daca am fi din nou copii...

daca am fi din nou copii... | Autor: andacos

Link direct la acest mesaj

Ce am face daca ni s-ar oferi posibilitatea sa fim din nou copii?

Eu una stiu cu sigurantza ce as face!

As sta in bratzele mamei,i-as simtzi si mirosi din nou parul,pielea,as profita la maxim de ea!

Voi?

Dana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Si eu dupa ce am citit titlul m-am gandit imediat la mama !
As lua-o de mana si as ruga-o ca macar pentru o zi sa nu mai fie mama+sotie+gospodina desavarsita...ci doar prietena mea!

Liliana, Andra-Maria & cu 27+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

As da timpul inapoi sa am iar 12 ani si sa merg in vacanta de vara la bunici, sa maninc gogosile facute de bunica (ah ce dor imi e de ea!), sa beau lapte proaspat muls si sa stau seara la poarta cu prietenii jucind Flori, fete sau baieti. Si acum cind ma duc la tara mai simt un pic din magia aceea a copilariei....

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

www.youtube.com/watch?v=xuDNLa3PxUk/" target="_blank">Only When I Lose Myself

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela.d spune:

Eu, din pacate, nu m-am gandit la mama imdeiat ce am citit titlul subiectului de fata. Mama este o persoana foarte rece. Nu-mi aduc aminte sa ne fi alintat vreodata. Doar daca era cineva in preajma si voia sa arate ce parinte bun este ne lua in brate si ne pupa si atunci era atat de nenaturala ca stau si ma intreb daca doar eu vedeam asta.

Probabil ca daca as fi din nou copil, as face ce faceam si pe vremurile acelea. M-as juca si nu mi-as mai face diverse griji. Oricum trebuie facuta diferenta intre doua posibilitati:
1. sa fim din nou copii cu mintea de atunci
sau
2. sa fim din nou copii cu mintea si experienta de acum
Nu stiu cum mi-ar placea mai mult. Cred ca cu mintea de atunci ca sa nu constientizez asa multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

As face multe, nush ce mai intai.


www.Satmarean-Alexiss.piczo.com

http://b1.lilypie.com/3q8rm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

copil cu mintea de acum sau cu minte de copil?

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

mi-ar place sa fiu copil dar nu pt mult timp... imi place si la 34 de ani si invat in fiecare zi sa ma bucur de clipa asta:)

„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi

www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Mi-as alege alti parinti... si o cu totul alta copilarie. Si cu certitudine, as sti ce sa fac, copil fiind: m-as bucura de viata, impreuna cu parintii mei.

Cristina si Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

eu na as vrea sa fiu iar copil ! si daca as fi...nu stiu ce as schimba...
mie cel mai mult mi-a placut cand aveam 17 si 18 ani...chiar vorbeam ieri cu sotul meu ca as mai da o data bac-ul

Iubirile mele: Filip (06.03.2007) ,Anastasia (03.08.2008) si taticul lor (bineinteles) :)

Cand am ajuns in sfarsit la capatul rabdarii, s-a gasit unul sa mute capatul mai incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

As sta din nou intinsa in iarba si m-as uita sincer si senin cum trec norii, sau cat e de imens se de curat albastrul cerului.
Am mai incercat sa fac asta si acum, insa involuntar imi trec prin cap ganduri si nu mai pot "savura" clipa aia de inocenta de atunci.

Si inevitabil as mai manca doar o data placinta cu spanac si smantana a bunicii. Si o savarina facuta de ea.

Si probabil as zambi mai mult (am avut o copilarie tare serioasa).


Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Ma bucur sincer sa citesc ca va amintiti cu placere si ca v-ati intoarce acolo - eu doar citind intrebarea am avut stomacul facut ghem. Sa nu pot pleca, sa n-am alternativa, sa n-am de ales. Nu, eu nu m-as intoarce niciodata.
Un singur regret am - ca n-am invatat cand ar fi trebuit, asta e singurul lucru pe care l-as schimba. Dar se poate si acum!

J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput