un sfat va rog!

un sfat va rog! | Autor: myky791

Link direct la acest mesaj

buna dragi burtici! ma inscriu si eu la acest club care vad ca a adunat foarte multe burtici. sunt o migrenoasa de 14 ani, la prima sarcina am scapat de migrene pe perioada sarcinii, dara cum la a doua e crunt. am 12 spat (asa spune ginecologul, dar eu cred ca am 11 dupa sococteala mea), in prima luna am avut 3 migrene, dak nu pot lua pastile. ieri cred ca de stres mam trezit dimineata cu o migrene crunta. am luat paracetamol dar nu voia sa cedeze. in cele din urma am luat un sumtriptan (imigran) pt ca nu puteam sta tintuita la pat si cu vomitat din ora in ora. IERI A FOST NUNTA FRATELUI MEU!!!!!!!!!!! nu puteam sa ii fac asa ceva sa lipsesc! sper sa nu condamn mai tarziu ca am facut o mare tampenie. plangeam dimineata si nu va pot explica ce lupta se dadea in sufletul meu. va rog dak cineva a mai trecut prin asa ceva sa ma ajute cu un sfat. pe prospecft scrie ca medicam. se ia numai in cazul in care beneficiile pt mama sunt mai mari decat riscyul ptr fat. nu prea sau facut multe studii pe acest medicam si nu se stiu prea multe.
VA ROG DIN TOT SUFLETUL SA MA AJUTATI CU UN SFAT, POATE A MAI TRECUT CINEVA PRIN ACEASTA SITUATIE. IMI DORESC DIN TOATA INIMA ACEST BEBE SI MA ROG BUNULUI DUMNEZEU SA FIE BINE. am tot navigat pe net si am citit ca organele lui bebe deja sau format, ca in doar 1% malformatii sunt din cauza medicame, am citit mult dar....imi fac griji. multumesc ca m-ati ascultat si va rog datimi un sfat.
gravi 12+