Burtici fericite de septembrie-octombrie(105)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns techila spune:

neata fetele,
m-am trezit cu noaptea in cap ca am avut musafiri, intre timp au plecat si eu am mai tras un pui de somn. m-am trezit cu niste arsuri oribile, si nici nu am rennnie ca eu nu am avut probleme pana acum. ii dau cu inghetata, poate merge.
alta problema, mai grava din punctul meu de vedere, ia ziceti-mi si mie daca ati avut vreuna probleme: mi-au aparut pe un san, chiar pe mamelon, ca niste negi, cat gamalia unui ac sau mai mici, 3 la numar. ce o fi? unul l-am observat mai acu vreo 2 sapt cand s-a rupt un pic dupa ce am iesit de la dus si m-am sters si a iesit de acolo o picaturica de sange.la vremea aia am crezut ca o fi vreo zgarietura.... pe ailalti i-am vazut acum. eu merg joi la dr si o sa ii arat, pana atunci ma sfatuiesc cu voi

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (32+) de 2 putze si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

neata fetele,
m-am trezit cu noaptea in cap ca am avut musafiri, intre timp au plecat si eu am mai tras un pui de somn. m-am trezit cu niste arsuri oribile, si nici nu am rennnie ca eu nu am avut probleme pana acum. ii dau cu inghetata, poate merge.
alta problema, mai grava din punctul meu de vedere, ia ziceti-mi si mie daca ati avut vreuna probleme: mi-au aparut pe un san, chiar pe mamelon, ca niste negi, cat gamalia unui ac sau mai mici, 3 la numar. ce o fi? unul l-am observat mai acu vreo 2 sapt cand s-a rupt un pic dupa ce am iesit de la dus si m-am sters si a iesit de acolo o picaturica de sange.la vremea aia am crezut ca o fi vreo zgarietura.... pe ailalti i-am vazut acum. eu merg joi la dr si o sa ii arat, pana atunci ma sfatuiesc cu voi

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (32+) de 2 putze si



Eu am 2 excrescente de astea pe areola, aproape de mamelon, dar de mult, de pe la inceputul sarcinii. Una este chiar mare, adica s-a lungit, nu stiu cum sa zic..si cealalata a ramas la stadiul de butonas. Am citit ca ar fi normal, mie mi-e doar teama ca pe aia lunga o sa o rupa vreun bebe si nu stiu cum se comporta.

32+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

TECHILA,eu am vut ceva asemanator,inainte de sarcina,dar langa mamelon era ca o carnatorie asa si de cate ori umblam la el imi curgea sange dar intr-un final am reusit sa scap de el,inca mai am semn.Am vazut ca acum mi-a aparut si pe picior sus la sold pe interior.Eu zic sa stai linistita pana ajungi la dr,al meu se marea dar cand am umblat la el mai multe zile la rand am scapat.

29+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

saru' mana mult de raspuns mimika.
s-a racorit un pic, plec la hornbach sa cumpar de mancare copiilor cu 4 picioare.
pupice, revin rapid

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (32+) de 2 putze si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

I'm back, am pus pestele la gratar

Cris, da asa am zis de usturoi, da zi si tu acuma, cum merge carasul ala fara nitzelus de mujdei asa??/ (Imi asum raul de dupa )
In primul rand pup si eu pe Andrei si sa-i dau din pofta mea de mancare
Apoi sa sti ca si eu ieri am vrut sa cumpar branza de vaci dietetica (dar n-am gasit la mine in COra) ca aveam niste foetaj si vroiam sa fac la cuptor o gen praji asa cu branza de vaci si fructe. M-am lasat pagubasa. DAr ce spui tu acolo suna yammi si voi incerca in mod cert.

techila, si mie mi-a aparut un neg dar sub mamelon asa spre exteriorul sanului(in jos spre coaste cum ar veni) nu stiu cum sa explic. EU chiar am tras de el initial ca am zis ca-i cos (pana m-am uitat in oglinda ) Si mi-am intrebat si soatza ca sa vad ca nu-s nebuna ca eu sigur nu aveam asa ceva acolo , deci e de la sarcina. CItisem eu sarcina trecuta ca apar niste chestii ca niste alunite/negi care cica ar trece dupa aia (sincer ma cam indoiesc)



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 31+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

TECHILA,eu am vut ceva asemanator,inainte de sarcina,dar langa mamelon era ca o carnatorie asa si de cate ori umblam la el imi curgea sange dar intr-un final am reusit sa scap de el,inca mai am semn.Am vazut ca acum mi-a aparut si pe picior sus la sold pe interior.Eu zic sa stai linistita pana ajungi la dr,al meu se marea dar cand am umblat la el mai multe zile la rand am scapat.

29+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA


multam fain
nu te mai stresa cu nimic. pretenul meu dr spock zice ca legatura cu mama ta se va intari cand va avea bebe 5 luni. mai asteapta si tu nitel. iar pe bebe lasa-l sa se miste cat vrea el, nu cat vrei tu, are zi el zile si zile ca noi toti

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (32+) de 2 putze si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Techila, excrescentele alea sunt specifice sarcinii, stai linistita!!!! Or sa dispara dupa nastere!!! Si la fel, in perioada asta apar tot felul de alunite, sau se maresc cele existente, iarasi ceva normal!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 31+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Techila si mie mi-au crescut niste bucatele de piele si mai aveam si o alunita pe un san care e cat china acum dar s-a mai discutat mai demult si au zis fetele ca e normal si ca vor disparea dupa nastere.
Ai grija doar sa nu le mai rupi.
Sper sa fie in regula ca eu sunt extrem de relaxata din acest punct de vedere....sper sa nu fiu o ignoranta fara limite.
daca ajungi la dr sa-mi spui si mie ce ti-a zis.


Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Techila, excrescetele alea sunt specifice sarcinii, stai linistita!!!! Or sa dispara dupa nastere!!! Si la fel, in perioada asta apar tot felul de alunite, sau se maresc cele existente, iarasi ceva normal!



Deci stiam eu bine

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Madalina nu stiu ce as putea så spun så iti aline supårarea..F bine ca te descarci aici si ar fi bine så iti faca si bine..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 34+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput