.

Noi ne-am intors obositi, dar multumiti. Ne-am distras atentia de la tracasarile cotidiene si i-am bucurat pe ai mei cu prezenta fetelor.
Am fost cu ele, dar recunosc ca pt noi, nu pt ele, la Tasnad si la Carei sa vedem strandul (sotz e mare amator de bazin), la Calinesti la baraj (tata e mare amator de pescuit)... pana si la nunta le-am dus (evident nu in sala, ci pe afara la plimbare)
Le-a placut f mult, au vazut f multe si variate frunze, plante - asta le placea f mult si inainte.
Iulia e experta in intors pe burta, iar Anto a invatat si ea.
Ne-am intalnit cu Estera, fetita pe care am cunoscut-o prin mamica ei chiar pe DC.
Foarte bine a fost...

Voi ce stiti despre scosul copiilor din tara, de la ce varsta se poate? E nevoie de ceva acte speciale atata timp cat nu au buletin?




................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

FILE DIN POVESTE

MAMARUTELE MAMEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Clara..ti-am admirat frumusetile:)ce diferite sunt si ele..fizic...dar mai in alte privinte..nu?
e nevoie de pasaport, tocmai pentru ca nu au buletin..si de acordul parintilor..daca iese doar unul din tara cu copiii

Vai..ce-am mai ras la poza unde se privesc ele...din bratele tatalui/bunicii..asa fac si ai mei:))))

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Buna dimineata!

Am vazut ca multe dintre voi ati fost plecate in concediu cu bebelasiima bucur pt voi ca v-ati simtit bine.

Eu incerc sa mai stau pe baricade inca cel putin 2 saptamani...Doamne ajuta!Sa speram ca si bebeii vor vrea sa mai stea cu mine.

Va si va doresc multa sanatate la toate!

KIKI 32+ si
Poze KIKI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

fetelor c e se mai aude de indemnizatia dubla???
se da sau nu???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

eu am inteles ca de la toamna...cand e toamna la ei..nush...eu azi am luat doar pt unul..ca de obicei

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

indemnizatie dubla sau supliment pentru gemeni de 600 ron? ca mie nu mi-e clar daca s-a votat indemnizatia dubla.... cred ca mai degraba suplimentul. despre care nu se stie nimic, by the way. am ajuns pana la urma la Dir Muncii in Hambarului (ptr cele din Bucuresti), unde ne-au zis ca nu sunt Normele de aplicare gata si ca inca stam in stand by...

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:


Luminita, eu am inteles ca nu se dubleaza indemnizatia. Pentru primul copil e 85% iar pentru al 2-lea copil e 600 ron. Iar faza ca nu sunt Norme e ... doar este Legea. Nu au decat sa o aplice ca e foarte clara.

de Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_izuka spune:

Buna tuturor!

Clara superbe mamarutele...cred si eu ca nu v-ati odihnit mai deloc....din cauza asta am zis ca nu plecam mai pe niciunde anul asta .... la anu' o sa fie un pic mai altfel (desi sunt constienta ca nu va fi nici atunci usor...poate chiar mai greu...dar ei vor fi mai marisori).

Referitor la supliment....la noi a aparut un articol in ziarul local ca cica dosarele se strang teanc (nu stiu de unde atatea teancuri...ca pe la noi nu stiu sa fie atatia gemeni) dar bani nu sunt alocati pe anul asta....asa ca pana la anu' crestem copii cu aer se pare. AAa si cica nu se stie inca cine primeste suplimentul... daca si noi sau cele care au nascut dupa aparitia legii....
Asta da tara


tuturor.



Mergi la inceput